Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Базови настройки


yuuli

Recommended Posts

Някой знае ли какво означава "basic settings not performed",и как да отстраня проблема?Също така ТПС-а пищи постоянно.Благодаря на знаещите.Става въпрос за 1.6АЕЕ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са въведени базови настройки. Предполагам става дума за моторна електроника. Бягай на диагностика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото разбирам от написаното от теб, ти ползваш диагностика.

Влез в ECU-to и се опитай да адаптираш ТПС-а. Докато не стане това, няма да изчезне грешката. Много вероятно е да е повреден. Разглоби го внимателно. Свали само капака на плочката, напръскай я с контактен спрей за потенциометри (не с WD40) и пак пробвай да я адаптираш. Не пипай крачетата на тримера в никакъв случай.Така проблема няма да се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам ако си правил адаптация на дроселовата клапа тя не е била успешна,т.е. поради неизправност най-вроятно в клапата(изтъркване на писти от дълга работа) ЕКУ-то не е успяло да сканира всички стойности на съпротивлението на резистивния слой на потенциометъра на клапата и по този начин ЕКУ не може да определи с точност положението на клапата по отчетените стойности.По принцип тези ТПС-и на 1.6АЕЕ са италианско дело(Магнети - Марели) и проблема е доста често срещан при автомобилите,ползващи такава клапа,а именно : VW Polo 6N;VW Golf 3 и Skoda Octavia 1 всички с двигател 1.6AEE(1.6 литра,55 киловата,инжекцион с разпределено впръскване по цилиндри).Нищо не казваш за оборотите на ПХ?Как са?Играят ли?Ако играят и колата самоволно гасне на ПХ съвета ми е да се насочиш към профилактика иремонт на дроселната клапа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не успях да адаптирам ТПС-а но иначе редовно го чистя.Като му сваля капака,вътре е като в аптека.И пистите са си о'к.Това се случи след като смених опръстените на всмукателния колектор,а това пък защото оборотите постоянно играят м/у 1800 и 2000 но не гасне,за сега. Работя с vag-com и как ли не се опитвах за адптация-нищо.А за Еуратек и Бош и дума да не става.Ако има някой който е на ТИ с електрониката,ще се съглася да я преслуша.Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля , че имаше някъде опция да се избере дали дросела е с жило или с мотор и съответно адаптацията става по различен начин ... аз лично дросел с жило до сега не съм успявал да адаптирам , но дори и с грешка за не адаптиран ТПС колата си работеше перфектно (VW Поло 1.0) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извади буксата на ТПС-а и премери съпротивлението му, като движиш клапата. Трябва да се променя плавно, без да прескача във високи стойности. Така ще разбереш дали проблема е в него.

 

п.п. От къде си колега?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пропуснах да отбележа,че след като сваля акумулатора за известно време,след това колата работи перфектно...до следващото палене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако не се лъжа на 001,076,080

кампютъра какъв е? и ще ти кажа на коя група да си направиш адаптациятя на клапата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

](*,) .Сори за тъпия отговор.Ракийката ми е в повече.Утре ще ти отговоря.А на жена ми DELL.Майтап. smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята жена е HP,а моя rACER :D

Аз мога да ти кажа какъв ти е компютъра на колата,но трябва и ти малко да се размърдаш и да свършиш нещо.Та като ми кажеш какъв е и аз според това ще ти напиша на кой-канал на коя група ще стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В неделя докато се рових по централното изведнъж дросела млъкна.Днес цял ден я карам и няма никакви проблеми.Предполагам че се е адаптирала.Преди това смених само опръстените на дросела и тези на всмукалния колектор.Утре ще ми обяснят как да се оправя с vag-com.Благодаря за съветите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.