Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Има ли гарнитура капака на клапаните?


април

Recommended Posts

Сега се загледах в големия талон на номер на двигателя- ADT...

Благодаря за инфото което си измъкнал :)

Редактирано от vladkant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма за какво.

В крайна сметка, някой с ALH двигател семнял ли е само гарнитура, че навсякъде където питам само с капака предлагат, а нещо не ми се набиват 280лв да тая работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другия вариянт е както писах по горе- разглобяваш и ще разбереш дали е една част, или директно със силикона.

При теб е добре като цена, на мен ми искат 350 в Ет и го няма никъде другаде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

При мен имаше теч от капака на главата мотора ми е ALH , няма такова нещо като гарнитура отделно , върви с капака. Майстора ми сложи някакъв силикон но като цяло я закрепи , теча изчезна , мисля че някакъв сив силикон използва за марка не знам. Но това е вариантът, 300 лева за капак само ако е пукнат бих го сменил , за едно малко омазняване не ми се струва добра инвестиция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля да го мацна, но да ми дойде музата. Лесно ли се сваля? Аз гледах има тук там разни вакумни маркучи, но май може да се демонтира без да се разкачат?

Силикона сигурно е Victor Reinz, аз мисля такъм да ползвам

https://www.avto.bim.bg/Toploustoichiv-silikon-ot-50-do-300%C2%B0-Victor-Reinz-70-ml_pr39345.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да провери или да каже къде аз да проверя с каква сила се завиват болтовете на капак на клапаните за ALH мотора (колко Nm?).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прецаках единия болт. Точно тоя зад EGR-a.

Първо превъртя шестограма после не успях и със секач да го развия. Ще ходя при един майстор да опита да го свали...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свърших ремонта с гарнитурата. Сваляне, намазване със силикон Victor Reinz (сив) и това е. Дано издържи още 10г :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свърших ремонта с гарнитурата. Сваляне, намазване със силикон Victor Reinz (сив) и това е. Дано издържи още 10г :D

А дано :)

За съжаление при мен силикона не помогна :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още събирам 350 лева за да си поръчям капак от ЕТ, не искам да взимам втора употреба....изкривен е капака и няма оправия....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е номера на този капак?

За кой капак, моя или на колегата :)

Ако е за моя, нямам идея за номера. В ЕТ го откриха по вин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.