Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Твърда спирачка при изгасен двигател.


sauro

Recommended Posts

Искам да попитам за нещо което ми направи впечатление.

 

Става въпрос,че от време на време(не всеки път) от скоро ми се случва като се кача в колата и тръгна да натискам спирачката и съединителя за да запаля. Спирачката е абсолютно твърда, няма подчи никакъв ход, съответно след като запаля не е твърда. Преди не ми е правило впечатление да се е случвало това или ако се е случвало е било някакъв еденичен случай , а сега се случва от време на време и ми прави впечатление.

 

Иначе не съм забелязал да има някаква промоня в спирането на колата или да усетя някакъв проблем.

 

Мисълта ми е да не това да е признак за нещо , което неподозирам?

 

 

ПС: спирачната течност я смених преди 4-5хил. километра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, писали сме по тая тема. На доста колеги колите им се държат по този начин. Като стане студено започва да става така . Лятото почти не се случва. Не е ясно от какво е , само че е свързано нещо с управлението на вакуума в онази черна кутийка с 10-те маркучета. Вероятна причина е нещо нехерметично по веригата с вакуума или някое обратно клапанче пак там. 

:eusa_think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важното е да омекне веднага след като запалиш - ако това е така, няма място за притеснение.

:doubleup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се е случвало веднъж преди 30 000км, от тогава няма повторения.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен се случи това вчера, днес не. Не виждам никаква зависимост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте, колеги! днес на мен ми се случи нещо подобно. При запален двигател на място (светофар) ми се втвърдява педала на спирачката и веднага щом потегля се оправя!? Някакви предположения?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен това е притеснително. Вероятно имаш загуба на вакуум (на ниски обороти го усещаш повече, сигурно го има и на високи, но не толкова забележимо). Закарай я да я прегледат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като потеглиш се вдигат оборотите на дв. и вакум помпата успява да създаде вакум.Може да е от нея или някой маркуч по с-мата или връзка....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мене педалът понякога е твърд, и като запаля мотора, и си омеква - и няма проблеми.

Тъй че нямай грижа!

Интересното е, че го прави достатъчно рядко - не знам защо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги! днес на мен ми се случи нещо подобно. При запален двигател на място (светофар) ми се втвърдява педала на спирачката и веднага щом потегля се оправя!? Някакви предположения?

Имаш пропуск в системата. Огледай я сам за пропуски (обикновенено точно на края на щуцерите или на сгъвка) или, най-добре, отиди в сервиз. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.