Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шкода Фабия- ето го и моя проект


security99

Recommended Posts

Здравейте колеги, от два месеца съм горд притежател на Фабия 1 - 2004 година, бившо такси на реални 620000 км, с 4 основни ремонта на двигателя, ходова част, амортисьори, верига и т.н..

Колата е подарък на съпругата от тъщата ( т.е. майка и ), и бе в окаяно състояние, както вън , така и салона.

Броните бяха удряни и спукани, бе ожулена на доста места, вътре салона бе в отвратително състояние, издънени седалки, надупчено табло, а бе ужас, но се амбицирах да я стегна защото първо е с метан, и не гори много, ремонта на двигателя и ходовата част бяха направени и возеше перфектно, оставаше вън и вътре.

Вложих в нея към 1300-1400 лв. грубо.

Започнах с цялостно пребоядисване от моя кръстник в два цвята, джанти 15, ново табло с конзоли от Пловдив ( старото бе надупчено от касов апарат ТВ и разни боклуци), нов волан, с комплект кори и седалки от по-новият модел от София, преглед и смяна на почти цялата инсталация на колата (правеше проблеми и даваше на късо ), нов пакет за фаровете, ( не можех да изключвам халогените ), нови кристални задни стопове , пребоядисани средна конзола , жабка и странични панели, DVD -то е 7 инчов Панасоник с тъч, остават единствено обличането на някои детайли външно с карбон + на задната колона, зад задните врати от засечката на двата цвята надолу, да се лепне един декоративен флаг , също от карбон и най накрая монтаж на профи неон, който имам от преди ( син ) 4 пури общо, 2 по 120 см и 2 по 90 това е за сега, качвам снимки за да видите какво се е получило за сега и по нататък, цялостно.

Ще се радвам да участвам за напред в национални, регионални и всякакви събития.

Поздрави на всички.

post-14087-138453496753_thumb.jpg

post-14087-138453496761_thumb.jpg

post-14087-138453496771_thumb.jpg

post-14087-13845349678_thumb.jpg

post-14087-138453496787_thumb.jpg

post-14087-138453496794_thumb.jpg

post-14087-138453496803_thumb.jpg

post-14087-138453496808_thumb.jpg

post-14087-138453496816_thumb.jpg

post-14087-138453496824_thumb.jpg

post-14087-138453496831_thumb.jpg

post-14087-138453496838_thumb.jpg

post-14087-138453496845_thumb.jpg

post-14087-138453496851_thumb.jpg

post-14087-138453496857_thumb.jpg

post-14087-138453496865_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха добре дошъл във форума!

Гледам, че нещо важно си пропуснал, което ти разваля визията - полиране на фаровете и нови фарове за мъгла. Неона, карбона, стелките и тунинг-стоповете не ги коментирам, защото там нещата опират до личен вкус, важното е на теб да си ти харесва колата. Поздрави! smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха добре дошъл във форума!

Гледам, че нещо важно си пропуснал, което ти разваля визията - полиране на фаровете и нови фарове за мъгла. Неона, карбона, стелките и тунинг-стоповете не ги коментирам, защото там нещата опират до личен вкус, важното е на теб да си ти харесва колата. Поздрави! smile027

 

Здравей колега, на снимката не се виждат добре фаровете, полирани са , леко затъмнени и лакирани. С халогените, решението ще е с нови.

Поздрави,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет и от мен

Както каза колегата тунинга е въпрос на вкус. На мен например ми харесва външния вид, както и карбоновите елементи в салона. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет и от мен

Както каза колегата тунинга е въпрос на вкус. На мен например ми харесва външния вид, както и карбоновите елементи в салона. :smt017

 

благодаря ти колега , съжалявам , че не пазя снимките от преди това да се види каква развалина беше. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега, че си се заел с прераждането на този автомобил =D> На мен също външния вид ми допада, а цвета е убиец :smt017 Споделям мнението на gogata за стелките и стоповете, но в край сметка е важно, преди всичко на теб да ти харесват smile027 Продължавай да я глезиш в същия дух s_flag

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито Колега и добре дошъл във форума.

 

Първо евала ,че си се заел в правенето на автомобил на толкова КМ.

 

Колата изглежда много добре , имайки предвид предшния и вид както го описа :)

 

Цвета мн ми харесва , както и идеята за двата цвята, също така доста ми допада синия кант на джантите , но аз по скоро бих се сдобил с едни оригинални РС-ови джанти като може и да са от ОК1.

