Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с централното


z3f1r40

Recommended Posts

Проблема е че не работи централното на шофьорскта врата. С ключа поставен в патрона на шофьорската врата отключва само нея, а на пасажерската с ключът отключва всичките без шофьорската. С копчето за заключване и отключване е същата работа - работи на всички без шофьорската. Пробвахме с друга брава - не е от нея. Колата е фабия 1, 4врати само с централно.

Къде може да е проблема? :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жици - премерихте ли има ли ток по жиците и да няма прекъсване където снопа влиза в колонката ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ще е следващата стъпка която ще предприема да проверя. Кабелите от бравата къде отиват? Комфорт модул или? И къде трябва да се намира? Някаква схемичка или цветове на жиците коя за какво е? Интересното е че колата отчита отворена/затворена врата (свири зумера при пуснати фарове и отворена врата).

Просто днеска стигнахме до там, и реших да попитам тук може някой да е имал подобен проблем :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разполагам с компютър и помолих приятел да провери - каза че няма схеми на централното smile049 Ако някой има и може да провери и направи една снимка, черпя smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше прекъснати кабели - оправих го и вече централното работи! Благодаря за помощта.

 

Сега проблемът е друг - при заключване или отключване десният прозорец се сваля smile049 Левият се държи нормално (при задържане на ключът на заключване след няколко секунди започва да се вдига и обратно - отключване/сваля), но десният постоянно се сваля (без задържане дори на ключа в някаква позиция).

Къде да търсим проблема? Сега не може да се заключи нормално колата, тъй като винаги левия прозорец се сваля. Идей smile012

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших да не отварям нова тема,а да изложа и моя проблем в тази,защото е подобен,но не точно :D

Та от скоро след отключване на колата,ПО НЯКОЙ ПЪТ не се отключва багажника и трябва по няколко пъти да отключвам и заключвам докато стане.Освен това и ПО НЯКОГА при работеща кола се заключва само той/багажника/....но и това не е всичко...след отварянето му при изгасен двигател и изключени фарове светва таблото :idea: :idea: :idea: и при затваряне изгася.

Ще бъда благодарен на съвети за решаването на тези досадни,отскоро появили ми се грижи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм специалист по нстройките на кола с компютър , ама на мен ми прилича на софтуерен "проблем" ... да си ъпдейтвал скоро софтуера на колата ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших да не отварям нова тема,а да изложа и моя проблем в тази,защото е подобен,но не точно :D

Та от скоро след отключване на колата,ПО НЯКОЙ ПЪТ не се отключва багажника и трябва по няколко пъти да отключвам и заключвам докато стане.Освен това и ПО НЯКОГА при работеща кола се заключва само той/багажника/....но и това не е всичко...след отварянето му при изгасен двигател и изключени фарове светва таблото :idea: :idea: :idea: и при затваряне изгася.

Ще бъда благодарен на съвети за решаването на тези досадни,отскоро появили ми се грижи.

Ползвай търсачката, толкова много е дискутирано отварянето на багажник, че няма накъде повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм специалист по нстройките на кола с компютър , ама на мен ми прилича на софтуерен "проблем" ... да си ъпдейтвал скоро софтуера на колата ?

Имам колата от близо година и дори не съм чувал,че трябва да се ъпдейтва софта...а и надали някога и се е случвало.

Къде се прави това-в шкода или...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моита не е пипана , но това не и бе попречило да се ошашави електрониката при палене със слаб акумулатор и след туй дълго време си търсеше 4Х4 и още една камара неща , които ги няма ... закачи я на Ваг ком и тя ще си каже ако има проблем в бравата или нещо по централната електроника .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Реших да не отварям нова тема,а да изложа и моя проблем в тази,защото е подобен,но не точно :D

Та от скоро след отключване на колата,ПО НЯКОЙ ПЪТ не се отключва багажника и трябва по няколко пъти да отключвам и заключвам докато стане.Освен това и ПО НЯКОГА при работеща кола се заключва само той/багажника/....но и това не е всичко...след отварянето му при изгасен двигател и изключени фарове светва таблото :idea: :idea: :idea: и при затваряне изгася.

Ще бъда благодарен на съвети за решаването на тези досадни,отскоро появили ми се грижи.

Oтдавна трябваше да изложа решението на проблема ми,който се оказа много прост,но все не оставаше време за това...та при мен грижата ми идваше от кабелите.След отваряне на кабелния сноп се оказа,че е прекъсната  масата-след подмяната и хубаво изолиране всичко си дойде на мястото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.