Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Вчера карам по Тракия посока Бургас... Всичко точно, с октавията съм, карам си и след разклона за Чирпан както си говоря по телефона (на говорител), ама съм натоварен до горе, колата подскочи, ударих си главата в тавана и ми се отвориха и 2те жабки. Пътя пропаднал, на новата "Бойкова" отсечка, около 15-20см надолу, а като дължина 5-8м. В дясна лента само. Майката, сестрата, жената и тн на тия завършени идиоти, строители! Карах си леко, все пак говорех по телефон, натоварен с инструменти догоре. Колата беше и клекнала от тежеста. Резултатът е счупена кора, въздушен спойлер, извади се леко един маркуч на турбопътищата и болки в кръста, вече 2ри ден (имам си дискова херния). Няма такава изродска държава! Звъння на 112 и госпожата ми се цупи, че не съм спрял на място... Да не съм луд на магистрала в БГ да спря в аварийна лента й казвам, преди няколко години познат го смаза ТИР докато сменя гума, заради дупка около Ст. загора, аз на магистрала не спирам! Жената културно ме свърза с КАТ Бургас. Господина на телефона ме изслуша и каза, радвай се, че си ОК, демек здрав, не си първия за това пропадане, ама няма кой да го оправи. Нали имаш каско, ще се оправиш! Пак викам майки, сестри и жени на всички тия келеши. Карайте внимателно там, колеги!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаш, това е на Станишев гордостта. Всъщност на Трейс. От Чирпан до Стара Загора пътят е трагичен. Дясната лента е в коловози и при дъжд е много забавно престрояването. Но пък имаме първата отсечка, за която може да се каже, че колите се управляват сами. То и следващата отсечка между Стара и Нова Загора е пак на Трейс. Въпреки че двете са тотално различни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаш, това е на Станишев гордостта. Всъщност на Трейс. От Чирпан до Стара Загора пътят е трагичен. Дясната лента е в коловози и при дъжд е много забавно престрояването. Но пък имаме първата отсечка, за която може да се каже, че колите се управляват сами. То и следващата отсечка между Стара и Нова Загора е пак на Трейс. Въпреки че двете са тотално различни.

Асфалтът е нов там. Прясноположен, все едно кой капут е откраднал оттам, а може и на тази отсечка да се редуват!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаш, това е на Станишев гордостта. Всъщност на Трейс. От Чирпан до Стара Загора пътят е трагичен. Дясната лента е в коловози и при дъжд е много забавно престрояването. Но пък имаме първата отсечка, за която може да се каже, че колите се управляват сами. То и следващата отсечка между Стара и Нова Загора е пак на Трейс. Въпреки че двете са тотално различни.

  

Асфалтът е нов там. Прясноположен, все едно кой капут е откраднал оттам, а може и на тази отсечка да се редуват!

Тази година му правиха ремонт. Та от тази гледна точка Белята е прав чия гордост е. Иначе тази отсечка беше по-скъпа от следващите и с много по-ниско качество, щото по това време крановете бяха отворени до край за следващите избори. Отсечката Яна-София ще се насepe по същия брутален начин, тя вече почна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - Аууу, че мрънкате значи.. Само да се събуди "Цецо75" и ще ВИ обясни, че имате избор - да не Шофирате (защото обходните Пътища са по-зле и от най-лошата част на коя и да е Българска Магистрала) или да си закупите луноходи. Ха-ха.. :)

Редактирано от tuningmania
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - Аууу, че мрънкате значи.. Къде е сега "Цецо75" да ВИ обясни, че имате избор - да не Шофирате (защото обходните Пътища са по-зле и от най-лошата част на коя и да е Българска Магистрала) или да си закупите луноходи. Ха-ха.. :)

 

Е'ми да :) Пак има избор, ето на пръв поглед три броя:

1. да се мрънка по форумите и нета (като гледам Иво не го прави това нещо, а предупреждава всички останали, които могат да се "пречукат" точно там), което пък мрънкане няма смисъл изобщо - действия се искат, а не "преклонена главица, сабя не я сече". Друг е въпросът, че българите сме "я го тоя пък глупак, нещо подскача там, чакай да го смачкаме всички, защото ни пречи", вместо да сме като циганите - един да ударят и както няма друг наоколо, изскачат от кофите още 150-тина от всички възрасти и всички полове.

