Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Помощ загуба на антифриз при висока скорост...!


shkodilak

Recommended Posts

Колеги от къде може да го губи.Не побелява маслото и не помътнява ант.Върви повече от добре,от къде може да го губи без да видя и то при висока скорост.Колата е ОК1 1.9 ТДИ 4x4.

 Благодаря предварително ако някои има идея за проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, какво е висока скорост за теб и как разбра, че го губи само тогава, а не и при ниска?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами карам месец и нещо градско и нищо.Изпържвам я извън градско и за 600 км.800 мл.антифриз. А висока скорост имам предвид 190 км.с 4 човека по 100 кг.Не за друго,но ми нап.впечатление скороста защото лятото с дечицата на жегата до мор.с не повече от 3000 об.и 130 км.за 1000 км.нито капка липса. А сега този номер ми го прави за втори път при бързо каране...а за 100 те.коня на октавииката 190 км са си зор.Но и почти литър антифриз си е проблем..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте някакви предложения още колеги виждам се в чудо. Светя гледам залягам нито капка от никъде,а антифриза го няма.....ако е спукана гарнитура на главата как се разбира?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми трябва да се огледа на канал,има си места около гърловините,особено към кутията,водната помпа дали не пуска,радиатор и т.н.,ако на 100%няма външен теч,да се види в казанчето дали има миризма на изгорели газове,като се форсира -натовари,дали надува въздух в системата,дали има налеп по капачката на маслото,дали този налеп е сладък на вкус,по ауспуха може да се определи също дали гори антифриз....сложно е по форума да се обясни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много съм ти благодарен,поне като отида на маистор ще знам какво да наблюдавам, че гледат по колата. Защото пак казвам малко са майсторите дето наистина си разбират от работата. Мерси за колегялността още веднъж и ще пиша като има развитие по въпроса.

 

ПС: Няма налеп по капачката на маслото,не мирише на нафта антифриза,маи не надува системата.....? Дано да е водна помпа,защото съм с метална кора от Наско :) плътна и по нея няма и капка антифриз, за да е външен теча :unsure: ...Ще отида при един разбирач и ще го мислим пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същият проблем на предишното ми Ауди, губеше антифриз при по високи обороти. В началото не можех да разбера от къде губи антифриза, но забелязах в последствие, че го изхвърля по малко през клапана на капачката на разшерителния съд. При Аудито е така разположено, че не се забелязва и се изпарява и не си личи. В крайна сметка излезе гарнитура на главата. Маркучите бяха по твърди от нормалното, но не бяха като камък.  Дано при теб е друг проблема.

Редактирано от plamenstefanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пипни мокета около педала на газта дали не е мокър .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.