Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Още една Октавиа с ЧИП


oktava

Recommended Posts

Димоне, при мен не се усеща никакъв проблем с ниските обороти, даже и от 700 оборота (толкова ми е празния ход) няма признаци за гаснене на никоя предавка.

Ето ти една от графиките, която бях пускал преди години (като се отчете разликата в предавателните числа на трансмисиите 1.223:1 се получава, че 1.6FSI има по-голям въртящ момент от 1.9TDI до около 1000 оборота):

post-2459-138453499389_thumb.jpg

А според мен дизела се опитва да гасне не заради малък въртящ момент, а компютъра се опитва да предпази чувствителния двуделен маховик от пулсиращия въртящ момент на дизела. При ниски обороти въртящият момент на дизеловия двигател е с много големи пулсации, докато при бензина е с по-малки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 52
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • BlackPearl

    6

  • димон

    5

  • chavdarlk

    5

  • PRR

    4

Най-много писали в темата

Абе,Чавдаре,трудно си тръгват Октавиите 2-ките особено.А и ако е по баир ,ако пък е и пълна......МЪКА СИ Е.И мен ме е дразнело винаги.Даже се чува едно лумбуркане неприятно в маховика....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано при 3 ките да го няма ефекта.И все пак явно моята скоростна кутия като е по-къса не усещам да тръгва трудно.Но определено трябва да си влезне в обороти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.