Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Привет от мен,нов колега от Ст.Загора.


Recommended Posts

Привет и от мен в Шкода семейството. s_flag

 

След близо 200к вярна служба на друг ВАГ автомобил, все пак срещнах любовта на моя живот Skoda Octavia O1 TDI SLX 1999- AGR мотор.

Скоро и снимки smile126

Ако има колеги фенове от Ст.Загора -да пишат smile027 smile159

Наздраве и безаварийни на всички s_flag

 

http://i42.tinypic.com/2vspw29.jpg

post-14167-138453498913_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита красавица колега и добре дошъл във Форума s_flag Много безаварийни километри и хубави моменти

И като гледам Старозагорската част от Шкода клуб България се увеличава и "раздвижва" :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега и добре дошъл!Погледни темата "Срещи в Стара Загора и региона" в раздел "Срещи" - viewtopic.php?f=19&t=19439&start=225

Ще правим скоро пак среща,така,че следи темата и заповядай да се запознаем и да се присъединиш към старозагорската група s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен s_flag Много приятни емоции покрай тази красавица ти желая :smt017 Заралии, май стават/ме доста сериозен състав smile027

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бряя, Старозагорската група изведнъж живна. Ма трябват повече задномоторки.Шуутъре, ти другата седмица дали ще си в зарата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бряя, Старозагорската група изведнъж живна. Ма трябват повече задномоторки.Шуутъре, ти другата седмица дали ще си в зарата?

 

Така го бях запланувал следващия уикенд, но се наложи да съм на работа и двата почивни дни, и ще ми се размине разходката до бащината къща :-k Миналата седмица се бях прибрал и се бях нагласил за сбирка, но 16ч ми се оказа непосилен час и се наложи да си тръгна по-рано....И като видях колко добре се е получило, направо щях да си изям ушите от яд, ама.. ](*,)

Надявам се в най-скоро време да имам удоволствието да се запозная и лично със сите Старозагорски Шкода фенове smile159

Колега hateisgreat, извинявам се че ти оспамих темата, между другото ще очакваме още снимки с интерес :smt017

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето малко снимки на колата. Фен съм на ВАГ групата и по-специално ТДИ-тата . Тръгнах за А3 , Толедо или Пасат ,но попаднах на нея - Октавия О1 - AGR мотор със ниво на оборудване SLX. Не бях разглеждал дори точно този модел ,но от момента в който седнах вътре.... s_flag

Общо взето количката е в завидно състояние ,като изкл. факта че е била австрийка и ръждата е тръгнала на няколко места отдолу (по праговете и малко по дъното, не е нещо фрапантно). Според състоянието и паричките и бяха направо като за подарък, това в комбинация с ТДИ на ВАГ може би ме накара да я купя - и не съжалявам.

Въпрос към колегите с този модел: За колко време ел.седалките подгряват до състояние в което по усет(пипане с ръка) можеш да разбереш ,че работят. Моите май не работят,къде би следвало да е проблема и има ли специфични точки които да погледна по ел.връзките им? Също и как се сменя проклетата крушка на врътките на парното. При всички ФВ-та се вади средната врътка ,а тази тук ми дава стабилен зор...

Първоначално я закачих към ВАГ-КОМ за да изчистя грешките. След 2/3 дни "свикване" с автомобилчето при закачане отново имаше грешка :

 

17656 - Injection Start Regulation: Control Deviation

P1248 - 35-10 - - - Intermittent

 

Рових,четох ,но така и не намерих точното решение на проблема с постоянно появяващата се 17656. При някои проблема е при помпата ,при други в N108 и връзките му ,не съм сигурен къде точно да тръгвам да търся проблема и изобщо има ли такъв : колата върви перфектно , двигателя мърка ,няма пушеци,вибрации и каквито и да е външни симптоми..

 

Намерих и някаква поразтопена букса долу зад ЕГР-а около вакумите. Снимал съм я ако някои успее да ме просвети какво е това и проблемно ли е разтапянето има smile027 от мен :)

post-14167-13845349907_thumb.jpg

post-14167-138453499074_thumb.jpg

post-14167-138453499079_thumb.jpg

post-14167-138453499081_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По първите два въпроса:

-подгрева на седалките трябва да го усетиш не повече от минутка след като си го пуснал и си седнал на седалката, трябва да ти затопля освен на Д-то, то и на гърба. С ръка не съм пробвал дали се усеща, но не би трябвало понеже с ръка не можеш да окажеш такъв натиск на седалката, какъвто ако седнеш :smt017

- за крушката си на прав път, сваля се средната врътка и дърпане си му е майката. Ако дърпаш с клещи, задължително си подложи парцалче, за да не нараниш врътката. Единствено не знам дали врътката трябва да е в определена позиция когато я сваляш, но тук вече някой колега, който е свалял може да доуточни (ако никои не го направи, пиши на lubomirov1985)

Относно другите въпроси не мога да помогна smile027

Много арна, май само едни клубни принадлежности и липсват (стикер и лайстни), за да придобие по-съвършен вид smile004

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и добре дошъл в клуба.

Проверете тди тайминга-центровка на попмпата.И свали и почисти и провери ел клапана който регулира налягането което задвижва буталцето отдолу.То също може да задира,но е като посл.вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За врътката дърпай рязко и смело в положение 0. Лампичката я махни с пинцета.

Честито за колата и аз съм с този мотор, а SLX съм само по надпис отзад :D

Я кажи турбото ти свири ли много?

Аз откакто съм я взел - 3 години и 60К км. свири адски много и топла и студена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Също и как се сменя проклетата крушка на врътките на парното. При всички ФВ-та се вади средната врътка ,а тази тук ми дава стабилен зор...

...

 

ЦЪК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честото и от мен колега, а за срещи има много днес дори ремонтирахме една две шкодички. Коя за ролка на генератора, коя за други дреболии smile001

п.п. Погледни в раздел срещи Ст. Загора там съм оставил моя телефон когато искаш удари една шайба, а аз ще събера групата на шаро бързо :) и ще се запознаем.

Още веднъж честито и със здраве s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.