Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Съвет при покупка на Фабия


Hlodrag

Recommended Posts

Дойде ми време да сменям колата и се насочих към шкода фабия, защото ми казаха че не харчат много, евтини са за поддръжка и са здрави. След това разбрах, че имали доста проблеми с двигателя защото са слаби и работят на 3 цилиндъра. Не знам така ли е не разбирам много от коли. Питам кое от това което съм чул е вярно и кое не е. И дали това важи за само за 1.2 или като цяло за този модел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Фабия 1 1.2  HTP  наистина работят на 3 цилиндъра (просто този мотор е с 3 цилиндъра) , ако искаш 4 цилиндъра търсиш 1.4 MPI. Там вариантите са два 1.4 MPI стария шкодов мотор и 1.4 MPI 16v - VW мотор с вариции 75 и 100 коня и на края е 1.9 ТДИ или СДИ ... харесваш си някой екземпляр , оглеждаш и питаш.

За Фабия 2 са други вариантите.

Успех в избора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като динамика,може да се подредят по следния начин

1.2

1.2 12V

1.4- 60 и 68

1.9 сди 64

1.4 16v 75

1.4 16v 101

1.9 тди 101

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1,9 TDI vRS - 130 к.с. :)
1,4 TDI - 75, a по новите 70 и 80к.с. (също 3 цилиндрови като бензиновите 1,2-та)

Препоръчвам ти да си намериш читаво 1,9 TDI 101 к.с. (ако искаш само да се предвижваш и не си от изпреварващите 1.9 SDI )
Икономично на дълго, приемливо като разход в града. Има доста писано по проблемите им.

@бегачката - 1,2 12v не е по-зле като динамика от SDI ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1,9 TDI vRS - 130 к.с. :)

1,4 TDI - 75, a по новите 70 и 80к.с. (също 3 цилиндрови като бензиновите 1,2-та)

 

Препоръчвам ти да си намериш читаво 1,9 TDI 101 к.с. (ако искаш само да се предвижваш и не си от изпреварващите 1.9 SDI )

Икономично на дълго, приемливо като разход в града. Има доста писано по проблемите им.

 

@бегачката - 1,2 12v не е по-зле като динамика от SDI ;)

Мда,3 цилиндровите ги забравих.

Ела да ги пробваме на баира сди-то и да видиш как ще те изпреваря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фабията за 8 години и 85 000 имаше точно 2 проблема - скъсан кабел на стартера и скъсан кабел на датчика за задна скорост. Не са от най-здравите коли, ама ако са читави - са читави. Не може да очакваш чудеса от "нов внос" 2002 година кола на 90 000 км ;)
Скъпите неща са хидравликата - често срещано, ако карана душманската и веригата на 1,2-то да не прескочи зъб.

Редактирано от zizirixo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам служебна Фабия 2, 1.2 HTP 2008 - нова, в момента е на 50000 километра, карани по най-грозните пътища в областта, много често и извън пътища :)

Не препоръчвам този мотор, особено ако караш повече иВънградско, ускорението докъм 60 км/ч е прилично, после... Другият кусур на този мотор е, че е има висок разход на гориво - 7 л/100 км , засичал съм го, някъде там е. Иначе е много маневрена колица, за в града е супер, кеф ми прави да я карам.

Проблемите, които съм имал дотук - колата е служебна и не е пазена особено много, въпреки това за 5-те години служба има сменен единствено един стъклоповдигач и акумулатор (колата е с gps, който разгони фамилията на оригиналния). Това, че имаше пукнат картер го пропускам, тъй като е по вина на задкормилното устройство.

Редактирано от kamengk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте колеги,

За да не пускам аналогична тема, бих искал да ви попитам нещо в тази...

Търся да закупя лек автомобил, който ще се кара от жена. Задължително трябва да е автомат. Загледах ето тази фабия: http://nik-auto.cars.bg/c566954

Бихте ли казали мнението си? Интересува ме и принципно какво мислите за този вид автоматична скоростна кутия? Надеждна ли е? Някакви сериозни проблеми с нея?

Благодаря ви предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Фабия с автоматик се среща много много рядко. Така ,че не знам кой ще може да ти даде съвет. Гледам си е стандартен автоматик, така че тук се пробва и се преценява на място. Правите и една диагностика, вземате със себе си някой дето разбира от автоматици или отивате при такъв. И това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.