Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем със DPF Филтър на Шкода СупърБ 2.0 140 к.с.


B.Popaleksov

Recommended Posts

Здравейте Колеги,

Имам Шкода СупърБ 2008 година последните от стария модел с мигачите на огледалата.

Горд собственик съм от 3 години и съм Супер доволен от СупЕрБ-а.

От няколко месеца забелязвам проблем със ДПФ филтъра. В градско условия когато шофирам повече от 250- 300 км . ми светва лампичкат и разхода се покачва безумно много. Странно ми е защото колата се шофира всяка седмица минимум 500 км извунградско и то доста бързичко между 160 км/ч и 200 км./ч. Повече от 70% от изминатите км. са ми извунградско. От няколко седмици забелязвам че като светне филтера следователно в края на седмицата патувам на някъде след 30- 40 км гасне. Миналата седмица ми изгасна след разтоянието София - Пловдив ( на околовръсното на Пловдив) като се има в предвид че под 160 км./ч. само на камерите намалявам. Тази седмица за същото разтояние горе долу със същото шофиране 160- 180 км./ч въобще не изгасна.

Зареждам гориво само от ОМВ-и.

Моля за съвет какво да правя: Да го отстраня ли и в кой сервиз в СФ? Колко ще струва това удоволствие? Има ли други методи?

Моля за съдействие ако някои е преминал през този проблем.

Благодаря Ви Предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Във фирма Сенакс се предлага услуга за изчистване на филтъра за твърди частици с добавки на Лики Моли. Провери и там ако не желаеш да отстраняваш филтъра. Цената е 180 лв. Въпреки, че съм сигурен, че Сами ще измисли нещо по-добро :) Златни ръце има този човек!

Редактирано от stenly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

Здравейте колеги,

Премахнах филтъра в София в един сервиз Нтунинг много съм доволен всичко ми излезе 300 лв момчетата са доста интелигентни.

Проблема ми излезе при 156 000 км. но аз допълнително помогнах като не предприех мерки за ремонтирането на РГ клапана последните 40 хил.

Сега изклиючих клапана и премахнах филтъра. Мислих да и вдигна конете малко но ми казаха, че някой се е погрижил за това преди мен без да ми каже и то доста професионално. Аз се чудих защо мачкам разни БМВ-а мерцедесчета и т.н.

Когато махнах фитъра направо не можах да си позная колата. От време на време обичам да си правя гаргара и миналата седмица пътувахме с един приятел с C270 CDI от София към Бургас с двете коли. Шкодата е 2 пъти по голяма а на старт бяга със 50 60 метра, а на високите скорости до 180 се държи значително по- добре от мерцедеса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Премахнах филтъра в София в един сервиз Нтунинг много съм доволен всичко ми излезе 300 лв момчетата са доста интелигентни.

Проблема ми излезе при 156 000 км. но аз допълнително помогнах като не предприех мерки за ремонтирането на РГ клапана последните 40 хил.

Сега изклиючих клапана и премахнах филтъра. Мислих да и вдигна конете малко но ми казаха, че някой се е погрижил за това преди мен без да ми каже и то доста професионално. Аз се чудих защо мачкам разни БМВ-а мерцедесчета и т.н.

Когато махнах фитъра направо не можах да си позная колата. От време на време обичам да си правя гаргара и миналата седмица пътувахме с един приятел с C270 CDI от София към Бургас с двете коли. Шкодата е 2 пъти по голяма а на старт бяга със 50 60 метра, а на високите скорости до 180 се държи значително по- добре от мерцедеса.

Колега,оказва ли влияние наличието и отсъствието на DPF-филтъра върху разхода на гориво и в какви граници?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Колега,оказва ли влияние наличието и отсъствието на DPF-филтъра върху разхода на гориво и в какви граници?

Здравей, мисля че има някаква разлика но не мога да преценя колко. Ако филтерът е запушен при всички полужения може да има разлика 2-3 литра, но ако си е добре не повече от половин литър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.