Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Пътен знак?


yohi

Recommended Posts

Някой може ли да ми каже какво означава следния пътен знак :

за горния говорим

 

 

IMAG2714.jpg

 

моля да ме извините за лошото качество но ..... телефон, шофиране ......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам указва профила на пътя и комбиниран със знака под него означава,че навлизаш в участък със много остри завои без видимост,при което е забранено изпреварването на ППС с изключение на велосипеди и мотопеди без кош.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

знака е на продължението на Житница в посока Овча купел.

Предполагаш че е този знак :

1203164901_332.jpg

но обърнат!

 

не не мисля

това си е чиста буква "Z"

а такъв не съществува

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изхождам от там, че знака е равнобедрен триъгълник ако са сложили закрепващия механизъм погрешно и се е получило това.

 

Стария път за Овча купел ли визираш?

 

Сега го погледнах с google street view, пада се след газостанцията посока Овча купел и е Z smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам указва профила на пътя и комбиниран със знака под него означава,че навлизаш в участък със много остри завои без видимост,при което е забранено изпреварването на ППС с изключение на велосипеди и мотопеди без кош.

В този участък е точно така както ти казваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешно напечатан знак и след като няма контрол, защо да не го сложат... или това е новият знак за заобикаляне на "нормалните за БГ" дупки ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новите знаци имат печат с дата на производство, одобрение и т.н по наредба. А и при равнобедрен триъгълник фигурата може да е препендикулярна само на едната страна. Знакът е грешно отпечатан, а не грешно монтиран.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Б@си.... толкова гледам знаци :) Минавал съм над милион пъти от там и не съм го видял тоя знак... Може би "ВНИМАНИЕ:заспали хора"... Айде сега, всички хвърляме книжките - не знаеме знаците. Е така се появи и оня с "черната дупка" - нямаше го до преди няколко години...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе търся го из гугъл, но няма такъв знак :D

А, онзи с черната дупка се появи точно когато бях на шофьорските курсове през 2007 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе търся го из гугъл, но няма такъв знак :D

А, онзи с черната дупка се появи точно когато бях на шофьорските курсове през 2007 г.

 

И аз мисля, че някъде 2007-ма го срещнах за първи път на Е79 от Дупница към София, след Старо село на спускането - там го бяха сложили, защото отгоре като се засилят и влизаха направо в брега. Но на курсовете го нямах - 2008-ма... въобще го нямаше по нито една от "книгите" и листовките - само в интернет го намерих.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе търся го из гугъл, но няма такъв знак :D

А, онзи с черната дупка се появи точно когато бях на шофьорските курсове през 2007 г.

 

И аз мисля, че някъде 2007-ма го срещнах за първи път на Е79 от Дупница към София, след Старо село на спускането - там го бяха сложили, защото отгоре като се засилят и влизаха направо в брега. Но на курсовете го нямах - 2008-ма... въобще го нямаше по нито една от "книгите" и листовките - само в интернет го намерих.

 

Поздрави

Венци в началото и ченгетата не го знаеха - специално спирах да ги питам (бяха се закотвили точно под него) и фуражките бая време се почесваха, ровиха в закона/правилника и НЪЦ: "Па идея си нямам - тоя е нов и го нямаме написан за какво е". smile048

 

А този "Z" не ми изглежда грешно напечатан - знакът за последователни остри завои е с по-дебела линия и указва посока (линията е завършена като стрелка). Тоя си е като нарочно направен така smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.