Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Промиване на двигател на Октавия 1


Ton4o_84

Recommended Posts

Първо за мотора:

1.6 бензин 75к.с. 155 000км., не е работил доста време и не се знае кога му е сменяно масло последно. Яд ме е че нямах условията да му го сменя и се наложи да измина 250км с него и въпреки изминатите километри не спря да му чука клапан.

Вярвам със смяната на маслото това ще изчезне, но много искам да промия двигателя с едно промивно масло на Приста, дават го, че не вредяло като онези 500мл. магически флакончета дето се сипват в старото масло, а Приста-та си е еднородна смес.

 

Какво мислите, дайте идеи за промивка, не искам директно да му сипя хубавото масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвал съм такова масло преди години и определено ефекта беше положителен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отказах се от промиването, защото сваля от 10 000 до 50 000км. от ресурса на двигателя, затова му налях синтетика, защото имала почистващи съставки и нека те във времето финно си свършат работа. Ще сменяме хидравличен повдигач.

 

Имам друг въпрос, мога ли да й сложа радиатор от 1.8 20в, отговаря ли разстоянието между отворите за охладителната течност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Отказах се от промиването, защото сваля от 10 000 до 50 000км. от ресурса на двигателя, затова му налях синтетика, защото имала почистващи съставки и нека те във времето финно си свършат работа. Ще сменяме хидравличен повдигач.

 

Имам друг въпрос, мога ли да й сложа радиатор от 1.8 20в, отговаря ли разстоянието между отворите за охладителната течност.

Тази глупост от къде я научи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.