Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Oще един superb на линия


Recommended Posts

Здравейте колеги,

От около месец съм горд (при това изключително доволен от возилото) собственик на Superb 2.0 TDI-CR DPF 140 к.с. с шестстепенна ръчна скоростна кутия.

Как се случи? Бях не по-малко горд (и доволен) собственик на Toyota Corolla D4D 1.4 (90 к.с) с ръчна 5 степенна скоростна кутия (взета на лизинг чисто нова от ТМ Ауто), но преди около две години от двучленно семейството ми порастна на тричленно. От това пораснаха и нуждите от повече пространство при пътувания с по-голяма продължителност и престой (абе, знаете как е, няма нужда да конкретизирам). Та започна едно пручване какво точно, за колко, условия, договори, сервизи, мисля, че всеки е минал през тия дилеми и сметки... Концепцията ми при покупка на нова кола е да е НОВА (по възможност). Та възможностите, които стояха пред мен бяха нова Toyota  Avensis SW или нещо друго, което да е с поне същите характеристики на семеен автомобил. И къде къде, какво да е - та на края superb.

Какво надделя за избора?! От ТМ Ауто не съм очарован от гаранционното обслужване и от това по каско (но това като гледам е повсеместно за оторизираните авто-сервизи, а и темата е за друг раздел). Иначе Avensis не е никак лош автомобил в класа си. Но, ми излизаше маааалко по-скъп от Superb-а (който в крайна сметка взех, и който беше останал на склад от до сегашния модел), а и условията, които ми предлагаха в ТМ Ауто за BUY BACK не ме устройваха. Във фирмата, за която работя всички служебни возила са Skoda и до сега не съм чул или видял да има някакви фрапиращи недоразумения с ЕТ.

Та според направените от мен проучвания на автомобили от този клас Skoda надделя с тоя Superb - наистина невероятен за цената си автомобил. Вярно е, че му се радвам все още само месец, но сравнен с Toyota - поне клас нагоре е (поне материалите, използвани за интериора), а за малките гъзарийки и глезотийки, които в superb-а са даденост нямам думи!

Жена ми реагира много тежко на промяната в началото - сълзи за королката, сантименталности... мъка!, мъка!, но след като седна на задната седалка до детското столче в новия змеееей...  :wacko_2: Wow! Мисля че ако имаме следващо семейно возило и то е по-малко от това ...  :rfm: Ще има мрън.

Няма подобен простор за пътниците в този клас автомобили, багажника - не подлежи на описание с обема си и елементите за укрепване на товари при серийно оборудване.

Наистина, невероятен автомобил!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито ! Пожелавам ти безаварийно каране! Мисля, че във този клас за парите си няма по-добро.

Редактирано от bushido
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка, колега, и много безаварийни километри. Слагай снимки да й се порадваме

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и поздравления за правилния избор!  :doubleup:  Аз също обичам Тойотите,но тези Супърби са неустоими  :plate_skoda: ....

Моят син пък как плака за Опелааа....,докато се качи в Субчо-сега се перчи,че имаме "най-хубавата кола"  ;)

Пожелавам ви страхотни преживявания с този страхотен автомобил!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, че не си изкарвам прехраната с фотография! Наистина съжалявам за качеството на снимките, но... толкова си мога явно  :blush:

Въпреки всичко, ето няколко снимки, направени набързо преди малко на служебния паркинг (днес съм на работа).

 

:click_me:

 

Малко е мърлявичък от вън, но за последно беше на баня преди седмица.

 

scooby doo, наистина са неустоими. Само като го видях тоя красавец си казах, че е моята кола, а като влязох вътре, дори и да имаше някакви съмнения, то те се изпариха на мига. При тест-драйва вече - просто се кефех на бъдещия си автомобил.

:plate_skoda:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разкошна е, колега. Ще я дебна да я засека, че и аз всеки ден минавам покрай тоя паркинг ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така се изкуших,качих се и реших!Изобщо не мислех да сменям колата,но не можах да устоя! :banana_dancing_2:

Караме два еднакви Супърба  :PDT_Armataz_07:  Ще ги срешнем някой ден в Софето!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за топлия прием, колеги.

iavkata, няма какво да я дебнеш, тя всеки ден (стига да съм на работа) си е там  :)

scooby doo, естествено, че ще ги срещнем, прави ми впечатление, че Skoda Superb не се срещат чак толкова често, колкото други марки.

Редактирано от kokarosta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този цвят на боята стои перфектно и аз исках такава, но заради прашните пътища в БГ не послях ... :unsure:

Редактирано от N.Zlatev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@kokarosta Честито колега и добре дошъл в Шкода семейството :) ! Много безаварийни километри и хубави моменти с това прекрасно возило :flag_skoda:

Ела на някоя от сбирките на НИМ (раздел Срещи) да видим Големия кораб и на живо , пък и да се запознаем :D

Редактирано от mRt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега! Чудесен избор си направил, добре дошъл и освен да ти пожелая стотици хиляди безаварийни километри, няма какво да добавя повече  :flag_skoda:

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този цвят на боята стои перфектно и аз исках такава, но заради прашните пътища в БГ не послях ... :unsure:

Да ти кажа честно, ако се съобразявах с родните пътища и манталитета на повечето участници по тях - не бих си взел и чисто нова кола (даже вече за втори път), но няма да се стискаме цял живот я - веднъж се живее  B)

А колкото до цвета - ако имах по-голям избор, може би нямаше да е този, макар че ми допадна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка колега! Със здраве да си я караш и да возиш семейството!

 

:walkman:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Много подходящо определение  :doubleup:

 

Колега сега се загледах, че освен колата и радиото ти е на точната честота  :banger_2:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

 

 

Колега сега се загледах, че освен колата и радиото ти е на точната честота  :banger_2:

 

:banger_2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен колега! :eusa_clap: Поздравления за чудесния избор! Колата е страхотна, да си я караш със здраве и с кеф! Много много безаварийни километри!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се замисля - да, има потенциала да служи (при това добре) и на по-голямо семейство, но "колкото повече, толкова повече"  :)

А и човек никога не знае кога би му потрябвало повече място... 

Редактирано от kokarosta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.