Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Демонтаж на машинки за вратите


martien

Recommended Posts

Здравейте,

искам да сваля и направя профилактика на машинките на шкодата, обаче и четирите имат един откачен болт, който е XZN M4 и е навътре. От Volkswagen са измислили и специален инструмент за това - t10011. Проблемът е, че никъде в София не намирам нито такъв бит, нито Г-образен инструмент.

Някаква идея от къде мога да намеря?

Благодаря предварително.

ПП. Темата може да не е в правилния раздел, защото може да обхваща повече модели коли, но съм виждал на две места такива до сега - октавия 1 и голф 4.

large.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такъв ли модел на ключа ти трябва или бъркам ?

http://www.mikegabriel.net/vw/bentley/mk4/5%20Body-Assembly/58%20Rear%20Doors.pdf

Потърси в магазините за истински инструменти трябва да има такъв инструмент, иначе заваряване на необходимия бит на право или Г-образно желязо, но е малко тъпо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Здравейте,

искам да сваля и направя профилактика на машинките на шкодата, обаче и четирите имат един откачен болт, който е XZN M4 и е навътре. От Volkswagen са измислили и специален инструмент за това - t10011. Проблемът е, че никъде в София не намирам нито такъв бит, нито Г-образен инструмент.

Някаква идея от къде мога да намеря?

 

Здравей,

аз имам такъв инструмент. В София съм. Ще ти го дам да си свършиш работа.

Остави ми телефона си тук или на лично.

Не е кой знае колко трудно да се намерят такива инструменти. Въпроса е нужно ли е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На някои коли е торкс, но аз съм от късметлиите с дванадесетостен, който на всичкото отгоре не трябва да мени дебелината си, защото дупката е правена "по поръчка"

xzn_tip.jpg

Ето го и оригиналния инструмент (снимка - ebay):

$(KGrHqZHJBIFET-I4t(lBRJLDgm4Hw~~60_58.J

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.