Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Гаснене на двигателя при спиране


johnnie213

Recommended Posts

От известно време имам проблем с моята Октавия 1.9 TDI 110 к.с. двигател ASV. За първи път проблемът се появи миналата събота сутринта. Малко след като запалих и тръгнах се наложи да спра за да изчакам един човек да маневрира с неговата кола и докато натискам спирачката колата изгасна. После не е имало проблеми. Но днес сутринта се получи същия ефект два пъти като при втория път не можах и да я запаля при първото стартиране. Ще съм благодарен ако някой ме насочи къде да търся проблема. Дали може да има нещо общо със сервото и вакумните системи - ако е някъде там проблема дали през VAGCOM може да се види някаква грешка?

 

Забравих да напиша, че оборотите на двигателя на празен ход са стабилни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

След като в събота 02.11.2013 г. колата пред паркинга на блока отказа да запали, започнаха да светят индикациите за ABS i ASR както и да издава характерните поредни три звукови сигнала за проблем с ABS модула за управление. Малко се нашашках, че има сериозни проблеми. Обадих се на приятел, който се занимава с ел. инсталации на автомобили и решихме с пътна помощ да му я закарам. Човекът веднага установи проблема. Оказа се клемореда на ключа за запалване. Първоначално успях да намеря клеморед Febi за 20 лв, но ми препоръчаха да го сменя, защото не бил надежден. Вече си имам оригинален от ЕТ. За да е по-пълна информацията, номерът му е 4B0 905 849 - цена 69.49 лв. Беше наличен в склада и не се наложи да чакам доставка. :flag_skoda:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.