Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Освежаване на интериора и един въпрос ???


Росен

Recommended Posts

През Почивните дни реших да си освежа малко интериора.Махнах вече баналният карбон (фолио) и реших да си боядисам лайсните на корите на вратите конзолата(централната) и другите части в интериора.Исках да постигна така нареченият пиано лак ,но исках всичко което правя да си го правя сам,да не ходя по майстори ....Питах,разпитвах,търсих и разбрах ,че пиано лака излиза много скъп за да го направят спрей ,може само на бояджия(което аз не исках) ...... Отидох в един магазин в който един много добре образован по моята тема ми реши проблема .Човека ми обясни ,че пиано лак не мога да намеря и ме посъветва да си взема един спрей специален за пластмаса(Черен мат) и гланц .Показа ми как ще изглежда горе-долу на една плочка и на мен ми хареса.Взех за пластмасата-Шкурка(400) ,Водна шкурка(2000),Хартиено тиксо ,Спрей(мат за пластмаса) и Гланц .Свалях,търках,лепих,пръсках като от мата -2 ръце и от гланца 2- ръце.Само,че между ръцете на мата трябва да минат 20 минути ,а на гланца при първата ръка -15 минути,при втората-минути и като го напрах трябваше да престоят 12 часа !! Ефекта е просто уникален ,поне мен много ми харесва...Остава да чуя вашето мнение??И имам още един въпрос понеже интериора ми хареса и смятам да си направя външните лайсни ,на бронята(предна и задна) и на вратите..... Въпросът ми е как се свалят?? Или да лепя тиксо и да пръскам на колата ???

 

http://rosen360021.snimka.bg/automobile ... ane.749053

 

П.С. Само снимката на средната конзола не е хубава !!Колата е Skoda Octavia 02 преди фейса . Чакам мнения??? smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тез шпрейове външно не държат ... ако искаш да стане хубаво и дълготрайно използвай услугите на професионалист (аз поне така бих направил) ... боядисвал съм цяла броня с шпрей и специален грунд за пластмаса и още след първите няколко пароструйки взе да захабява , че на места се рони .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://rosen360021.snimka.bg/automobile ... ane.749053

 

П.С. Само снимката на средната конзола не е хубава !!Колата е Skoda Octavia 02 преди фейса . Чакам мнения??? smile152

 

... много силно изразен ефект на "портокалова кора".... по-добре ходи на бояджия....честно...няма да струва кой знае колко...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще трябва да се заглади с водна шкурка, още една две ръце лак и задължително да се полира. Иначе идеята е супер!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... много силно изразен ефект на "портокалова кора".... по-добре ходи на бояджия....честно...няма да струва кой знае колко...

 

Такова е и моето мнение ! Аматьорско, братле! Евала за старанието все пак !!! =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...

Здравей,

Имам проблем с демонтиране на долния панел на шофьорската дръжка, под частта, на която са бутоните за стъклата. Имаш ли филмче или инфо по въпроса?Шкода Октавия 2.

Благодаря.

Тео

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.