Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Преди 2 часа, ID A написа:

Сашо, хуск, муск струва поне 800 лв. Това 140. А най хубавото е, че глава от щил става 1:1 без каквото и да е преправяне. А главата е 35 лв. Имам я от три години и освен едни 10 лв, че някой заби отверка в горивопровода

Затова даваш за едното 800лв и нямаш никакви ядове , а с другото се мъчиш и пишеш по форуми. Това е все едно да си вземеш генератор от LIDL и от MARVAKOV и да питаш защо този от LIDL не пали ;)

 

Както казах , в момента имаш ЗАЗ-ка , бориш се за Шкода!!!

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предвид как работи двутактовия двигател си мисля, че е супер трудно топъл да не изпари бензина и да пали без проблем. Все пак тоя сух "картер" не е херметичен. Ама може и да греша де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toва е все едно , като ми писне странната, няма да си взема Хонда, ами да си взема Дачия (защото няма друга Шкода освен ок2 vrs, която бих си взел , новите са абсолютни еднакви боклуци. Не различаваш октавия от супърб и са с двигатели 1,4. Днес си купувам кола , утре мотора. :) ) Така е и с твоята косачка... ;)

 

Please , don't :)

2014.jpg

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, Вики-то явно има всеобщ проблем с паленето, знам за една изхвърлена такава. Аз ползвам едно бюджетно Daewoo и съм доволен, няма досадни проблеми с паленето.

 

Октавията междувременно миналата седмица удари пореден юбилей:

 

20210608_002518-COLLAGE.jpg

  • Одобрявам 5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз кося 3дка двор с коса RTR вече 5-6 години. Проблемите, за това време са скъсано въже за паленето и протекло уплътнение на резервоара (през което минават тръбичките за бенза). Купих я за 100-ина лв. Ако бях купил нещо за 800лв какво щях да спечеля? 

Не знам дали е просто късмет или нещо друго, но при първо палене за сезона (след престой от 5-6 месеца) пали буквално след 3-4 дърпания. После колкото и да е топла - дърпам веднъж и няма грешка. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 8.06.2021 г. at 0:33, Alexandar написа:

Октавията междувременно миналата седмица удари пореден юбилей:

 

20210608_002518-COLLAGE.jpg

Саше, 'кат нова е. Още дълго време да те слуша безаварийно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се свеща и една лека настройка. Сега пали от четвърт дръпване, без значение топла или студена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, ID A написа:

Оказа се свеща и една лека настройка. Сега пали от четвърт дръпване, без значение топла или студена.

Споко, след 1 седмица , пак ще спре . ;) Такава и е природата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 11.06.2021 г. at 15:53, Mishelle написа:

Саше, 'кат нова е. Още дълго време да те слуша безаварийно.

Мерси, Юли :) Взех я на 200к и добавих още 200к от мене. Ще си я карам още по ред причини, а и просто не виждам какво ще си купя ако тръгна да я сменям. Все по-често се замислям затова. Като гледам техническата част ще надживее купето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да питам аз - някой ползва ли/ползвал ли е ФМ трансмитер в колата? Става дума за онея щуротевини, които се слагат в запалката и през тях си ползваш флашка например.

Като цяло питането ми е дали управлението от волана на радиото ги командва или е ръка да пипне и дали има някакви ядове - губене на сигнал например? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм ползвал, но знам, че не се управляват от бутоните на радиото. То няма и как, защото те предават на някаква фм честота, която намираш на тунера в радиото на колата. Между другото, има и други устройства, с които можеш да си пускаш от флашка и от телефона през блутута, но те се връзват в аукса на радиото. Според мен са по-добър вариант, а и избора при китайците е огромен, но както казах вече, не съм ползвал фм трансмитер. :)


пс: за нещо такова говоря, като в Алиекспрес има доста варианти на добри цени:

https://m.banggood.com/Wholesale-Warehouse-BlitzWolf®-BW-BL3-2-In-1-bluetooth-V5_0-Audio-Transmitter-Receiver-Adapter-Wireless-3_5mm-Aux-Audio-Adapter-For-TV-PC-Speaker-Home-Sound-System-Car-Sound-System-For-Nintendo-Switch-Xbox-wp-Cz-1827506.html?rmmds=search&act_poa=POA8005613&cur_warehouse=CZ

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвах в другата кола, ама беше някакъв от ~10лв. Не знам дали има такива, които можеш да ги командваш от волана. Моя си е с дистанционно, както повечето, а освен usb има и слот за micro SD карта. Гледам вече има доста напудрени, с блутуут, може да ги използваш като хендсфри, но цената отива нагоре. За сигнала не е проблем, стига да си на свободна честота, далеч от ефирните радиостанции. Случвало ми се е да хващам сигнал от движеща се успоредно с мен кола от неговия трансмитер. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти Чавдаре,

Ползвал съм преди 6-7 години. Не останах доволен. След време даваха дефекти. Смених 2бр. и приключих с тях.

