Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Заменима ли е централната конзола на Оctavia 2?


yoyof1

Recommended Posts

Може ли да семни конзолата от тъкава без подлакътник с тъкава с подлакътник? Миля, че с подлакътник се монтира на автомобили само с климатроник!

И ако може, сменя ли се нещо друго освен конзолата, нещо по таблото около климатка-климатроника?

 

Редактирано от yoyof1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е само с климатроник.Аз имам и съм с климатик.Зависи от нивото на оборудване.Скоро имаше една тема за един нов Rapid на колега,който си купи неоригинален подлакътник и му го сложиха в ЕТ.Оригиналната конзола или както се води там ще е цифра сигурно.

Редактирано от dentist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заменима е, да

С новата обаче върви една двойка въздуховоди, която върви отдолу и се връзва за въздуховодите на климатика. Конзолата с подлакътник има въздуховоди отзад и чрез тая двуцевка се свързват с климатика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много наболяла тема беше това преди време... Естествено, че е заменима, когато аз се бях амбицирал да я сменям в ЕТ ми обявиха цена около 900лв за комплект подлакътник, въздуховоди и там останалите части от конзолата. Варианта остана да се търси от морга, но аз така и не намерих. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза колегата dentist заменими са, но внимавай ако си взимаш от морга да си вземеш целия комплект защото детайлите са няколко. Освен конзолата има една двойна тръба за въздухуводите за пътниците отзад, самия подлакътник е отделен елемент, взъдуховоди и пепелник/барче за отзад и трябва да си вземеш допълнително 4 винта (не сещам за размера). Смяната не е тръдна аз я правих сам и ми отне час понеже го правих два пъти :) Под пепелника някъде се пада мястото където тръбата за задните въздуховод се свързва с останалата част от системата - там е затапено с капаче. Първо се слага тръбата после подлакътника и накрая пластмасовата конзола - малко трудно се нахлузва, защото ръчната пречи. Аз се водих от тази тема http://www.briskoda.net/forums/topic/206316-retro-fitting-a-jumbo-box-centre-armrest/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза колегата dentist заменими са, но внимавай ако си взимаш от морга да си вземеш целия комплект защото детайлите са няколко. Освен конзолата има една двойна тръба за въздухуводите за пътниците отзад, самия подлакътник е отделен елемент, взъдуховоди и пепелник/барче за отзад и трябва да си вземеш допълнително 4 винта (не сещам за размера). Смяната не е тръдна аз я правих сам и ми отне час понеже го правих два пъти :) Под пепелника някъде се пада мястото където тръбата за задните въздуховод се свързва с останалата част от системата - там е затапено с капаче. Първо се слага тръбата после подлакътника и накрая пластмасовата конзола - малко трудно се нахлузва, защото ръчната пречи. Аз се водих от тази тема http://www.briskoda.net/forums/topic/206316-retro-fitting-a-jumbo-box-centre-armrest/

Балгодаря ти! 

Сега остава да си намера конзола, ако не е тайна на кава цена излезе всичко?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Балгодаря ти! 

Сега остава да си намера конзола, ако не е тайна на кава цена излезе всичко?

За 100лв. взех целия комплект от една морга и дадох 30лв. за тапициране на подлакътника с кожа, защото дамаската му беше зле.

Успех с търсенето!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

Тази конзола с подлакътника еднаква ли е при ръчни и автоматични скорости? За мястото около скорстния лост питам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се включвам към темата. Купих си преди половин година от морга. 100 лв текстил тапицерия същата като седалките :)

Намерих една ударена шкода в една морга. Духалкага отзад е счупено, но 80 лв за нова в Еуратек не ми се дават.

Колата ми е с ръчни скорости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.