Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Счупено стъкло и водач на шофьорската врата?


Huku

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Моят проблем може би е сходен с проблема на много от Вас отностно ел. стъклата на Фабия. Прочетох доста теми, но не намерих това, което ми трябваше на мен.

Ето и моята история. Миналият четвъртък през нощта ми разбиха колата, Шкода Фабия 2001, и по точно предният ляв (шофьорски) прозорец. След което се обадих в Кобра, поръчах си прозорец и на следващият ден отидох да ми го сменят. При смяната на прозореца момчето ми каза, че при чупенето на прозорците на фабия, ауди, голф и т.н. се чупи и задният пластмасов водач и ми го показа. Водачът сега е при мен. Стъклото ми е сложено и работи, сваля се и се вдига, само на предният водач, но само около 10-15 см от горно положение, защото след това почва да се криви, и не може да се вдигне. А ако го сваля без да искам, както направих веднъж... много мъка докато го вдигна с ръка после и машинката буксува и т.н. Въпросът ми е от къде мога да си купя такъв пластмасов водач за стъклото. Момчето в Кобра ми каза че си ги купували от някъде от горубляне и стрували около 5 лв, има ли такова нещо и ако не, от къде на друго място мога да си намеря. Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цъкни ТУК и ето как се ремонтира ... по снимките ми прилича водача като на Октавия за задните прозорци , но като отидеш в магазина на Сточна гара ще си вземеш за задна дясна врата или най-добре отиди с водача за да няма грешки и действаш по описаната схема.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за тема... Разгледах яжеш кой е този магазин на сточна.

Може ли да ми кажеш кой е този магазин на сточна гара, къде се намира и дали ще има водач.

Мерси предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е сайта на фирмата и според ценовата листа трябва да има мисля , че на сайта има и телефон на магазина .
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за тема... Разгледах яжеш кой е този магазин на сточна.

Може ли да ми кажеш кой е този магазин на сточна гара, къде се намира и дали ще има водач.

Мерси предварително

На 17,10,2013г.в16,49 часа , имаш ЛС , с координатите , ама като няма, кой да го прочете ! :smt034

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само водача (пластмасовия) може да си го купиш от един слад-магазин (не знам как да го определя точно) до окръжна болница.

Като завиеш от локалното на цариградско шосе в посока окръжна болница на около 50 метра от дясната страна има едни ниски постройки. Влиза се малко навътре.

Имаха когато аз питах - 12 лв е цената му.

А ако искаш да ти подменят целия механизъм мисля че беше 70-80 лв.

 

2013-10-18_205108.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина... имам ЛС но кой да го прочете :?

 

Мерси много колеги за полезната информация, ще ида да взема водача другата седмица и ще ви кажа как е протекла смяна.

 

Благодаря отново :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте колеги,

купих си пластмасовият водач за 14 лв. от магазина който се намира до окръжна болница. След което отидох в Кобра, от където си закупих и ми смениха прозореца. Дадох им водача и те ми го смениха.

Благодаря Ви за помощта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

купих си пластмасовият водач за 14 лв. от магазина който се намира до окръжна болница. След което отидох в Кобра, от където си закупих и ми смениха прозореца. Дадох им водача и те ми го смениха.

Благодаря Ви за помощта.

В кой квартал на София си ? Защото напоследък в Дървеница доста коли се разбиват. Да си имате едно наум в района.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

Здравейте колеги! И аз се сблъсках с този проблем. Падна ми стъклото на дясна предна врата. Свалих кората и леко дръпнах ламарината, за която е закрепена машинката. Подпрях стъклото, за да мога да се придвижа. Видях, че задния водач е счупен и жилото е скъсано. Днес ги намерих в един сайт и мисля да ги купя.

Интересува ме как се сваля напълно ламарината под кората и механизма, за да го ремонтирам (когато закрепих стъклото не можах да разбера как точно се сваля и ремонтира  :nea: ). 

Благодаря предварително! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Трошливи ще излязат тия механизми. И на мен ми изпука нещо при вдигане и стъклото си живее собствен живот вече. Интересното е, че като го наместя в горно положение после машинката го сваля, но не го вдига. Забих му отверката и сега е стабилно :)

Редактирано от felicialx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://picbg.net/u/48572/62387/863687.jpg

http://picbg.net/u/48572/62387/863686.jpg

http://picbg.net/u/48572/62387/863684.jpg

http://picbg.net/u/48572/62387/863683.jpg

 

 

 

Разглобих вратата и разнитих тавата. Положението е следното, счупен един водач и в следствие охлабено жило. За съжаление при такова счупване и при последващи опити да се вдигне или свали стъклото, жилата се надъвкват в ролката на моторчето и самата ролка също се съсипва. Жилата три броя, ролката на моторчето една и два повдигача. Всичко това смених и вече еок. Демнотажа на тавата и откачането на снопа кабели от колонката на предната врата е доста неприятно, има три отделни букси скрити под гумения мех, прилича на една цяла.букса но са отделни. Може би при ниво без ел.огладала например ще са две букси. Другото което е много неудобно за откачване е буксата на бравата. Монтажа и наплитането на жилата не е много трудно.

Съвета ми е, ако усетите звук на счупено когато затваряте или отваряте стъклото до крайно положение, не се опитвайте повече да го мърдате и ще се разминете само с един или два водача за по 5лв. Ако се опитвате да го мърдате риска от унищожаване на жилата и ролката е голям. На снимките се виждат последствията от опитите за мърдане върху въпросните жила и ролка. Виждат се и новата ролка на първата снимка и въпросния счупен водач виновен за всички поражения на втората снимка.

Успех!

Редактирано от felicialx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.