Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Стационарна камера на Ботевградско шосе?!


iuzunov

Recommended Posts

Здравейте,съфорумци! :) Наскоро се натъкнах в Интернет на една статия,в която пишеше,че на Ботевградско шосе(при караулката) има стационарна камера.Притеснен съм,тъй като на Ботевградско винаги съм си карал с 15-20км. над ограничението,като стрелвам поглед напред за "съмнителни" бели коли,в изчаквателна позиция встрани от пътя.Проблемът е,че последните пъти,минавайки оттам,не успях да видя,каквито и да било,стационарни камери,дори на Google Street View огледах всичко около караулката,но също - безуспешно.

Ще съм много благодарен,ако някой от вас,изкаже компетентно мнение по въпроса!

Благодаря ви предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това че не можеш да я видиш - не значи че я няма.

Защото може и така да са я сложили, че да не можеш да я забележиш. Тъй че добре се огледай - за възможни кутийки, от съответните ракурси. Впрочем, новите камери вече са доста компактни - и е трудно да бъдат забелязани. Тъй че си имай едно на ум. За да го пишат онова - значи има основания.

Или дори и още не са я сложили - което също е вероятно - ще я сложат, бъди сигурен.....

До края на годината се предвижда да монтират над 100 камери - на най-различни места, в София, и в провинцията.

Тъй че си отваряй очите!

Но от какъв зор караш с 15-20 км над ограниченията? Гони те някой, или какво?

Мен преди няколко месеца така ме сефтосаха с фиш, от Монтана - защото съм минал с 14 км/ч над ограниченията, покрай една от тамошните камери.

Ограничението е било 50 км/ч, пък аз съм карал със 64 км/ч. И като резултат - щрак Марийке, на портрет.

И си платих като поп 35 лева..... С намалението. Защото го плащам фишчето за по-малко от 14 дни след получаването. Иначе, ако се ослушваш - ще са 50 лева.

Тъй че ако те сефтосат и теб - при твоето превишение не ти мърдат 100 лева.

Това ли искаш? Или имаш излишни финикийски знаци? Или просто си решил да видиш ще минеш ли между капките, или ще те намокрят?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо караш с превишена скорост ?

Там няма разрешена по-висока скорост ,както е на Ц.шосе и бул България,което значи ,че първо трябва сам да си помислиш в кой ще е вината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса на колегата е доста конкретен: Има ли стационарна камера на Ботевградско шосе или не?. Който има какво да каже по темата да каже. Морал може да си четем в други теми.

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Камера не съм виждал,но дойде снимка във фирмата,като колата беше снимана точно преди пешеходната до Хонда,там има ограничение 50км/ч.и най-вероятно е била мобилна,така че имайте едно на ум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако минеш пак от там (с разрешената скорост) с включен радар детектор, ще разбереш дали има камера за скорост. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако минеш пак от там (с разрешената скорост) с включен радар детектор, ще разбереш дали има камера за скорост. ;)

 

Радар детекторите, не "хващат" стационарните камери, а само мобилните.

 

П.П. Няма стационарна камера на посоченото място със сигурност, мобилна може и "да застава" по някога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако минеш пак от там (с разрешената скорост) с включен радар детектор, ще разбереш дали има камера за скорост. ;)

 

Радар детекторите, не "хващат" стационарните камери, а само мобилните.

 

[-X В грешка си колега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радар детекторите, не "хващат" стационарните камери, а само мобилните.

 

[-X В грешка си колега

 

Ок, ще го кажа по друг начин:

Мобилните камери са със старите радари и излъчват на Х честота, тоест радар-детектора ги засича. Новите стационарни камери са на POP честоти- тоест импулсни са - К или Ка честоти, но не с постоянно излъчване. Самата камера има детектор за движение и засече ли такова - се включва и радарът й. Тогава радар-детектора може да го хване,но първо е твърде късно, второ си в обсега на камерата и нямаш време за реакция. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радар детекторите, не "хващат" стационарните камери, а само мобилните.

 

 

 

Ок, ще го кажа по друг начин:

Мобилните камери са със старите радари и излъчват на Х честота, тоест радар-детектора ги засича. Новите стационарни камери са на POP честоти- тоест импулсни са - К или Ка честоти, но не с постоянно излъчване. Самата камера има детектор за движение и засече ли такова - се включва и радарът й. Тогава радар-детектора може да го хване,но първо е твърде късно, второ си в обсега на камерата и нямаш време за реакция. ;)

 

За около една секунда можеш да намалиш от 80 на 60 км/ч.

Докато на камерата й трябват приблизително 2 секунди, а понякога и повече, за да те калкулира - дали си над прага й на засичане, и с колко.

След което вече те снима.

Но щом скоростта ти е вече по-ниската - запомнянето на снимката се отменя.

Просто трябва да имаш прилични рефлекси - а не да дремеш! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

За около една секунда можеш да намалиш от 80 на 60 км/ч.

...

 

Спри се бе! Стига ръсил глупост след глупост само и само да напишеш нещо! Дразниш, лъжеш и подвеждаш хората четящи и пишещи във форума! Една секунда не ти стига за да натиснеш спирачката, камо ли да намалиш. Ей ТУК можеш да прочетеш и да се образоваш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти за толкова ли натискаш спирачката - за 2.5-3.5 секунди?!

Не го вярвам!

И това, написаното - просто не е реално. Не знам кой го е писал това, но нещата са малко по-други.

