Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Странен проблем при Октавия 2


iconaskov

Recommended Posts

Здравейте на всички,баща ми има Октавия 2 2006г. 1.9 тди 105к.с. преди седмица се е получил много странен проблем,ако изобщо може да се каже че е проблем на тръгване по маршрут Бургас Сливен след като излязъл от града при първото изпреварване като завърти волана на ляво се чувало някакво прехъркване след това при пребиране в дясната лента отново.Случило се само веднъж спрял и огледал колата няма нищо на пръв поглед,след това тръгнал и шума изчезнал.В същото време Темпомата му не работи винаги а когато си поиска и бутоните за увеличение и намаляне на скороста също когато си поискат,но това не е толкова фатално тази седмица ще я водим към Еуратек за диагностика че да видим дали ще покаже нещо.Може ли евентоално да има проблем в волана доколкото знам тези модели са с ел.двигател не като при старите с хидравлична рейка.Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем ще съм благодарен да сподели smile126 s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прехъркването е вероятно попаднал камък при спирачните дискове , после е изчезнал.

На автопилота му се препоява кабела или бутоните , но в ЕТ вероятно ще ти го сменят с нов .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прехъркването е вероятно попаднал камък при спирачните дискове , после е изчезнал.

На автопилота му се препоява кабела или бутоните , но в ЕТ вероятно ще ти го сменят с нов .

Виж това за камъка има логика,но пък за темпомата ще видим какво ще излезе ще пиша като има резултат smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е масова болка на темпоматите до 2007 г. Проблем с куплунга. След 2007 г се запояват директно и този проблем изчезва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Татко ти да не настъпвал новите "музикални" осеви линии ? :lol:

И аз мисля, че е от това. Лятото като се прибирарах от Бургас и аз се шашнах в началото. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Случва се и на места без маркировка - където при неравности, вместо полагане на нова настилка, изравняват с "абрихта" и се получават едни фини бразди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия дни ще пътува пак и ще го питам как е дали има промяна,но пак ви казвам съмнявам се е да е от маркировката,пък ако греша ще му кажа да обърне внимание когато минава през нея :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Колеги, и моя темпомат се изключва сам когато пожелае и не се включва по някога... какъв е този проблем с буксата, някой ше ме осветли ли?

 

Благодарности!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.