Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Малко инфо за Октавия 2.0 бензин


shoker

Recommended Posts

Здравейте,

Предварително се извинявам, ако поватрям някоя тема, но като търсих почти навсякъде се комнтират 1.8 двигатели.

Та харесъл съм една Октавия 2000г., 2.0 бензин, 115к.с. (километри не споменавам тъй като те са нещо относително :D ). Бихте ли ме ориентирали в първоначалните разходи по автомобила, като се има предвид, че е внос и ще трябва да се сменят доста неща предполагам.

И отделно, ей така информативно - над каква цена не бихте купили автомобил с тези характеристики? Екстрите са стандартни - ел.огледала и стъкла, клима, абс, лети джанти и т.н.

Благодаря предварително за информацията!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти!Както писах и в по-гоената тема не препоръчват 2.0 кубиковите двигатели.Бързо се разваляли и били скапани.Или 1.6 бензин 75киловата или 1.8 или най-добре 1.9тди най-добрият двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти!Както писах и в по-гоената тема не препоръчват 2.0 кубиковите двигатели.Бързо се разваляли и били скапани..

 

Пълни глупости !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти!Както писах и в по-гоената тема не препоръчват 2.0 кубиковите двигатели.Бързо се разваляли и били скапани..

 

Пълни глупости !

 

Незнам.По склонен съм да вярвам на чехите от колкото на някой Българин.Интересувам се специялно за октавиите от 1 година питам,разпитвам и всички го потвърждават че 2.0 нестават и ми казват да не си купувам такава.Както и да е не съм такъв разбирател а и може би зависи и от шофьора кой как кара колата и как се грижи за нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, нямам опит с 2.0 бензин, но имам 14-годишен опит от 1.8Т(20V Turbo) и съм много доволен(от 5 години е и малко "чипната") и от разхода и от запаса от мощност. Дава ти възможност да си "избираш" разхода от 6.5 до 10.0 литра извънградско. Успех с избора !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията.

 

Незнам.По склонен съм да вярвам на чехите от колкото на някой Българин.Интересувам се специялно за октавиите от 1 година питам,разпитвам и всички го потвърждават че 2.0 нестават и ми казват да не си купувам такава.Както и да е не съм такъв разбирател а и може би зависи и от шофьора кой как кара колата и как се грижи за нея.

 

Нещо имаш ли по-конкретно в случая? "Не стават" ми звучи много общо нещо. Автомобила, който гледам почти няма забележки на външен вид и по интериора и за това се заинтересувах по-сериозно. От няколко места чух, че бил здрав двигателя, но без много динамика (аз така или иначе не я търся)...и изведнъж тук обратното мнение. Та за това ще бъда благодарен за нещо по-подробно за проблемите му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мой приятел кара Пасат с тоя двигател.

И като изключим това, че сменя малко по-начесто свещите, и че веднъж смени една запалителна бобина - други мизерии моторът не му е правил.

А масло - похапва по 1.5 литра на 10-12 хиляди км. Вие ще кажете дали е много......

Но явно зависи и от карането, а може би и от поддръжката.

Примерно, въздушния филтър трябва да се сменява на 10 хиляди - че иначе страда дебитомерът.

Пък разходът на гориво - също е съвсем приличен, като за двулитрова кола - между 7 и 12 литра.

Като се има предвид, че Пасатът е 200 кила над Октавията като тегло - това ще рече, че при Октавията апетитът би трябвало да е по-малък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя мотор го има в 100 вариации във VAG, та не е ясно дали на пасата е точно същия. Познат кара точно 2.0 на Октавия и масло не долива (при смяна на 10к). Човека кара доста кротко, на газ е и като цяло е много доволен. Въпрос на това, какво очакваш от колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също най-вероятно ще слагам газ, ако се спра на нея и също съм доста спокоен шофьор вече ;) - така че като динамика няма да ми липсва нищо.

Все пак някой може ли да ме ориентира колко ще струва едно първоначално обслужване??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията.

 

Незнам.По склонен съм да вярвам на чехите от колкото на някой Българин.Интересувам се специялно за октавиите от 1 година питам,разпитвам и всички го потвърждават че 2.0 нестават и ми казват да не си купувам такава.Както и да е не съм такъв разбирател а и може би зависи и от шофьора кой как кара колата и как се грижи за нея.

 

Нещо имаш ли по-конкретно в случая? "Не стават" ми звучи много общо нещо. Автомобила, който гледам почти няма забележки на външен вид и по интериора и за това се заинтересувах по-сериозно. От няколко места чух, че бил здрав двигателя, но без много динамика (аз така или иначе не я търся)...и изведнъж тук обратното мнение. Та за това ще бъда благодарен за нещо по-подробно за проблемите му.

 

Абе те хората ми го казват на чешки ама до колкото разбрах главата се пукала и инжекцията заминавала поне аз така го разбрах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

мотор като на  GOLF  3 ако се грижиш за него както си трябва (масло филтри навреме) какво да му стане.Иначе ако харчи масло нови гумички и заспива.Ремонта е евтин не се сваля главата ако имаш читав майстор иначе колата си е по-мудна но ето аз лично рядко вдигам над 120 много рядко и ми е екстра само гледай да не е удряна.Примерно ако си има всичките кори отдолу на мотора (2 под калника ,2 за около мотора ,2 малки триъгълни на предната броня и голямата кора под самия мотор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.