Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Добавка за дизелово гориво


Milen Dimitrov

Recommended Posts

Не знам дали е от Liqui Moly - почистваща или от универсалната на Bardahl, но определено, докато загрее колата е доста по-тиха. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 245
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Milen Dimitrov

    19

  • ivand911

    17

  • shaft

    16

  • stivi797

    16

Най-много писали в темата

Аз преди като продавах Xenum успях да продам само една VX Gear и впечатленията на клиена бяха 1:1 с на Исята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, и да ви питам - пробвал ли е някой от вас тази последната добавка, на Про тек - при дизел тип "помпа-дюза"?

И ще има ли ефект и при такъв дизел - как смятате?

Стиви ,ако си беше направил труда да прочетеш линка даден по горе за този Про тек, щеше да видиш че става за помпа дюза. И ефект ще има. Ако търсиш почистване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навих се да пробвам Castrol TDA. Съотношението цена/количество гориво е доста добро, що пък не :) А и сега е подходящият сезон.

Само имам един тъп въпрос, но никога не съм ползвал добавки - сипва се първо определеното количество добавка в резервоара и непосредствено след това се пълни до горе ?

Доколкото прочетох в нета Метро и Ауто+ са най-подходящите места за закупуване на въпросната добавка...

Редактирано от Alexandar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навих се да пробвам Castrol TDA....

 

Само имам един тъп въпрос, но никога не съм ползвал добавки - сипва се първо определеното количество добавка в резервоара и непосредствено след това се пълни до горе ?

...

 

Точно така е колега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Ще я пробвам тези дни. :)

 

Моля те, сподели след това откъде я взе, цена, количество  :question:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Metro не е най-доброто място за закупуване на Castrol TDA, там цената в момента е някъде 20-21 лева. Потърси по сайтовете и други места, имаше цени около 13-14 лева. Потърси в Гугъл, продавалник. Първо наливаш добавката, а след нея горивото. Така хем горивото измива добавката от тръбата до резервоара, хем по-добре се размесва добавката с горивото. Кастола се сипва в следното съотношение 10мл на 10 литра гориво. Съответно 20мл на 20 литра и т.н. Така че, не е задължително да пълниш резервоара до горе. В горната част си има мерителен съд. На първо пълнене е хубаво да си направиш някаква сметка колко гориво има в резервоара и колко още искаш да наливаш. И наливаш добавка за цялото количество. После вече като допълваш си наливаш добавка само за новото гориво.

Редактирано от ivand911
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И после да се сипе добавката - няма проблем . Докато тръгнеш от бензиностанцията тя вече се е разтворила. И да остане по тръбите няма проблем , все пак добавката не е сярна киселина , а газ за горене + 3-4 поддобавки . Пробвал съм всякак , но наистина е по-добре преди пълнене да се излее микроскпичното съдържание на шишенцето и след това нафтата да го разджурка. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Ще я пробвам тези дни. :)

Ей, и да споделиш какво си усетил, чуваш ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може да те чуе - чете само.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, но като го прочете - да не забрави да сподели.

Че да разберем резултата! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе Стиви ти досега да беше взел една добавка и да тестваш. Няма нужда да чакаш другите колеги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе Стиви ти досега да беше взел една добавка и да тестваш. Няма нужда да чакаш другите колеги.

Чакай малко!

Просто в момента тествам друго.

И като свърша - ще се заема и с някоя от добавките.

Но заради чистотата на експеримента - не искам да ги мешам нещата! :eusa_naughty:

Разбираш ме, нали?  :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стиви,

нали сега добавяше дву-тактово масло?

Какви са ти впечатленията и каква е разлика сега при студеното време?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз днес сложих тази: http://www.senax.bg/eshop/product/66/universalna-dobavka-za-dizelovo-gorivo.html

 

Друго разбрах, докато й четях етикета, ама както и да е :) Ще изкарам един резервоар с тази, после ще сложа друга, да видя как ще тръгне. За сега - резервоара беше 3/4 пълен, сипах я (почти цялата - да е останало към 50-60 мл.), покарах малко - към 30-тина километра - утре повече. Ще налея догоре резервоара другата седмица и ще видя как върви. Може да е плацебо ефект, но ми се струва, че не тряска толкова много двигателя, както беше преди да я сипя - малко по-тиха стана колата - не чак да спре да трака, ама...

 

Може да си въобразявам -  да не е стигнала още.

 

Поздрави

Аз също реших да тествам въпросната добавка. Минах вече 500 км и съм със смесени чувства за ефекта от нея. Към момента съм склонен да твърдя, че или няма ефект или е съвсем минимален и незабележим. Колата е 1.8 дизел, комън рейл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към момента мога да кажа следното:

1. Карах с добавката, Shell FuelSave Diesel бях сипал - колата стана неузнаваема - тиха, лоша, гладко влизаха скоростите, не се усещаше превключване, мотора се развърташе супер лесно и т.н.

