Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шкода Фелиция - не върти ключа


PharrellVP

Recommended Posts

Колиги, днес вечерта ми се случи да не успея да врътна ключа. Стига до контакт и до там. Какво е според вас? Стартер може би?

Става въпрос за газ/бензин 1.3 моно smile012

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не върти ключа или не върти стартера? Ако ключа не се върти след положение контакт значи проблема е в ключалката, ако обаче ключа се върти до положение стартер, но не върти самия стартер значи проблема не е в ключалката а в стартера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не върти ключа или не върти стартера? Ако ключа не се върти след положение контакт значи проблема е в ключалката, ако обаче ключа се върти до положение стартер, но не върти самия стартер значи проблема не е в ключалката а в стартера.

До контакт стига и ни мърда. Освен утре да го поразровя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От ключалката е, нали има има предпазен механизъм за да не можеш да завъртиш стартера докато работи двигателя, този механизъм ти прави номера, но как се разглобява аз не знам нека колегите да кажат. Успех. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм не съм съгласен ... случвало ми се е веднъж на Формана същото - завъртам ключа , дава контакт и до там , смених контактната клема на ключа и като разглобих старата имаше някаква счупена пластинка , която блокираше завъртането към стартера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А при мен на фелата понякога блокира като въртя да паля,та онзи ден щях да съсипя и новия стартер :oops:

Добре че се усетих навреме та дръпнах кабелчето на бобината на стартера за да освободя бендикса. smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си блъскайте главите,проблема съм го изпитал на собствен гръб и е от "клемореда'',а не от самата ключалка.И при мен се получи същото - "контакт" е крайното положение и повече не ще,все едно си завъртял докрай и това е.Оказа се това,което The Best Forman е написал по-горе.Решението е нов "клеморед" - 33лв. оригинален и 12лв. покитайчен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.