Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Загряване при продължително спускане - Фелиция


PharrellVP

Recommended Posts

 

 

...

Радикалното решение е да си изкормите термостатите и да мирясате. Тогава колите ви ще загряват бавно, ще горят много и двигателите ще се износват бързо. Говорите против всякаква логика.
Нали затова е сложен този термостат там. Целта е колкото се може по-бързо да загрее двигателя и да бъде в оптимален режим, а и парното да ви духа топло през зимата. Ся да обяснявам ли колко кръга има охл. система и за какво служи термостата
По темата: Колегата PharrellVP да си смени термостата щом мърдането на уреда го притеснява и ако уцели коректен термостат, стрелката ще закове на 90 гр.....или колкото е там по инструкция.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Притеснява не е точната дума. Желание за информация - да.

 

Много ми харесва, че колата духа топличко сравнително бързо smile152 Чисто и просто цялата дискусия беше дали това е нормално и/или това по-бързо загряване е в резултат на нещо неизрядно /в случая - явно термостат/. И при положение, че според вас това е нещо нормално, то значи, че дискусията е изчерпана. That's all s_flag

 

п.с. Тези дни си смених антифриза с червен след промиване на стария антифриз и сега колата като че ли не надвишава 90 гр., или поне много рядко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 месеци по-късно...

здравейте, имам същия , дори по . гаден проблем, сменял съм гарнитурата на главата, термостата ми е на 79градуса, терморелето съм го изолирал и си пускам перката с копче отвътре.като запаля колата и тръгна, в началото е много добре, загрява нормално до 80 градуса, парното духа топло на втория км, после термостата отваря и температурата спада до 60 , после отново почва да качва и стига отново до 80, проблема е  че когато загрее цялата вода, не може да се охлади  дори когато перката работи без да я спирам. радиатора е нов  , въздушния филтър -нов, термостата нов, гледал съм системата  - радиатора на парното и изпарителя на инджекционната газова уредба БРЦ - не са запушени.

нямам вече идея защо  загрява. водата е на нивоо, но губи по малко незнайно откъде, но е е в маслото.

 

някой ако има идея да каже, щото на мен ми минава през главата за спукана глава , или блок, или трябва нова гарнитура, или евентуално слаба водна помпа., защото като пусна парното първата минута духа топло, после става марно.

 

благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.