Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Метален звук в окачването или в рейката на О2 !


димон

Recommended Posts

Попаднах на следния симптом и на неговото решение. Става дума за следното: при минаване през напречни фуги, неравности или при рязко ускорение се чува метален звук отпред . Звукът прилича на луфт в рейката или нещо подобно. Става дума за разхлабени болтове на алуминиевия подраменик ( магаре) на предното окачване. Видя ми се полезно и споделям с видео :

 

 http://www.ecstuning.com/Volkswagen-Gol ... deo307-HD/

 

На видеото се показва голф 5 , който е близнак на О2. Сменят се двата болта и се подлагат междинни пластини, които не мога да си обясня каква роля играят. За справка партномерата на болтовете са  N90823501 , a на пластините : 7М3499349А 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече съм сигурен за друг звук вече бивш в окачването-глухо тропане отпред при неравности паваж и т.н.При мен бяха тампони на предни носачи.Звука определено не е метален,а глух и се чува под краката на шофьора.Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер! 

При мен го има същия дразнещ звук и май никой не можа да разбере от къде идва, дори я карах в Еуратек да огледат ходовата част и казаха, че всичко е наред, но дразнителя си остана.......

Имате ли идея от къде мога да взема тези болтове и пластини?

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не са ли въпросните болтове и междинни пластини... Някой ако ги търси да знае къде могат да се намерят.

 

http://www.darksidedevelopments.co.uk/products/vw-subframe-washers-spacer-plates-for-mk5-platform.html

Редактирано от z3f1r40
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.