    - 8л/100км ми излезе разхода, но не мога да кажа от какво е това, защото все пак карам 20км на ден в студено време (10 сутрин - 10 вечер), по светофари и т.н. Минал съм с добавката към 550км градски цикъл.

 

2. Свърши нафтата, на добавката, която сложих й дават на 2000км да се използва, та реших за пробата да сложа сега на OMV скъпата нафта - налях към 40 литра.

    - още не знам какъв ще е разхода, ама като го гледам - горе-долу ще се доближи до 7л./100км - пак градско, като горното. Минал съм към 250км след като налях нафтата на ОМВ.

 

Мога да кажа на 100% следните неща, като разлика между 1 и 2 по-горе:

- колата сега ми е шумна, чува си се осезаемо, тропа-трака повече спрямо шел нафтата с добавката от мен;

- върви почти по същия начин, маалко повече от преди ОМВ скъпата нафта без добавки от мен;

- превключването на скоростите се усеща, но не е силно изразено, както беше преди - забива муцуна докато се развърти двигателя (при мен, не знам при другите как е, като тръгна от първа държа я до към 2000 оборота, след това втора и точно при превключването от първа на втора, дори и на 3-та - оборотите на двигателя падат много бързо до към 1000 - и когато пускам съединителя, мотора докато се развърти, се усеща едно като спъване, забиване на муцуната и т.н. - ей това го нямаше, сега пак си го има с ОМВ MaxxMotion без добавки от мен);

- при тръгване се усеща едно като леко боботене, все едно дърпам танк с колата - с добавката това нещо беше изчезнало.

 

Общо взето - явно действа, докато я има в дизела, после според мен, не действа :) Както са написали - действа до 2000км след използването - тц, действа докато я ползвате, после грънци.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за споделеното!

И резултатите - са интересни! :)

 

И за двутактовото масло - когато свърша с опитите, ще споделя и аз впечатления!

Редактирано от stivi797
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добавки не слагам аз все още,но на Shell V power нафтата най ми харесва.На ОМВ като сипя max motion и ми дава поне 0,5 л отгоре.Карам повече извънградско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към момента мога да кажа следното:

1. Карах с добавката, Shell FuelSave Diesel бях сипал - колата стана неузнаваема - тиха, лоша, гладко влизаха скоростите, не се усещаше превключване, мотора се развърташе супер лесно и т.н....

Аз разбрах какво искаш да напишеш, ама така изразено... :) Хем сипваш добавка в горивото, хем това се отразява на скоростната кутия :P

 

Аз свърших нафтата, в която бях сложил Pro-Tek-a, за който писах по-горе. Според надписа на опаковката следва действието му да остане и добавката да се използва повторно след 5000км. Излиза, че е вярно, защото в момента съм с чиста нафта, разбира се пак от ЕКО, и двигателя продължава да работи по същия "мазен" начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, като не знам как да го обясня... просто се чувствам с вързани ръце! :wacko_1:

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Общо взето - явно действа, докато я има в дизела, после според мен, не действа :) Както са написали - действа до 2000км след използването - тц, действа докато я ползвате, после грънци.

 

 

 

Днес си говорих с момчето, от което си купих добавката. На неговата кола си ползва постоянно добавка, въпреки че пише едно флаконче за някакви определени километри. 

Мисля зимата да карам постоянно с добавка, а лято може да пробвам и през резервоар.

На мен ми е интересно, как ще е сега колата на магистрала, че последните пъти трудно набираше до по-високи скорости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля те, сподели след това откъде я взе, цена, количество  :question:

 

 

Ей, и да споделиш какво си усетил, чуваш ли?

Да не кажете, че съм несериозен да споделя и аз. По стечение на обстоятелствата съм без кола почти до следващия уикенд и затова не съм си купил все още добавката, но се поразрових малко за цени и т.н.

 

Castrol TDA 250 ml, стига за 250 л гориво - съотношение 1:1000:

 

Ауто+ - 24 лв.

Метро - около 21 лв. (не съм проверил лично)

 

По-евтино я намерих в доста сайтове като например:

rexol.bg - 14,5 лв. ---> http://www.rexol.bg/index.php?route=product/product&path=61_148&product_id=228

аvto.bim.bg - 15,99 лв. --->http://www.avto.bim.bg/Dobavka-za-dizel-CASTROL-TDA-250ml_pr25200.html

Или в продавалник за 13 лв. ---> http://prodavalnik.com/top-tsena-dobavka-za-dizel-castrol-tda-250ml-i22161427

 

Оттук нататък всеки си преценява. За мен за 4-5 лв. не си струва експеримента с неизвестни (поне за мен) магазини.

 

Впечатления ще мога да споделя поради така стеклите се обстоятелства чак след 15-16 декември.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.