Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

hijacker

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

тези дни реших да сменя чистачките, тъй като старите, с които взех колата, бяха доста къси и никак не подхождаха и не чистеха необходимото. Отидох в дистрибутор на Бош и взех размер чистачки по каталог:

530мм за пред шофьора и 475мм за пред пасажера.

 

За съжаление, като реших да ги сменя няколко дни по-късно, се оказа, че тези чистачки също са много по-къси от това, което трябва да бъдат. Бяха почти същия размер като старите, дори и по-къси! Даже не ги и монтирах на куките.

 

Върнах ги и по мое осмотрение взех китайски бош с размери 600мм и 550мм. За щастие тези новите седят една идея по-добре, но пак сякаш остават големи пространства непочистени в страни и отгоре.

 

Само аз ли съм се сблъсквал с този проблем или това се е случвало и на други? Каталозите май вече не са това, което бяха...

 

Поздрави!

-Николай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

53 см. и 48 см. са. Тези, които сте купили -  55 см. пред пасажера вероятно излиза извън стъклото, когато е долу.,а 60 см. пред водача пък сигурно се показва над купето, когато е в горно положение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

55см. не излиза извън като е долу, а й остават около 15-20см. до края на прозореца, т.е. пак е малка! В долната си част обаче достига до пластмасата, която захваща прозореца.

 

60 см. има около 10-15 см. когато е най-горе и не излиза.

 

Много странно наистина... никак не ми се вързват тези разлики, но така се чисти повече прозореца и оставам с тези размери. Друг е въпросът, че взех китайски бош, и 60см. днес като взе да маже... неприятна история... но ще я видим.

 

Поздрави!

Редактирано от hijacker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам същата октавия и вчера измерих и 2те предни чистачки бяха 48 см, незнам оригиналните колко см са!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колегата tihman е написал оригиналните размери! всичко останало, написано в темата, са интерпретации, базиращи се на лични предпочитания...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.