 

2. да се блокира магистралата точно там и да дойдат от мафията да СИ оправят пътя;

 

3. да се кара по-бавничко, а не със 150км/ч, защото в България НЯМА МАГИСТРАЛИ! Това тук е същото, като на доста места в Европа, където пише "Скоростен път" с ограничение до 110км/ч. Така, че 140км/ч са си множко за тук. Пътищата са с обратен наклон, погрешно конструирани и т.н. Не позволяват висока скорост и комфорт едновременно. Десен завой с ляв наклон и скорост от 90-100км/ч е "любимото" ми усещане (откъм гъ-зъ усещам, че нещо ми се свива, а откъм корема ми се досира... или беше обратното, свикнал съм вече и "не помня"), откакто карам висока кола по тия пътища (a.k.a. "джип"). Затова по-бавничко - Цецо е прав, защото пак има избор. :)

 

Не може и у-я докрая и душата в рая - несъвместими са двете неща. 

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "shaft" - Кога каза, че ще блокираме Магистралата? Взимам си отпуска мигновенно и съм там!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи... аз нямам работа там :) Не съм ходил в онази посока над повече от 5 години, сигурно, и нямам идея кое-как-е. :) По Българското черноморие не ме кефи нищо, затова вече не ходя там, само да се ядосвам. /отново направен избор/ ;)

 

Когато карам си знам, че доста неща не са направени както трябва и затова си внимавам навсякъде, гледам надалеч и наблизо. Не бързам, но ако се случи да бързам, гледам да реагирам по-бързичко в създала се ситуация. 

 

Таа... към източна България не ходя, нямам работа там, нямам и зор да ходя да оправям "магистралата", като няма да я ползвам изобщо и не мрънкам. Има достатъчно хорица, като гледам така, които я ползват и ситуацията им пречи /не визирам никого, говоря общо/ - действия се искат. :)

 

Иначе, вземай отпуска, ако ти пречи положението и отивай - или ще се появят още недоволни, които да имат топки, или ще те "пребият" на място и готово. Такова е положението.

 

Има едно клипче на някакви хора, които не познавам и не ги знам какви са-'що са и за какво се борят в живота - протестираха за светофара на Красна поляна при училището, защото не работи коректно. Всичко завърши със закани от един полицай и с белезници, разбира се. На видеото се виждаха супер много хора (зяпачи/сеирджии), да повечето бяха млади, деца бяха, но никой не им помогна изобщо на протестиращите с хавлиите по улицата. Тъжно е, но е факт. Всеки е индивидуален сам-за-себе-си и се спасява, както може.

 

ПП: По принцип за светофара: това, което видях аз е, че светва зелено за тези, които завиват надясно /за колите/, а за пешеходците свети червено в този момент. До тук добре. След което светва червено на завиващите коли за около 3-4 секунди и пак им светва зелено, но светва зелено и на пешеходците в същия момент. Така е по цял свят, а на някои места има и отделна малка секцийка за завиващите надясно или наляво, като през това време си свети зелено на пешеходците. И все пак на хората не им харесва ситуацията и се опитват да я променят. :) 

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "shaft" - Пълен Кеф няма казаваш.. В Германия и Пътищата им зле и наклоните по завойте им обратни и ограниченията им ниски? Или да не се сравняваме с Германия? А относно това, дали си минавал по въпросната Българска Магистрала - въпроса е леко принципен и всъщност е: Каква е твоята Гражданска Позиция - добра ли е тази Българска Магистрала или болшинството от мнения на все пак реално минавали по нея Хора е погрешно? Това, че нямаш зор, да ходиш да я оправяш, ми изглежда на търсене на причина да не направиш нещо, защото ако търсиш причина да го направиш, мисля, че гореспоменатите мнения на пак, повтарям, реално минавали по въпросната Магистрала Хора като, че ли са добра оправдателна (щом изобщо има нужда от такава) причина :) Иначе си свиркай - 97 Лева за едногодишна Винетка нищо не са - къде не СМЕ ги дали. И с тях и без тях - все тази. За толкова Пари - такова качество на Пътищата..

Редактирано от tuningmania
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..........

 

Абе казвам ти аз че в България настъпват коренни промени и затова имаше такава тема Стандарта на живот ама 99% от хората не вярват!

Ако обаче засечеш пророкуванията (дати на постовете и после кво се е случило) ще разбереш че някои доста познават!

Та за пръв път в историята на България има заловени със солидни доказателства! Това никога не се е случвало!

