Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Не изчетох абсолютно всичко, но мога да споделя за скоростомера. По спомен, обикалям съм някоя и друга фабрика, показанията са винаги малък % над реалната скорост, за да няма дела, заведени от собственици при нарушения и да съдят производителя.

По GPS, на права отсечка, само Мерцедес-а, който имах даваше минимално отклонение. Всички друго коли, които съм мерил са били над 2.5%

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и още нещо - показанията за изминатите километри и стрелката не съвпадат. Стрелката е настроена в плюс поради горепосочените причини, но изминатите километри са точни (разбира се, при правилните гуми). Т.е. ако караш един час със 100 км/ч изминатите ще са 95 км (пример) . Но тъй като няма как да караш един час с константна скорост, трудно се засича освен ако не си го поставиш за цел и посмяташ малко. 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление това е много трудно да се провери. Освен, ако не намерим абсолютно прав участък с дължина поне 20-25км, нулираш километража, пускаш GPS, мериш и сверяваш ... И пак ще има грешки. Ама не смятам, че това е от голямо значение. Поне за мен де :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@JORDITO ме тунингова и мен най-накрая да сЪ поФала.

 

viber_image_2022-09-14_07-22-27-996.jpg

viber_image_2022-09-14_07-22-30-253.jpg

viber_image_2022-09-14_07-31-13-533.jpg

 

Даже ми е оставил и течност за Андроид в багажника. Да си доливам като почне да примигва дисплея :D

 

306411515_1725908577791900_1614196533184907937_n.jpg

Редактирано от sauber
  • Благодаря 1
  • Одобрявам 5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Младежи някой от вас запознат ли е с вносът на автомобили от Холандия?

Идеята е, че съм си харесал там едно возило, но нито имам човек в района, нито мога лично да отида да го купя/докарам. Т.е. знаете ли някой, който да ми я купи и докара и колко би ми струвало?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, Logrus написа:

Младежи някой от вас запознат ли е с вносът на автомобили от Холандия?

Идеята е, че съм си харесал там едно возило, но нито имам човек в района, нито мога лично да отида да го купя/докарам. Т.е. знаете ли някой, който да ми я купи и докара и колко би ми струвало?

И да си самоотговоря - благодарение на Жоро @joro-120Lнещата вече са на ход ?
Огромно мерси приятелю - длъжник съм ?

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, Logrus написа:

И да си самоотговоря - благодарение на Жоро @joro-120Lнещата вече са на ход ?

 

Абсолютно са на ход. Вчера автовоза тръгна за Холандия. Късметлия си. :)

 

преди 46 минути, Logrus написа:

Огромно мерси приятелю - длъжник съм ?

 

Не се чувствай длъжен. Може и с музикален поздрав да мина. ?

С каквото можем, помагаме. Един тлф. разговор и толкоз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, joro-120L написа:

 

Абсолютно са на ход. Вчера автовоза тръгна за Холандия. Късметлия си. :)

 

 

Не се чувствай длъжен. Може и с музикален поздрав да мина. ?

С каквото можем, помагаме. Един тлф. разговор и толкоз.

Вероятно ще чакам следващ курс - ама като се сещам в петък по никое време....
А за музикалният поздрав - избираш си нещо, което ти пълни душата и да си знаеш че е от мен (че иначе може да не те уцеля) ?

Преди 1 час, sauber написа:

Чакаме я да видим по колко Mitsubishi HEAVY ще качва ?

А дано, и да е скоричко, че нещо много съм й се наточил ?
Едно макс Ментобиши ще вози - за повече си имам камион ? Тая е повечко да си начеша крастата (па и да видя к'во толкоз им се радвате на моторчетата с охлюви) и мисля да си я жаля .... поне докато някой на пътя не ми стъпи "на криво" ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Logrus написа:

Тая е повечко да си начеша крастата (па и да видя к'во толкоз им се радвате на моторчетата с охлюви) и мисля да си я жаля .... поне докато някой на пътя не ми стъпи "на криво" ?

