Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

О2 FL Трудно спиране...


shaft

Recommended Posts

В казанчето на спирачната течност пък си има поплавък. Ако е под минимума сигнализира. Малко трудно се отваря и се вади капачката на BXE-то заради "черната кутийка" в която се опира капачката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лампичка има, но сигнал подава само едната предна накладка.

 

И тя по Закона на Мърфи винаги е най-малко износена от 4-те и "датчикът" никога не сработва :D

Личен опит от 2 смени

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Има, има лампичка, но гледай какви аномалии стават :)

Твоите аномалии казах от какво може да са. Освен това, всеки уважаващ себе си производител трябва да постави светлинна сигнализация, която да се включва при увеличен ход на спирачния педал над допустимото. На 120ката няма сигнал за износване на накладките, обаче за пропадане на спирачния педал има, което мисля е по-важното.

 

Лампичка има, но сигнал подава само едната предна накладка.

Достатъчно е. Предполага се, че предните накладки се износват еднакво. В противен случай има проблем в спирачната с-ма.

Можеше и на едната задна да сложат. По принцип, задните карат повече от предните, почти двоен пробег.

 

В казанчето на спирачната течност пък си има поплавък. Ако е под минимума сигнализира....

Супер!

Димчо, като ти светне лампичката за ниво, започвай да се "ослушваш" за накладки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Шафта да каже още веднъж, че и моя педал пропада като стоя на баир пред светофар. Така си е от нова . Забелязвам го обаче когато само искам . И на други О2 е така.

На Жоро - смених ги предните превантивно, макар че имаха поне още 20 хил.км каране.

Тогава се вкарах в друг филм пък - затракаха новите от ЕТ. Сменяха ми ги още 2 пъти през 500 км. Все тракат, но вече не карам с отворен прозорец и не ги чувам, също така избягвам и павираните улици да не би пък да чуя нещо... smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лампичка има, но сигнал подава само едната предна накладка.

 

И тя по Закона на Мърфи винаги е най-малко износена от 4-те и "датчикът" никога не сработва :D

Личен опит от 2 смени

 

Аз затова периодично ги гледам - и когато дебелината на работния слой стане 2-3 милиметра, и ще ги сменя, без да чакам нещо да светне.

Доверявай - но проверявай! :mrgreen:

 

А и какво друго съм забелязал - като ми сменят спирачната течност, и после поне 500 км спирачният педал стои по-навън, и е забележимо по-твърд.

После се прибира, а и леко поомеква - но в началото твърдостта му малко ме стряскаше.

Но вече свикнах с това.

И дето вика колегата - затварям си прозореца, че да не би да чуя нещо. smile091

Това много ми хареса!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При 2-3 мм дебелина на накладките колата няма да спира изобщо. Горе долу толкова е и разликата между 4-те предни накладки. Двете външни или вътрешни (не помня) са винаги повече износени. На по-малко износените стои "датчикът". Някаква инженерна недомислица.

 

Моите предни ги сменям при 5 мм най-малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При 2-3 мм дебелина на накладките колата няма да спира изобщо....

Защо? Ефективното спиране е докато има феродо на накладката.

 

... Двете външни или вътрешни (не помня) са винаги повече износени.....

Възможно е. Аз имах предвид, че на ляво и дясно колело трябва да са еднакво износени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.