За пръв пъти има заловени големи играчи! И то със солидни доказателства. Това също не се е случвало.Досега...

За пръв път (аз мисля) че ще има осъдени ефективно!

За пръв път имаме преизпълнение на бюджета и то с повече от 2 милиарда! Сиреч има пари и обмислят да вдигнат това онова...

Та си мисля че ще подпукат и далаверите с пътищата.А е възможно и вече да работят--както Бойко каза "тихо и без много шум"!

Та в този ред мисли препоръчвам на някои хора да си прегледат дейностите: да платят някой лев повече данък изпреварващо -може и без основание щото после ще се реве яко! Просто допълнителна застраховка.Не случайно вече има нова мания!

Та си мисля че и пътищата ще се оправят- или ще им се потърси сметка!! Скоро! Те и без това вече шефовете не могат да спят спокойно :D

А това си е много гадно и обезсмисля начинанието- крадеш пари и после постоянно се оглеждаш и мислиш кога ще те приберат- къде е кефа от това!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - Аууу, че мрънкате значи.. Само да се събуди "Цецо75" и ще ВИ обясни, че имате избор - да не Шофирате (защото обходните Пътища са по-зле и от най-лошата част на коя и да е Българска Магистрала) или да си закупите луноходи. Ха-ха.. :)

 

Мрънкай, брат. И всичко ще се оправи. Това е истината - с достатъчно качествено мрънкане ще постигнеш чудеса.

 

Апропо, знаеш ли каква е основната разлика между Германия и България? Германия е населена с немци, не с българи. А немците очевидно мрънкат по-добре, нали така, щом всичко им е наред....

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "Цецо75" -

До "shaft" - Кога каза, че ще блокираме Магистралата? Взимам си отпуска мигновенно и съм там!

Какво мрънкане ТЕ гони? Давайте Дела да се вършат, че Живота НИ минава в неуредици. Една кауза ако не можем повече - но да се преборим за нея.

 

До "mishoo" - Човек, върни се да поспиш още малко и после като станеш пак влез във Форума :) В България ако доживеем изобщо някога ефективна осъдителна присъда, с поне среден за Европейската Съдебна Практика срок, то тя няма да е Произнесен при Управлението на коя и да е от днес управляващите и даже съществуващи Партии.

Редактирано от tuningmania
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Магистралата е екстра. Особено след оправянето на участъка между Пловдив и Пазарджик. Тази есен трябваше да започнат и участъка около Чирпан, но се хвърлиха на мостовете и явно финансирането не стига и за двете. Затова и кърпят около Чирпан.

А там основата пропада, на път на 10 години! Така че, дори и да преасфалтират цялата магистрала там, докато пропада основата всичко е напразно. То може и това да чакат.

Миро, един ден път от Охридското езеро до нашата граница, уж по магистрали, а всъщност по-голяма част извънградски път, ми струваше 20 лева за путарини. Ицо може да се включи с точни данни колко е сега. При нас седмичната винетка колко е? За многократно преминаване през даден път? Това с местенето на винетката по коли въобще не го коментирам.

Редактирано от ID A
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера карам по Тракия посока Бургас... Всичко точно, с октавията съм, карам си и след разклона за Чирпан както си говоря по телефона (на говорител), ама съм натоварен до горе, колата подскочи, ударих си главата в тавана и ми се отвориха и 2те жабки. Пътя пропаднал, на новата "Бойкова" отсечка, около 15-20см надолу, а като дължина 5-8м. В дясна лента само. Майката, сестрата, жената и тн на тия завършени идиоти, строители! Карах си леко, все пак говорех по телефон, натоварен с инструменти догоре. Колата беше и клекнала от тежеста. Резултатът е счупена кора, въздушен спойлер, извади се леко един маркуч на турбопътищата и болки в кръста, вече 2ри ден (имам си дискова херния). Няма такава изродска държава! Звъння на 112 и госпожата ми се цупи, че не съм спрял на място... Да не съм луд на магистрала в БГ да спря в аварийна лента й казвам, преди няколко години познат го смаза ТИР докато сменя гума, заради дупка около Ст. загора, аз на магистрала не спирам! Жената културно ме свърза с КАТ Бургас. Господина на телефона ме изслуша и каза, радвай се, че си ОК, демек здрав, не си първия за това пропадане, ама няма кой да го оправи. Нали имаш каско, ще се оправиш! Пак викам майки, сестри и жени на всички тия келеши. Карайте внимателно там, колеги!