 

Пък и ако изпадне от някаде някоя фейслифтова броня или даже и РС-ова ще е страшна :)

 

Да качиш снимки като сложиш пурите да видим как седят. Мен тази идея с подсветките доста ме блазни , само че незнам как ще ми стой на моята.

 

И не на последно място , ако я смъкнеш с 20-30 мм ще изглежда фантастично smile152

 

Поздрави и чакаме още снимки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито Колега и добре дошъл във форума.

 

Първо евала ,че си се заел в правенето на автомобил на толкова КМ.

 

Колата изглежда много добре , имайки предвид предшния и вид както го описа :)

 

Цвета мн ми харесва , както и идеята за двата цвята, също така доста ми допада синия кант на джантите , но аз по скоро бих се сдобил с едни оригинални РС-ови джанти като може и да са от ОК1.

 

Пък и ако изпадне от някаде някоя фейслифтова броня или даже и РС-ова ще е страшна :)

 

Да качиш снимки като сложиш пурите да видим как седят. Мен тази идея с подсветките доста ме блазни , само че незнам как ще ми стой на моята.

 

И не на последно място , ако я смъкнеш с 20-30 мм ще изглежда фантастично smile152

 

Поздрави и чакаме още снимки :)

 

Тези дни ще ги монтирам, и качвам снимки, благодаря за мнението smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих махнал веднага тези стелки и стопове, другия тунинг до някъде ми харесва. Тавана е трябвало без колонките да го направите черен, така щяхте да запазите всички линии на колата, сега изглежда оптически по- ниска, но и все едно нещо липсва при задните колонки.

Салона изглежда супер свеж- Поздравления за което.

1.2 ли е? 15- ките как и понасят?

Задължително полирай и фолирай фаровете, за д ане потъмнеят.

Халогените ми излязоха 90лв пълно рециклиране- рефлектори, полиране стъкла и нови крушки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих махнал веднага тези стелки и стопове, другия тунинг до някъде ми харесва. Тавана е трябвало без колонките да го направите черен, така щяхте да запазите всички линии на колата, сега изглежда оптически по- ниска, но и все едно нещо липсва при задните колонки.

Салона изглежда супер свеж- Поздравления за което.

1.2 ли е? 15- ките как и понасят?

Задължително полирай и фолирай фаровете, за д ане потъмнеят.

Халогените ми излязоха 90лв пълно рециклиране- рефлектори, полиране стъкла и нови крушки.

 

Здр колега, на задната колона ще има един карбонов флаг, както и на средните конзоли между двете врати също ще е облечено с карбон, видях го в един чешки форум и изглеждаше много добре, не е довършена още, за стелките и аз съм съгласен, поръчах оригинални в Шкода и ги чакам до края на седмицата, тези са подарък от приятел и за момента вършат работа. Фаровете ( не се вижда добре на снимката ) са полирани, леко черно затъмнени и лакирани, на живо са супер, а за халогените....... ще са нови, на тези рефлекторите са скапани.

На джанти 15 трябва да ти кажа, че колата се държи супер стабилно, в завоите също, аз съм и с по ниско профилни, но със сравнение с 14 разликата е голяма.

Поздрави smile159

п.с мотора е 1,2 слабичък, но няма да се състезаваме сега :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съдейки по капачката на резервоара, фабрично е без централно- ако не сте насадили, казвай да помагаме със снимков материал как най- лесно се монтират китайските машинки s_flag

Ако нямаш и дръжка за отваряне ан багажника отвън, да знаеш, че не е невъзможно да си монтираш- аз съм живия пример за това smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съдейки по капачката на резервоара, фабрично е без централно- ако не сте насадили, казвай да помагаме със снимков материал как най- лесно се монтират китайските машинки s_flag

Ако нямаш и дръжка за отваряне ан багажника отвън, да знаеш, че не е невъзможно да си монтираш- аз съм живия пример за това smile092

 

Монтирах централно, с машинки и аларма, с управление от ключа ( интИлигентна работа )

само ми трябва втори ключ, оригинален с имобилайзер, не знам да ли може да се препрограмира?? Аз съм с един, бабата не може да намери другите два ключа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продават се оригинални празни ключове с ампули тук във форума дори на много добри цени s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продават се оригинални празни ключове с ампули тук във форума дори на много добри цени s_flag

 

благодаря ти , ще се заровя в четене и ще ги открия smile152 smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.