Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

въпрос относно Head Up Display System


shest

Recommended Posts

Head Up Display System

Накратко - що е то и има ли почва у нас smile048

С две думи това е система, която прожектира на предното стъкло данните от таблото...или поне по съществените от тях. Някъде бях чел, че подобна екстра се вграждала опционално фабрично на високите класове Ситроен (C5?), но набързо като порових в нета не намерих подобно нещо smile049 , иначе по принцип влиза в базовото оборудване на изтребителите от 4то поколение нагоре ;) Идеята е да хем да не откъсваш погледа от врага, хем и температурата на двигателя да ти все под око - нещо което и по нашите пътища, ако го имаш си е доста практично :D

Ето какво открих при китайските братя

http://www.aliexpress.com/item/2013-new ... 17803.html

да не влизам в детайли... който му е станало интересно да разцъка линка - почти всичко е обяснено... и така...

Въпросът: ще работи ли това чудо на Фабия 2 - според мен би трябвало, доколкото схванах данните се взимат със стандартен ВАГ конектор.

и Второ някой пробвал ли нещо такова, върши ли работа или да изразходвам тез 50 долара за нещо по-смислено

Предварително благодаря за ВСИЧКИ коментари... липсата на положително мнение също е полезен резултат smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данните севзимат от OBDII букса, която е стандартна за всички производители. Но протоколите са различни. От линка, пише че е съвместимо с:

BMW 3 series/5 series/6 series/7 series/X3/X5/X6

Audi A6/A7

Peugeot 508/3008

Lexus GS450h

 

Предполагам, че скоро ще е съвместимо и с ВАГ. Засега е риск, дали ще работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данните севзимат от OBDII букса, която е стандартна за всички производители. Но протоколите са различни.

...Audi A6/A7...

 

Предполагам, че скоро ще е съвместимо и с ВАГ. Засега е риск, дали ще работи.

Благодаря за бързия отзив, тая работа с протоколите я подозирах, но това което до някъде ме обнадеждава е че примерните автомобили са от по-високия клас... един вид зарибявка, за които може да си го купи без много да се жертва... накрая има и други ;) може ние да сме в И ДРУГИ s_flag

А пък и Audi е от ВАГ групата... ако греша не ме бийте силно... освен това тази джаджа се продава от поне още 20 жълти братя... цъкнах този линк на слуки, заради най-ниската цена... на други места обещават майка си и баща си ;) т. е. че е съвместима с ВСИЧКИ европейски автомобили с такъв конектор след 2007... имало некои проблеми само с японски и американски коли, да се пита ...

естественНо обещание не е завещание smile001

 

ако ме клъвне петела да фърла 70-80 лева на ветара непременно ще опиша резултата

ДРУГИ МНЕНИЯ smile049 ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега, то че може да стане може, ама за мен не дава кой знай колко повече информация. Основните неща си ги имаш на таблото, като - обороти, скорост, разход на горивото, температури. Налягането на гумите няма да ти покаже ,то е ясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А6/А7 има фейслифт от миналата година и затова предположих, че само те са включени. Знам, че Гармин предлага подобно устройство, но там цената е друга.

 

Иване, смисълът е, че не изморява очите да ги префокусираш надалеч и наблизо. Прожектира скоростта и оборотите в случая на предното стъкло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иване, смисълът е, че не изморява очите да ги префокусираш надалеч и наблизо. Прожектира скоростта и оборотите в случая на предното стъкло.

=D> точно! + ПО-СЪЩЕСТВЕНОТО - това заради което е било изобретено... вижте по-горе

първо приложение в авиацията е при изтребителите ;)

„група савеЦки учени установили“ :smt034 че времето за преразпределение на вниманието от уредите на таблото към обстановката отвън е 0,8 -1,2 сек... при специално тренирани индивиди... иначе сигурно повечко

за да се преборят с това раздвояване на вниманието се появяват „Наташките“ - познатите на всички гласови команди или предупреждения, които днес са стандартна опция на GPS навигациите... гласовете били само женски... оказало се, че мъжете, освен ако не са на другия бурдюр, слушат по-внимателно, разбират по-ясно и изпълняват по-бързо команди произнесени от жена smile021 тъмна неясна наука - психология

после технологията позволила да се „прожектират“ уредите на стъклото...

1-2 сек повече-помалко карайки с ужасните 76км/ч некъде около Карнобат са нищо естествено... ако си дърво зелено и автопилот да си туриш в колата пак има големата вероятност да си спретнеш некоя тоталка

обаче е гъзария да ти се сменят цифри по предното стъкло... нали \:D/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.