 

Абе аз като бивш заклен фен на атмосферките, вече пораснал, знам, че следващата ще е турбо бензин. Вече има кадърни сервизи, ремонтите им не са безумни и "Ne6te da sedi u patq braaaat" :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, sauber написа:

 

Абе аз като бивш заклен фен на атмосферките, вече пораснал, знам, че следващата ще е турбо бензин. Вече има кадърни сервизи, ремонтите им не са безумни и "Ne6te da sedi u patq braaaat" :D

Шъъъъъът....ша си я кътам бре....вервай ми ? 
Иначе и аз си обичам атмосферните, ма остарявам и все по-често взех да чувам че "кола без турбо е като жена без ци*и - става ама не носи радост" та.........абе криза на средната възраст ?

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Пичове , в базара има Fabia1 1.9tdi /101 на "54900"км, за 9000лв. Да се избъзикам ли за бартер ей така за кеф ?? :)
https://bazar.bg/obiava-38269599/skoda-fabia-tdi-pd

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писах му , за бартера  ,пратих му и снимка на 10к км , всичко е seen - нал , но нищо не писа , явно наистина обича парите и иска 9000 точки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бати цените направи тоя пазар, моята фабия я направих малко над 130 коня и е на реални около 130к км, 2006г. Конете и са реални понеже вече два пасата 5тица препарирам на магистралата, дето са 131, стигал съм максимално 220, но свърши правата отсечка и до там бях. Турбината е от врс фабия, пасва едно към едно. Почвам сериозно да се замислям да я пускам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На кола втора ръка цената не е колкото иска собственика , а кой , колко е готов да даде (от опит го казвам) ... няма значение колко си я пазил или колко си я тунинговал ... за продавача цената винаги е ниска , а за купувача - висока ;)

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, skauta написа:

Бати цените направи тоя пазар, моята фабия я направих малко над 130 коня и е на реални около 130к км, 2006г. Конете и са реални понеже вече два пасата 5тица препарирам на магистралата, дето са 131, стигал съм максимално 220, но свърши правата отсечка и до там бях. Турбината е от врс фабия, пасва едно към едно. Почвам сериозно да се замислям да я пускам.

Моята е на 178 431+11 550 , от днес и с ремонтиран стартер ( поредния ремонт за 2 год и половина) и като ги пуснем за по 4000 лв , после какво , с колелата ли ще ходим на бачкане ? :)

 

  

преди 2 минути, The Best Forman написа:

На кола втора ръка цената не е колкото иска собственика , а кой , колко е готов да даде (от опит го казвам) ... няма значение колко си я пазил или колко си я тунинговал ... за продавача цената винаги е ниска , а за купувача - висока ;)

Да , затова аз днес се радвах че е топличко и лежах да слагам стартер! :)

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що за 4 бе Саше, гледай хората за к"ви цени пускат, аз ей тъй за бъзик мога да я пусна за 10 и се надявам никой да не я поиска, че вярно си върша работата с нея и не ми се дава, ама пък съм любопитен за резултата.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, skauta написа:

Що за 4 бе Саше, гледай хората за к"ви цени пускат, аз ей тъй за бъзик мога да я пусна за 10 и се надявам никой да не я поиска, че вярно си върша работата с нея и не ми се дава, ама пък съм любопитен за резултата.?

За 10 , ще я дам, за мен са справедлива сума , аз съм взел от банката 4 за да я купя, + консумативи, дал съм още около 2-3 за да я оправя , ок съм с цената. Но не обичам да лъжа , защото като лъжа ми личи. За 10 и да ги пуснем , най - много цяла София да ни се отвози на колите под формата на тест драив. Никои няма да си вземе Ф1/ок1 на цена на ф2/ок2 , те хората да не са луди... ;)

 

Аз мисля че докато не затворят центъра за дизели , ще ми е по оферта , да си я пазя , отвреме навреме да давам по 200- 300 лв в сервиза и да я карам на смърт по улиците :)

 

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, skauta написа:

Що за 4 бе Саше, гледай хората за к"ви цени пускат, аз ей тъй за бъзик мога да я пусна за 10 и се надявам никой да не я поиска, че вярно си върша работата с нея и не ми се дава, ама пък съм любопитен за резултата.?

