Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

преди 17 минути, Izolini написа:

Човек, който взима завоите с натиснат съединител, защото така му било по-лесно, не може да покаже нищо, освен въпющо неумение да шофира независимо дали задно, предно, централно или обратно.

Човек, който взима завоите с натиснат съединител, e винаги на скорост и е готов да ползва мотора за спирачка или да ускори много бързо, ако се наложи.
Човека , който го прави, може би често е карал завойчетата в ок1 на 3та, където минава 102 , покрай метан станцията и може да се е понаучил ... :) Но аз не го познавам, попринцип! Никога не бих направил подобно нещо, разбира се. :)

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, PIIIcoppermine написа:

Човек, който взима завоите с натиснат съединител, e винаги на скорост и е готов да ползва мотора за спирачка или да ускори много бързо, ако се наложи.

Ако си с натиснат съедините...не си на скорост! Да натискаш левия педал в завой или да изключиш от скорост е доста непонятно, поне за мен. Никакъв смисъл няма, дори обратното - предпоставка за неуспешно излизане от завоя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@sauber на мен ми е интересно това за В7 - ще те преслушам тея дни за подробности ?

 

А тея дето натискат съединител в завоите са същите дето гасят колите по светофарите "за икономия" и карат с леви гуми на осевата (в добрия случай), че тротоарите са опасни гадове и налитат на бой....

Сашко чак се изкушавам да си направим един тур на планинско със завойчета, че да погледам сеир.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Logrus написа:

@sauber на мен ми е интересно това за В7 - ще те преслушам тея дни за подробности ?

 

А тея дето натискат съединител в завоите са същите дето гасят колите по светофарите "за икономия" и карат с леви гуми на осевата (в добрия случай), че тротоарите са опасни гадове и налитат на бой....

Сашко чак се изкушавам да си направим един тур на планинско със завойчета, че да погледам сеир.

Давай , братле, ще се кефя да карам с теб в колона, аз гориво не пестя, гуми имам, но ще съм на полусъединител в завойте, иначе ще бъде яко! Обещаи обаче , да ни водиш на готина, вкусна кръчма!!! ;)

Гасил съм с 120ката от Симеоново надолу, преди заплата бях с 1-2литра гориво, гръмнах гърнето и дадох 45лв за гърне, не мерси!!! Гасил съм и в центъра на София, когато имам не повече от 500грама бенз и чакам заплата същия ден, да , вярно е! ;)

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, zloQQ написа:

Ако си с натиснат съедините...не си на скорост! Да натискаш левия педал в завой или да изключиш от скорост е доста непонятно, поне за мен. Никакъв смисъл няма, дори обратното - предпоставка за неуспешно излизане от завоя.

Затова, аз винаги съм с готовност, да пусна съединителя , а не като баща ми - кара до 70км/ч , изключва от скорост и ми се изправят косите... Аз дори и в градски условия , като карам с 70 не изключвам от скорост, никога! Вие даже 2006-7 ми се карахте , защото аксиалния лагер на 120 ката не е направен да се ползва постоянно и силно се износва. Затова по - късно сложиш пластмасовия от 125 и си реших проблема ... :D

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

Толерантността ще достигне

      такова ниво, че на

   интелигентните хора ще

 бъде забранено да мислят, за

      да не обидят идиотите.

 

          Фьодор Достоевски

 

  • Благодаря 3
  • Одобрявам 5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ви, нещо по - забавно, което аз лично със Шкоди, не знам как става! :)
https://www.facebook.com/watch/?v=2666403160173247&ref=sharing

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук, може би с на Боре стария Супърб , може да се балансира,защото е тежък (мотора, не Боре) ако беше ръчка. С автомат това няма шанс да стане никога... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

FYI

 

На въоръжение вече има още една мобилна камера. Снимачката е полска, казва се Smart Eye ST-1. Параметрите и честотата на която работи почти не се различават от руската Кордон М, която се ползва от година-две насам. Тоест почти нищо ново под слънцето. Разликата при тази е, че има възможност по характеристика да се монтира на триножник, в патрулка, на стълб, дърво и прочие. Но дали ще се прилага, не е ясно на тоя етап. По-скоро не.

Като допълнително инфо, МВРто купува по още 2 за всяка от областите от унгарската тринога, която е и единственият ЛАдар, който ползват. Тоест ще има по 3 в област вече. Става въпрос за ниската черна тринога.

 

WAZE МАЙКААААА

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 31.10.2021 г. at 22:40, PRR написа:

Е, не успя ли да удържиш още 900 метра и тогава да снимаш пак ;) 

 

Ами...да си призная - мислех си го. Ама не беше много безопасно да се влача на конкретното място. А нямаше как да спра - падаше са на мост, който беше стеснен и нямаше аварийна лента. Та за т’ва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да ми каже къде е това място в Пловдив. Или е примерна снимка от някъде си.

 

1137452.jpg.696fb100eccf0aea910098b0b2d8603b.jpg

 

https://www.plovdiv24.bg/novini/Bylgaria/Novi-kameri-po-durvetata-snimat-narushiteli-nyama-gi-v-Waze-1137452

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@joro-120L Примерна е, има я по всички статии :) 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още няма такава камера на дърво. Май и няма и да има. Но типа камери го позволява и това е идеята на снимката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.