Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Предни пружини Октавия 1


turbobiit

Recommended Posts

Днес монтирах зимните гуми и забелязах,че предна дясна пружина е счупена.Търсих теми за прени пружини,но ми излизат само за задни.Освен голф4,а3 и леон мога ли да ползвам и други коли за донор? Някой ако има таблица на цветната маркировка на самите пружини моля да я посне тук. По етка  излизат много номера,но не мога да сe орентирам коя е подходящата пружина за комби дизел.

Редактирано от PRR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята кола е Октавия 1 комби, но е 1.8 20V... Не знам дали са съвместими и за съжаление не знам точно разцветката, но имам една предна пружина и, ако искаш може да погледна и да ти дам и повече подробности :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите са с 2 зелени и 2 сини ленти и е дебела 12 мм(12.5 мм).Намерих от а3 110 коня с 1 розова(или червена) и 4 зелени с дебелина 13(13.5)мм.По етка ги дават спортни,но дали е така.Моргаджията твърди,че колата не е била ниска и съм пред дилема.Има и от 1.8т но казва ,че ще клекне много от пред,а аз не искам.

Редактирано от turbobiit
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление няма кой да ти каже. Даже тия в ЕТ не са наясно, ама грам. Цветната кодировка е вътрешна за VAG и само те си знаят какво седи зад точките. Ако отвориш каталога, за твойта октавия има барем 5 вида пружини. Твърди, меки, високи, ниски... в зависимост какво изпълнение и за коя държава е правена.
На дизелите и на бензините са различни, абе кашата е пълна. Като сложиш и овехтяването на тия от моргата и нещата стават непредсказуеми.

 

За съжаление метода е един и той е проба-грешка.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проба-грешка ще е.Дано само не напълна гаража с пружини :D .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за таблицата,ама ако дадеш и някакво разяснение по нея,че не мога да схвана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

цветовия  код напружината   и   на  какво   натоварване  отговаря

 

например  :  на  моята   кола  счупих пружина  с  код    зелено +бяло + бяло  ----   154 лб/инч       нещо  се  води  като  пакет  за лоши пътища.

 

ходих по  моргите  и  ми  предлагаха    от  всякакви   шкоди  и  голфове   други  пружини  ама  с  по- малко  число  и  според мен  бяха по -меки  и си намерих  с

  близък   до моята  пружина  цветови  код 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега от форума ми предлага пружини с код 1 зелена 2 бели отговаряща на  154лб/инч(каквото и да значи това) свалени от хечбег.Аз намерих пружина от ауди а3 с  код 1 розов+4 зелени отговарящя на 170 лб/инч,която пружина не фигорира в комбинация за шкода по етка и е дадена като спортна за ауди.Дилемата ми е кои пружини да монтирам на комби,за да не забии носа и всичкият труд по направата на втулки за повдигане на предницата,реализирано по рано във времето  и монтажа на новите пружини да отиде по дяволите и да се превърна отново в снегорин..Оставам настрана факта,че пружините са втора употреба и може да са омекнали.

Редактирано от turbobiit
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В моята тема за повдигане на предницата, бях написал какви пружини съм сложил - нови (също съм с втулки). За тях гарантирано знам че ефекта е видим от 100 метра (повдигането). Тогава рових със седмици и доста неща бях "разбрал", ама незнам как да я намеря сега тази тема, а нищо не помня като числа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

На мен ми се наложи да сменя и двете пружини/бяха счупени/ имах и втулки. Пружинитен бяха на 149 л/инч. Сега сложих пружини на 161 л/инч и махнах втулките. Клиренса е същия, като предишните пружини с втулките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

И моите са зелена+бяла+бяла 13 мм, 154 lb/in по - таблицата, каквото и да значи това. Отпред ми се струва, че много ги смачква.... например за да я вдигна с оригиналния крик, трябва почти целия крик да се разпъне за да се отдели предната гума от земята.... вдигането няма край просто, както и смъкването. :D  Докато отзад е обратното - леко да повдигнеш и гумата е във въздуха.....  :eusa_think:

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

154 lb/in означава, че на един инч поема натоварване от 69.85322498 кг. и избутва надолу носача. Затова трябва да вдигаш повече

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или казано по просто - колкото по високо е числото Х lb/in толкова е по твърда пружината?

 

П.С. То май ''lb'' е паунд, а ''in'' е инч, защото наистина 154 паунда е близо 70 кг.  :heat:

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Здравейте колеги,

 

Първо дано да съм в правилната тема. Днес видях, че едната от предните пружини ми е счупена и кодът върху нея е 2 розови и 1 жълта точка. Рових в тази тема и гледах в публикуваната таблица, но не виждам такива пружини. Рових и в Интернет, но не намерих нищо. Питах и на няколко морги, но без успех.

Ще бъда благодарен ако някой помогне.

Колата е Шкода Октавия 1,9D/101 к.с.,  4х4, комби.

Благодаря Ви предварително! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако  търсиш същите 1 на 100 можеби ще намериш.Предните пружини са еднакви.Взимай си някакви от дизел и си готов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

 

Аз също имах идея да си сменя 4-те пружини, но попаднах и аз в този омагьосан кръг... по - ниски, по - високи, по - твърди, по - меки... ходи разбери какви трябват... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.