Дори и когато човек кара кротко - е нормално да стъпи на педала на спирачката за около половин секунда.

А една секунда да му отнеме това действие - извинявай, но трябва да е пиян!

И след това колко ще му отнеме намаляването от 80 до 60 - хайде, може и да не е още половин секунда, а малко повече.

Още повече и спирачките на Шкодата каквито са леки - та не е и нужно да натискаш педала до упор, а само малко да го потопиш.

Но във всички случаи реакцията ти ще е по-бърза от тая на камерата.

Защото и камерата се бави - пък калкулации, пък преценка дали траекторията на засечения автомобил влиза в обхвата на засичане, пък отсейване на автомобила отстрани или отзад - ако има такъв..... А процесорите на тия камери не са толкова мощни - обикновено са Дигик 3 или Дигик 4, дето се слагат в повечето фотоапарати отпреди 3-4 години.

И нито са върховно мощни, нито много бързи.....

Но не искам да споря.

Защото ако човек дреме зад волана - е нормално да го хванат да превишава.

Като под "дреме" изобщо нямам предвид да спи..... Само че да караш, и да не реагираш веднага, когато се наложи - за мен означава, че дремеш.

Или че направо спиш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реакцията на нормален човек - е в пределите на 0.5-1 секунди.

Ако е спортист - е в пределите на 0.15-0.4 секунди. Но спортистите няма да ги коментираме - защото не сме такива.

Ако е пиян - расте двойно до 1 промил на 1000, тройно до 1.5 промили на 1000, и петорно до 2.5 промили на хиляда - което вече се равнява на над 4 чаши концентрат. Но и тоя случай няма да го разглеждаме - защото едва ли човек, имащ акъл в главата си, ще седне зад волана пил. Макар че идиоти има всякакви...... в интерес на истината.

На повечето съвременни автомобили им отнема от 3 до 4.5 секунди, за да намалят от 100 км/ч до пълно спиране.

А на спортните, тунингованите и на тия от Формула 1 и 2 - 1.8-3 секунди. Но тях също няма да ги коментираме, защото Шкодата не е такъв автомобил.

Обаче ако приемем, че реакцията на шофьора е 0.7 секунди, а Шкодата намалява скоростта си от 100 до 0 км/ч за 3.7 секунди - хайде изчисли какво време ще е нужно, та да се намали скоростта й от 80 до 60 км/ч.

Като се има предвид, че намаляването на скоростта става практически линейно, и само в последния етап става по-бързо - но и тоя случай няма да го разглеждаме, защото не става въпрос за последния етап.

Та, как стоят тогава нещата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писах в този форум,единствено за да получа точен и обоснован отговор на въпроса ми.Защо във всички форуми трябва,с извинение,да осирате темите с вашите лекции по морал.Под "компетентно" мнение имам предвид някой,който има,наистина,достоверна информация.

Моля,не задръствайте повече темата с безсмислени коментари!Ако някой има да казва нещо по въпроса,то бих бил много благодарен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ботевградско няма стационарна камера, но за сметка на това, мобилни се срещат доста често. Най-често "дебнат" в района между Транскапитал и околовръстното !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писах в този форум,единствено за да получа точен и обоснован отговор на въпроса ми.Защо във всички форуми трябва,с извинение,да осирате темите с вашите лекции по морал.Под "компетентно" мнение имам предвид някой,който има,наистина,достоверна информация.

Моля,не задръствайте повече темата с безсмислени коментари!Ако някой има да казва нещо по въпроса,то бих бил много благодарен!

 

 

Писах ти го защото за повече от 30 г нямам нарушения ,а тук за 15 -20 г ми е писнало от такива като теб ,които са правят хрисими пред камерите и полицаите ,а после се правят на джигити,после хленчат ,че щели да ги глобят,да им вземат книжките ,а някои въобще не стигнаха до там ,за да задават въпроси,а изгниха в гробищата !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на мен идеята ми е, че като си решил да караш бързо - поне си отваряй очите!

Пък като не си толкова наблюдателен, и като не знаеш местата, където чакат - по-добре спазвай правилника, и тогава няма да имаш проблеми!

Но да караш така, като че ли колата ти е последния модел изтребител, и да разчиташ на това, че няма да те хванат - е меко казано, наивно.

Само че нека всеки да си прави сметката.

Иначе разбирам, че човек може и да бърза, може да му се наложи и да понастъпи - ами проявявай и повече бдителност!

Елементарно е.

Нормално е да се бърза..... Но трябва да се бърза с акъл! smile117

И не става въпрос за камерите.... А за живота ни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От писаното до тук:

 

Стационарна камера няма.

Често стоят мобилни екипи и снимат.

 

С това темата се изчерпа. Благодаря, че се "съобразихте" с молбата ми да се придържате към темата smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега.

Понеже си заключил цитираната тема - на посоченото от човека място по средата на шосето (островчето ако мога да го нарека) има няколко трафик камери с прожектор, който да осветява колите нощем, но тези камери са за наблюдение на влизащите и излизащите от София през този път.

http://prikachi.com/images/621/6665621H.jpg

Линкът е към публичен сайт за прикачване на изображения - направил съм скрийн от гугъл мапс, който е комбиниран (горната половина е снимка от street view на самите камери, в долната половина е карта на изображението, в полето за търсене са записани координатите на мястото на човечето, а точка А е най-близкия обект и адреса му, описани вляво).

Ако сметнеш, можеш да прикачиш информацията към темата.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.