 

Подай сигнал в АПИ signali@api.bg.

Ако не ти се занимава пиши на кой километър е пропадането и аз ще го пусна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера карам по Тракия посока Бургас... Всичко точно, с октавията съм, карам си и след разклона за Чирпан както си говоря по телефона (на говорител), ама съм натоварен до горе, колата подскочи, ударих си главата в тавана и ми се отвориха и 2те жабки. Пътя пропаднал, на новата "Бойкова" отсечка, около 15-20см надолу, а като дължина 5-8м.

 

Тази не е новата "Бойкова" отсечка, а е "Станишевата" отсечка и е повече от 10 години в експлоатация. Просто трябва поддръжка. Както е написал колегата над мен най-добре е да подадеш сигнал за проблемния участък в АПИ (

Горещ телефон 0700 130 20).

 

Лот 1 Оризово – Стара Загора

Участъкът е с дължина от 38,7 km. Първият подучастък от Лот 1 – между пътен възел Оризово и Чирпан е в експлоатация от 1 юли 2006 г. Той обхваща трасето от 171-ви до края на 186-ти km. Вторият подучастък между Чирпан и Стара Загора от края на 186-ти km до 208-ми km действа от 5 октомври 2007 г. Този участък завършваше в началото на 208-ми km с временно кръгово кръстовище на пътя Стара Загора – Хасково на около 5 km южно от Стара Загора, което вече е трансформирано в пътен възел тип пълна детелина при изграждането на Лот 2 Стара Загора – Нова Загора. Крайната цена на участъка е 198 160 000 лв.

Редактирано от johnnie213
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се оправят нещата , когато се създате практика виновния за зле извършен ремонт или пропуск в изчисленията , да носи наказателна отговорност ... сигналите в АПИ познайте къде си ги слагат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Магистралата е екстра. Особено след оправянето на участъка между Пловдив и Пазарджик. Тази есен трябваше да започнат и участъка около Чирпан, но се хвърлиха на мостовете и явно финансирането не стига и за двете. Затова и кърпят около Чирпан.

А там основата пропада, на път на 10 години! Така че, дори и да преасфалтират цялата магистрала там, докато пропада основата всичко е напразно. То може и това да чакат.

Миро, един ден път от Охридското езеро до нашата граница, уж по магистрали, а всъщност по-голяма част извънградски път, ми струваше 20 лева за путарини. Ицо може да се включи с точни данни колко е сега. При нас седмичната винетка колко е? За многократно преминаване през даден път? Това с местенето на винетката по коли въобще не го коментирам.

Много е екстра. Асфалта в лявата лента стана на коловози още в гаранционния срок, та правиха едни "заливки" само на коловозите, без да фрезоват и преасфалтират.

За Македония - същото си е - Куманово-Миладиновци-Скопие е 60+40=100 MKD=3,20 лв. От там добавяш Скопие-Тетово-Гостивар още 80+60=140 MKD=4,50 лв и това е, общо няма 8 кинта. Не знам ти къде си дал 20 лева за едната посока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За инфо, това НЕ работи - https://e-uslugi.mvr.bg/ESP.Web.Portal/KATActs/ActService/Index

 

Току щях в БДС да си подменя ЛКто. Мацката ми каза, че имам 4 снимки. Две от 2017г. и две от тази година. В горната система за справки не излизат, никога нищо не ми е идвало (адреса ми е редовен и т.н.). Яко, а?

Едната снимка съм 90 % сигурен, че е от тринога и че на нея ще има още една кола. Ще обжалвам и четирите разбира се, да видим как са триногите в съда :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За инфо, това НЕ работи - https://e-uslugi.mvr.bg/ESP.Web.Portal/KATActs/ActService/Index

 

Току щях в БДС да си подменя ЛКто. Мацката ми каза, че имам 4 снимки. Две от 2017г. и две от тази година. В горната система за справки не излизат, никога нищо не ми е идвало (адреса ми е редовен и т.н.). Яко, а?

