Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Още една Octavia на борда :)


Recommended Posts

Здравейте, да се похваля и аз. От вчера съм горд собственик на Skoda Octavia 1.9TDI 2000г. преди фейслифта :) Аз съм на 23 години от Перник. Това ми е трета кола досега, като може да се каже, че карам много, по 25-30К на година.

 

Octavia-та я взех от търговец, но я видях току що слязла от автовоза. Не беше мита, пудрена и нямаше никакви интервенции. По километраж е на 165 000км. Знам, че изглеждат страшно малко, но съдейки по състоянието на волана, топката на скоростния лост, салона и начина, по който се затварят вратите, имам някакво впечатление, че може и наистина да не е карана много. Много стегнато стои всичко. Много се радвам, че я взех, защото си търсех точно такава.

 

Като цяло колата е в добро състояние, върви доста. Преди нея имах Мицубиши Каризма 1.9TD с френския двигател на Рено и мога да кажа, че Octavia-та върви повече, доста повече. Вози малко по-твърдо, но пък е доста устойчива. По магистрала Тракия със скорост 110-120 и климаторник през половината път ми даде 4,7 разход. Вие как мислите добър ли е този разход за тази кола? /Според моите изисквания е чудесен/ Има малко забележки по предната броня, но мисля да не я пипам засега, защото напролет живот и здраве мисля да сложа фейслифтова броня и феслифтови фарове с двойната лупа и xenon. Но това е ако имам парички :) По интериора има тук таме изпочупени копчета и пластмаси, но това не е фатално. Италианеца си е бил класически мърляч. Имам страшно много въпроси, но ще започна с най-важните за мен. До колкото разбрах от лепенките и надписите по колата, двигателя ми е AGR. С демпферен маховик ли е? И турбината с променлива геометрия ли е? Като цяло ме интересува кои са най-скъпите неща по този двигател :) Дебитомера как е като цена и дава ли фира често? На Поло-то на майка ми 9N 1.9SDI се прецака наскоро и нов е 600лв. :o Също така ако може да ми препоръчате марка масалце? 5W40 или 10W40?

 

Ето малко снимки да я видите: http://backstage.snimka.bg/?album;aid=784421

 

А имам и още два бързи въпроса:

 

Това над огледалото, дето се мърда напред назад като крило и има малка дупчица по средата какво е? Предполагам, че е имало някакъв датчик там, но не съм наясно какъв.

http://media.snimka.bg/s1/2822/031888280-big.jpg

http://media.snimka.bg/s1/2822/031888281-big.jpg

 

И тук на врътката за фаровете, това бутонче най-вдясно, дето има нещо като часовник нарисуван, за какво е.

http://media.snimka.bg/s1/2822/031888282-big.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това над огледалото е сенник, да не ти пече между двата големи. А бутона до фаровете е за настройка на силата на светлината от таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честито колега, със здраве и много безаварийни километри smile035

п.п. Колега виждам на едната снимка ти няма датчика на разширителния съд на антифриза. Виж дали не е откачен или изобщо го няма. Ако е второто, не дай си боже да се снабдиш с такъв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го забелязах, колега. Датчика е там и е шунтиран, така да се каже. Ще го снимам после, не знам защо е направен така. Може би се е развалил и за да бе свети постоянно на таблото са го изолирали...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, с демпферен маховик е, поне моята е с такъв.

1000 лв. е или ако си симпатяга като мен :lol: може и за 700. \:D/ Ама дано не се налага...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, със здраве да си я караш. s_flag

 

Я кажи къде се подвизаваш в Перник, че да знам ако минавам наблизо къде да се отбия да се запознаем. Не можах да се ориентирам от снимките.

 

Поздрави

 

ПС Прави ми впечатление, че доста нови попълнения се появяват с Октавии и Шкоди като цяло - супер яко s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колеги. Дано да не се обажда тоя маховик, че е бая пари :) Препоръчайте ми масло, ако може, мисля тези дни да го сменя.

 

Колега, Alexandar, на Пашов съм аз. Ела ако искаш да черпя по дюнер. Аз съм в това новото заведение Pepo's отзад в офиса. И аз я забелязвам тази тенденция, напоследък доста Октавии се появиха и това наистина е супер :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колеги. Дано да не се обажда тоя маховик, че е бая пари :) Препоръчайте ми масло, ако може, мисля тези дни да го сменя.

 

Колега, Alexandar, на Пашов съм аз. Ела ако искаш да черпя по дюнер. Аз съм в това новото заведение Pepo's отзад в офиса. И аз я забелязвам тази тенденция, напоследък доста Октавии се появиха и това наистина е супер :)

Трябва да видиш за твоя мотор каква спецификация трябва да покрива маслото - VW 505.00/505.01 мисля, че беше за твоята, но говоря наизуст и може и да бъркам. Tрябва да го провериш.

 

Супер, в петък като се прибирам сигурно ще се отбия. Имаш лично съобщение :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10w40 VW 505.00/505.01 марка каквато си избереш.

Аз всеки път сменям с различно на 8-9 хил. км. 2 пъти в годината и разлика не намирам, все си трака - дизел.... smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във едно и също време сме си осиновили едни и същи колици s_flag

Лека и безаравийна, със здраве да я караш smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка колега и Добре дошъл в "царството на Шкода" s_flag

Много безаварийни километри и хубави моменти . Колата изглежда добре за годинките си , разхода е нормален за тази кола. За преминаването към FL има доста писано из форума от други колеги ... smile049 . Мини през задължителното обслужване за нов внос и я мятай смело smile048 И ако имаш път към София заповядай на някоя среща ... (виж в раздел "Срещи")

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, да попитам за няколко проблема, който забелязах.

 

1. Шофьорската врата не се отключва/заключва от копчето на централното. Само с ключ. Съответно като врътна ключа, цялата кола се отключва или заключва, какъв може да е проблемът?

 

2. Днес багажника се заключи тотално. Влезнах отвътре, махнах пластмасата, която прикрива бравата, но и от там не мога да го отключа.Ето този оранжевия палец мърда съвсем малко и не може да се отключи бравата: http://195.149.248.189:8080/2013-10-31/b1f2c012ed568f49ba6d80d7a2cbc7c3_532x410.jpg

 

3. И последното - малко трудно пали колата. Без значение дали е студена или топла. Върти повече от нормалното, преди да запали. Гледам, че лампата на подгрева гасне много бързо, секунда - две, след като дам на контакт. Това нормално ли е? Като изчакам 10-15 секунди след това пали една идея по-лесно, но пак не ми харесва. Къде да търся причината, свещи, акумулатор, някъде другаде? Днес мерих и зареждането - 13.65V, а с включени фарове и климатроник - 13.45. Не е ли малко и дали може там да се корени проблема?

 

Ето едно клипче как пали колата и то тук е добре, даже: http://www.youtube.com/watch?v=MqyvCxn1BWo&feature=youtu.be

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.