Jump to content

skoda-auto.bgautozone.bg

Модул за дясна пасажерска врата

ejleto

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Имах много проблеми с централното заключване. Всичко се стигна до неработещо централно и прозорци + висока консумация на ток при покой ~400-500 mA.

След много изчетени теми в родни и чужди форуми стигнах до разглабяне на вратите и преглед на съединителите към модулите им за корозия. След около 1 часа разглабяне и замерване намерих проблема - всичко идва от дясната врата.

По съединителя и пиновете на модула нямаше и следа от корозия или някакво замърсяване, но след като изключих модула на дясната врата, централното сработи, прозорците отново могат да се свалят (изключение на изключената дясна врата) и консумацията на ток спадна до нормалните според мен 10 mA.

Та въпроса ми е може ли да се купи от някъде такъв модул (и какво е точното му наименование) или проблема се крие в китайската брава, която бях сменил преди няколко месеца?

Снимка на модула: http://dox.abv.bg/files/fdw?eid=105220959

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери ли за прекъснати кабели в областта на маншона на вратата доста честичък проблем. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може  вътре  в  модула  да   има  вода  или  да е  изгоряло  нещо.

При  мен  са така   2те ми задни  врати.   Модулите  изгоряха вътре  и  сега  съм  си побългарил   инсталацията  за  тях

Вече  3-4 години карам  така. Излизат ми  грешки  след  тест  с  Ваг ком  

Модулите  във  вратите  са  с  различни  номера   и  букси  според  Ел  пакета.

Дано  да   не  ти е  заминал  модула и да  е прекъснат  кабел. Пусни  една  диагностика  да  видиш  какво  ще  ти каже

image.jpg

Редактирано от minimalizum
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.