Едната снимка съм 90 % сигурен, че е от тринога и че на нея ще има още една кола. Ще обжалвам и четирите разбира се, да видим как са триногите в съда :)

Много си фотогеничен. Да си купиш албумче за снимките. Мен ме снимаха в гръб с мобилка в нещо като махала с 3-4 изоставени къщи край Трън. Патрулката беше паркирана на тротоара зад една къща и се вижда само в огледалото, когато вече е късно за реакция. Не разбирам тези хора освен да си постигат таргета за снимки, мислят ли реално, че с нещо помагат за безопасността на пътя. Или не мислят изобщо, само изпълняват.  Сетих се, като получа снимката след 9-10-11 месеца ще се самопорицая и ще започна да карам с 20, за да не ме снимат пак и така лека полека ще намалим ПТП-тата по пъищата и няма да има жертви. Аман от кухи лейки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - Снощи, около 23:00 часа, имаше "тринога" на "КАТ", на около 30 метра, след кръстовището на Улица Нишава и Булевард България, посока Центъра. На тревата, между пешеходната зона и пътната лента. Е това е мястото с най-много "ПТП"-та в София. Да ***..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е екстра. Асфалта в лявата лента стана на коловози още в гаранционния срок, та правиха едни "заливки" само на коловозите, без да фрезоват и преасфалтират.

За Македония - същото си е - Куманово-Миладиновци-Скопие е 60+40=100 MKD=3,20 лв. От там добавяш Скопие-Тетово-Гостивар още 80+60=140 MKD=4,50 лв и това е, общо няма 8 кинта. Не знам ти къде си дал 20 лева за едната посока

Значи е било общо отиване и връщане, за едно минаване в посока. Пак е по-скъпо отколкото с винетка.

 

Абе Ице, преди на минаване ми изключваше на 3 места темпомата след подскоци от хлецки. Сто пъти по-добре е от преди.

И Цецо е прав, като мрънкаш ще се стараят повече. Ама не е редно и на бялото да се вика черно.

Редактирано от ID A
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - Снощи, около 23:00 часа, имаше "тринога" на "КАТ", на около 30 метра, след кръстовището на Улица Нишава и Булевард България, посока Центъра. На тревата, между пешеходната зона и пътната лента. Е това е мястото с най-много "ПТП"-та в София. Да ***..

Там са ставали доста кървави мелета, с помитане на хората на спирката. За щастие са рядкост, но там редовно минават коли с 160+ км/ч нощем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "Цецо75" - Нощем - Хора на Спирката? Добре, добре - сменяме темата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много си фотогеничен. Да си купиш албумче за снимките. Мен ме снимаха в гръб с мобилка в нещо като махала с 3-4 изоставени къщи край Трън. Патрулката беше паркирана на тротоара зад една къща и се вижда само в огледалото, когато вече е късно за реакция. Не разбирам тези хора освен да си постигат таргета за снимки, мислят ли реално, че с нещо помагат за безопасността на пътя. Или не мислят изобщо, само изпълняват.  Сетих се, като получа снимката след 9-10-11 месеца ще се самопорицая и ще започна да карам с 20, за да не ме снимат пак и така лека полека ще намалим ПТП-тата по пъищата и няма да има жертви. Аман от кухи лейки.

 

Нямам нищо против да ме снимат. Четирите снимки са за 100-200 лв. Една да падне и жена ми да си шибне 300 кинта хонорар, па съм на далавера...

Иначе сам знаеш, че задаваш риторичен въпрос. Хиляда пъти съм го казвал. КАТ много успешно се возят на страха от високата скорост и много успешно я демонизираха. Това им позволи да бездействат (като седят по цял ден зад една камера) и да обясняват колко много актове и бла бла. Ако днес не отидох да си подменя ЛКто, което се счупи случайно, тия четири фиша, които са ми съставени, мислиш ли, че въобще щях да знам за тях и въобще щяха някога да бъдат платени или поне да им адресирам някакво внимание? Естествено, че не. Щеше да стане Август 2019г. и да ме хванат за...

Междувременно, докато КАТ харчат пари за камери и заплати и се "Бият с лошите", статистиката показва, че абсолютно нищо не се е променило по отношение на жертви и пострадали последните 3-4 години (от както се снима активно). Спрямо миналата година има супер незначителен спад (а предните години даже има ръст), който може да се дължи на статистическа грешка, може да се длъжи на "незатворен" случай от ПТП (сложно за обяснение). Може и реално да има намаление, но и така да е, то е смехотворно на фона на парите, които се харчат и приказките, които се говорят, а и по принцип.

 

п.с. - Много се изкефих като прочетох скоро, че от нам си кой до нам си кой септември (1 седмица) се провежда операция по линия на ТИПСОЛ и щели да гледат за телефони, колани и нам си още кво. Останалите 358 дни какво правят - никой не знае. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.