От управлението на радиото можеш да ползваш само усилването. Смяната на песни е от трансмитера. Някои или всички имат дистанционни. Моите имаха, но не съм ги ползвал. Намираш свободна честота на радиото и на нея настройваш трансмитера. Ако въртиш в Сф. няма проблем, но ако пътуваш на дълго може някъде да избие радиостанция, защото им се сменят честотите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря младежи ?

Ще си търся някакъв, но най-простичък - ни блутут, ни нищо освен флашка ми трябва - като пътуваме с децата да не търся станции на всеки 10км.

 

@axelВлади мерси за линка, но карам Рено (какъв срам) с оригинално радио - за съжаление единствените други начини да му закача флашка е да го сменя и да отпадне управление от волана (искам си го) или да дам 100лв. за Yatour - множко са ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не бъркам, имам точно този модел: 

https://www.technopolis.bg/en/FM-transmitters/FM-transmitter-AKAI-FMT-C57BT/p/162109

 

Когато го купувах, ако си спомням правилно, даже беше малко по-скъп. Като цяло съм доста доволен от машинката - няма нито едно смущение, нито бръмчи, нито пращи, чист и басов звук. Не можеш да го управляваш от волана, което е ясно защо - радиото си мисли, че си слушаш "FM радио" - всичко си местиш ръчно от плеъра от който получава сигнала /ако забодеш флашка на самия трансмитер имаш бутони за назад и напред/. Аз го ползвах на предишната кола, като пусках музичка от телефона през него към колата и си беше супер. Сега го ползвам за зарядно в колата. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@shaftВенци, твоят е много компактен (супер), ама не ми се дават толкова пари - ще се ползва 10-20 часа на година ?
За сега си харесах това: https://4sales.bg/bezzhichen-mp3-transmiter-za-avtomobil-s-bluetooth-i-fm-radio-sd-karta-pamet-do-32-gb-1288
И понеже съм гол и бос се наложи да почета какви са изискванията за подобни устройства - обхват на предаване, сила на сигнал, обхват на микрофон (то много трудно да се намери нещо без блутут вече), работна честота....., та този отговаря на всичките, а и цената ме устройва, особено като знам че ще го накълцам, за да монтирам дисплейчето някъде на таблото, а захранването да остане скрито (че запалката си я ползвам да храни телефона). 

П.П. Всъщност бих дал и повече уефчета, ама се оглеждам и за бюджетен видеорегистратор (нещо такова: https://4sales.bg/videoregistrator-za-kola-gt300-full-hd-s-funkciya-wdr-shirok-gl-na-vidimost-3mpx-261) и ще ми дойде малко в повечко, а и каручката ми ще реши че я съм се чалнал, я я глася за пазара ?

Редактирано от Logrus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

I love her with all my heart!
 

 

Oтносно трансмитера , според мен , вземи си ново радио и пусни старото в продавалника ! Хем новото ще е с bluetooth...

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, имам въпрос относно смяна на хард диск. На едно служебно Мак мини му умря харда и искам да го сменя с ССД. Понеже съм лаик в тази област, се обръщам към вас, ако някой знае, има ли някакъв параметър, с който трябва да се съобразя при покупката на диска?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обем. Останалите параметри са толкова еднакви, че нямаш шанс да откриеш разлика. Ползвам два SAMSUNG, един Kingston, един Seagate и още един, който не помня какъв е, а лаптопа не е в мен. Единия, най-стария, е работил 53600 часа и е "износен" на 17% (т.е. оставащи 83).

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @axel - Дай точен модел на Компютъра. Ако стария "HDD" е 2.5 Инча, "SSD"-то също трябва да е този размер. Друго няма какво да е специфично.

 

До @PRR - С какъв "Software" следиш състоянието на "SSD" и до колко вярваш, че е коректна информацията?

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че е 2,5”, да. Иначе точният модел е Mac Mini Late2014.

Благодаря ви за отговорите. Ябълките нали са все по-специални с нещо, та реших да попитам, за да съм сигурен. :)
 

пс: Между другото, въпросният компютър беше заменен от такъв с новите М1 процесори и съм впечатлен, колко добре работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @axel - Ето, нормален 2.5 Инча си е "HDD"-а. Взимаш някакво "SSD" с над 500MB/s скорост и си готов: Натисни Точно Тук :)

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Изгледах вече няколко видеа, как се сменя. Само трябва да си намеря тази еврейска звезда с дупка в средата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @axel - Ако ТИ се минава през Жк. Западен Парк, мога да ТИ дам такъв накрайник, от един комплект тресчотка с разни накрайници :)

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.