Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Бяла Fabia 1.4 16V 2001 6Y


Recommended Posts

Здравейте симпатяги,

 

Дойде и моето време да се присъединя виртуално към този (доста приятен на пръв поглед) клуб на шкодерите с Fabia.

Оказах се ползвател на хубава шкодичка от 2001-а, 1.4 бензин 16V. Карам я от два месеца, първа кола ми е и да призная чувствам се доста доволен, поне засега. Дори изградих емоционална връзка с колата, харесва ми и се държи благодарно. Може да се каже, че Шкода ме спечелиха като фен.

 

Ето и снимка за поздрав.

1237594_10151857765553334_74359920_n.jpg

 

Основни технически данни:

 

Generation Fabia I (6Y) Engine 1.4 16V (75 Hp)spacer.gif Doors 5 Power 75 hp

 

 

Засега нямам особени проблеми, но имам някои въпроси, които ме интересуват. Понеже съм нов и още неориентиран и не знам темите из форума, предполагам ще ми дадете отговори или поне ще ми покажете темите във форума с които са свързани.

 

1. Колата ми дава разход около 10/100 на градско. Това нормално ли е за този модел?

 

2. Какъв е заводския размер на джантите? На http://www.auto-data.net/en/?f=showCar&car_id=14153 го дават 165/70 R14. В момента съм с 175/70 R13.

3. Този модел има ли серво управление? Имайки предвид трудното въртене на волана, предполагам, че не. Има ли варианти за монтаж на серво за волана?

4. Появи ми се проблем с чистачките. Вчера заредих с течност резервоара - 1/2 антифризна течност за чистачки + 1/2 вода но първо налях антифризната. След това тръгнах да тествам чистачките но те не работеха, в нито една позиция на лостчето. След известно време потръгнаха само на първа степен, единичното чистене и другите по-бързи степени изключиха. Някакви идеи защо се случва това? Също така, след като налях в резервоарчето, започна някакъв теч, не знам дали самия резервоар не е спукан. От къде може да се земе нов/втора ръка и как се сменя?

 

Поздрави на всички и леко каране : )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка и добре дошъл!

1. От опита ми с 1,2 12V, бих казал, че разход от 10/100 градско е нормален.

2. Размера на джантите зависи най-вече от нивото на оборудване... Стандартно би трябвало да е 165/70 R14 (за Classic) или 185/60 R14 (за Comfort и Elegance). Като гледам, твоите джанти май са от Junior...

3. Този модел (Fabia) има серво на волана, което е серийно за нива на оборудване Classic, Comfort и Elegance, а за ниво Junior е опция.

Все пак, имай предвид, че оборудването се различава за различните пазари - отговорите на въпроси 2 и 3 се отнасят за България.

За чистачките не мога да отговоря...

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.