Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За автомобилите на метан и газ предстои смяна на талона


johnnie213

Recommended Posts

А трябва ли някакво заявление да се попълни преди да се наредя на входа за каналите защото в кат Варна там където са заявленията е разделено от каналите и е голяма въртележка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 55
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    11

  • The Best Forman

    9

  • biser.or

    5

  • johnnie213

    5

Най-много писали в темата

Днес в 9:20 часа минах през КАТ-София. Опашката започваше от изхода (където слагат новите номера) и се виеше по улицата към входа (нещо подобно на времето в което си сменяхме номерата). :wacko_2: :crazy:  А пред административната сграда, където издават новите талони имаше една дебела опашка ... :fool:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Процедурата отнема около 1h и 22лв. Важно условие е да сте там не по-късно от 7:20h. 

:tell_me:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм се изразил съвсем правилно. Просто минах по улицата до КАТ, защото работя в района и всеки ден минавам от там - не съм имал намерение да си сменям талона (пък и газифицираната ми кола в момента няма как да стигне до КАТ, тъй като търпи сериозни ремонти по купето). Иначе явно условието наистина е такова да отиде човек рано. Миналата седмица нямаше коли да чакат на улицата, но с публикациите в пресата интересът на хората се е засилил. (Междувременно опашката се е завила и по другото платно) :sorry:

Редактирано от johnnie213
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес в 9:20 часа минах през КАТ-София. Опашката започваше от изхода (където слагат новите номера) и се виеше по улицата към входа (нещо подобно на времето в което си сменяхме номерата). :wacko_2: :crazy:  А пред административната сграда, където издават новите талони имаше една дебела опашка ... :fool:

А някой погледна ли  АГУ-то дали е изправно и как е монтирано?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бисоо , ти още не си си изпил кафето .... Джони споделя само каква е пътната обстановка около КАТ - София !

Сега още малко за абсурдната ни държава. Закупил си г-н Глупаков (аз) нова газова бутилка за своето лично МПС и си я монтирал и така си я ползвал 5 години. Изтекъл срока от 5 години , който според някаква наредба пак на онези дето работят срещу коня може да се ползва без допълнителни тестове и сега , когата идва момента въпросната бутилка да се сертифицира на ново. Започнал тъпака да си губи времето да търси кой в държавата Ъпсурдистан може да свърши тази работа. Навъртял една камара телефони на фирми , които уж се занимават с тази работа и излиза , че няма нито една лаборатория , която да може да свърши работата , защото има много , които могат да я надуят (друг е случая , че не им се занимава) , но по-фрапантното е , че няма лицензирана фирма за рентгенострукторен анализ на такива , а едното без другото не можело. На практика двата теста без демонтажа и монтажа са на стойност около 134 лв.

Извода - за какво изобщо пишат такива наредби изобщо , като може просто да напишат "срока на годност на бутилката е 5 год. , след което подлежи на подмяна".

Успех на всички , които висят на опашките пред КАТ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз понеже нямам евро-клапан на бутилката,освен това табелата с номера на двигателя е свалена ,та малко  съм се ошашкал да не ме върнат от кат.....ама предполагам ,че с най-голямо удоволствие ще ми вземат паричките.Живот и здрве в петък мисля да се разходя до врачанския кат,като преди това ударя два нита на табелата  :D .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От там канали - гледат се само номера на шаси и двигател

 

А някой погледна ли  АГУ-то дали е изправно и как е монтирано?

 

Четете бре хора, четете!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При смяната на талона може да не искат и да не гледат нищо , но на ГТП искат и гледат и за да не си губите времето в телфонни разговори за бутилки над 5 години - в магазина за нова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://fakti.bg/bulgaria/82385-nama-da-ima-sankciite-za-gazovite-uredbi

Т.е. - може да се изчака да мине гулямата лудница.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://fakti.bg/bulgaria/82385-nama-da-ima-sankciite-za-gazovite-uredbi

Т.е. - може да се изчака да мине гулямата лудница.

 

Обаче тук пишат, че ще трябва да платиш 400 лв отгоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газовите 'ора - бегате с всички документи, които касаят автомобила, газовата уредба и примерно лична карта - право у КАТ. Нямало канал, анал, манал и други производни на тая думичка - ставало само с документи. Това днес чух от хора, които са го направили сутринта. А около КАТ е лудница - униформените регулират двата светофара, че тарапаната е голяма :)

Гена, дали е монтирана в сервиз, които пък е сертифициран - не ги интересува явно. Просто препечатват големия талон и ти взимат 20 парички или там колкото требе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха ми това могат да го правят още при първа регистрация , щот всеки бензинов двигател може да работи на газ ... просто вместо бензин ще пише бензин/газ , а наличието или липсата на уредба ще се удостоверява със стикера на задното стъкло и паспорта. Това не е регистрация , а вземане на едни 20 лв. Ако ще я регистрират трябва да впишат идентификационния номер на бутилката поне в талона , ама цялата работа е по български - малоумна!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На едната ми кола в талона пише GASOLINE,а на другата PETROL   :D


И двете са бензинови,просто се зазяпах в талоните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, току що видях по новините, че цялата тая суматоха в КАТ била излишна. Типично за Булгаристан. Един униформен господин от КАТ даде мрънкащо пояснение, че нито щяло да има срокове, нито глоби (поне засега). Интересно тогава защо толкова сериозно пуснаха слуха за задължителното пререгистриране... Много се радвам, че съм с дизелови автомобили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Срок за регистрация в КАТ няма. Така е. КАТ просто не ги интересува регистрацията и не могат да я проверят на пътя. Но това е половината истина. Другата половина е минаването на ГТП. Там трябва големия талон, а според приемчици, след март 2014 без регистрация на второто гориво няма да се пускат колите. Остава да изчакаме март месец и да разберем ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами най - вероятно ще е пак всяко чудо за три дни. Това ГТП е една от най-големите имитации на дейност в БГ. Пълен ташак. Аз лично не смятам да си давам зор с промяната на талона, докато не се убедя, че няма да е поредното безмислено напъване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък имам друга дилема. В талона на колата пише бензин/природен газ CNG , а колата е с газ (пропан бутан)LPG. Дали ще имам проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та на мен ми е интересно как на пътят ще ти съставят акт, като това го пише само в големият талон които си стои в къщи ... или пък на ГПП...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оффф поредната българска работа ... опитах да разбера нещо от публикацията в ОФФ нюс, ама не успях ... ще има , няма да има , ще ходят , няма да ходят ... абе що не си заврат тая недъгава наредба дето слънце не огрява .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.