Ей туй пък е другата "глупост" , която човек може да сътвори .. появи ли се човек готов да даде пари за една кола и да не я дадеш , все едно си надяваш венчална халка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, The Best Forman написа:

Ей туй пък е другата "глупост" , която човек може да сътвори .. появи ли се човек готов да даде пари за една кола и да не я дадеш , все едно си надяваш венчална халка :)

за 10 ще я дам, даже ако я вземе жена , за съответна компенсация ще метна и 16ки VRS, за 4 ако я дам , все едно се женя пак , ама не за тая жена , а за сестра и .... :D

 

Moже да си направим анонимен contest. Влизаме 10 коли на село в двора. Всяка от тях разбира се на "50 000"км , (моята ще я направим временно на 53 500 , после си я правя на 11 550 , колкото си е всъщност) снимаме ги , която първа се продаде , останалите черпят собственика с бири, че са загубили contest -a! :D

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, The Best Forman написа:

Ей туй пък е другата "глупост" , която човек може да сътвори .. появи ли се човек готов да даде пари за една кола и да не я дадеш , все едно си надяваш венчална халка :)

Ами една кола, която си вложил доста и си направил така, че да ти пасва очакванията, трудно се разделя човек, но всичко се продава, важно кой колко ще даде и дали те устройва. Казваш, че подобренията нямат значение, не е баш така, то без тия подобрения, направо и за 4 бих я дал и без проблем ще се разделя. Преди много и се дразнех на мудността и някак не беше моето, сега се кефя на някои изненадани физиономии. Не е лошо да се дръпнем, ако искаш, да видим как е първа генерация срещу трета. Твоята нямам представа с какъв двигател, но моа ме изненадаш, особенно, ако е бензин.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, skauta написа:

...

Па , ако ти е скучно звънни, отпуска съм тая седмица , ясно е че ще ме разстреляш , ама поне мое да си се повозим. Уикенда ще пера салона на моята в Лесново и знам Фатки ... :P

0887507369. На връщане може да съм като 2.0 VRS де да знам , като се освежи малко колата , като пие едно кафе ... ;)

 

Само един път ми се случи , но имаше някво дърто ауди а3 комби , на което пишеше "Diesel само дънки! " мигача , една 3та за красота и аудито изчезна, а дори и нямаше стикер за газ ...

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, PIIIcoppermine написа:

 

 

Moже да си направим анонимен contest. Влизаме 10 коли на село в двора. Всяка от тях разбира се на "50 000"км , (моята ще я направим временно на 53 500 , после си я правя на 11 550 , колкото си е всъщност) снимаме ги , която първа се продаде , останалите черпят собственика с бири, че са загубили contest -a! :D

Моята, без да я барам, на 300к ще я продам по-бързо от нафтова Фабия на 50к - приготвяй бирите ?

Преди 9 часа, skauta написа:

Ами една кола, която си вложил доста и си направил така, че да ти пасва очакванията, трудно се разделя човек, но всичко се продава, важно кой колко ще даде и дали те устройва. Казваш, че подобренията нямат значение, не е баш така, то без тия подобрения, направо и за 4 бих я дал и без проблем ще се разделя. П

Точно екстрите и подобренията продават - народа е глезен, не му се връткат джамове на ръка и т.н.

Преди 5 часа, PIIIcoppermine написа:

Само един път ми се случи , но имаше някво дърто ауди а3 комби , на което пишеше "Diesel само дънки! " мигача , една 3та за красота и аудито изчезна, а дори и нямаше стикер за газ ...

А тоя с хАлдито знаеше ли че се дърпате? Че и аз така издухах един SLS AMG.....докато се возеше на репатрак ?

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и друга гледна точка. Много хора изразяват скептицизъм към подобренията, които си направил било то собственоръчно или посредством майстор, точно когато си в ситуация на продавач. Обясняват ти как това дето си го направил не е бонус ами малус, а в същото време търсят точно такива екстри и богато оборудване.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.