Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тресене на волана при натискане на спирачки


StoqnSoqnov

Recommended Posts

Това е първото нещо което направих като свалих старите дискове.Телената четка на ъглошлайфа и светнаха главините.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 109
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • zdravko zankov

    10

  • 4е4о

    8

  • StoqnSoqnov

    8

  • Trezeguet

    8

Най-много писали в темата

След като смених моите предни дискове, вече 2 месеца нямам тресене, но няколко пъти съм пипал дисковете и ми се струва, че единия греее повече от другия. Може би си въобразявам, но мисля, че след цялостното обслужване на спирачките, единия диск отпред продължава да задържа макар и леко.

Редактирано от setfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Аз заложих на същите като "шарка" дискове (288мм) но на Starline и ги карам 25000 км. вече.Накладките са Ate но:

 

Държаха се перфектно докато не започна да вие лагер отпред и се появи тресене при спиране.Интересно е че все не намирам време за тоя лагер а колкото повече увеличава шума от лагера, толкова повече тресе.Тези дни ще го сменя и ще споделя оправям ли проблема или ще бъркам в джоба за дискове.Този път мисля да заложа на Ate power disk.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених лагера на предно ляво и тресенето изчезна. Интересно ми е защо от лагер да тресе? Заложих на FAG, дано да не го сменям втори път. Поради липса на достатъчно време да чакам кой да ми го смени взех че си го смених сам. Сефте правя такава манипулация и ми отне приблизително 2 часа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Колеги, привет!

И мен не ме пропусна тази екстра. Преди имах тресене, но с един реглаж изчезна. Преди около 10 дни обаче...майка плаче. Натискам спирачка от 140 и волана направи опит да излезе през прозореца. Благодарение на тази тема, вчера се насочих директно към тампоните на предния мост. Смених и двата тампона и на двата носача с такива от TT. Левия заден ми беше леко тръгнал, другите изглеждаха да са ОК, но тресенето изчезна моментално в тази си форма. Днес обаче отивам и за нови дискове с накладки, защото съм ги изкривил тия ( за 21 000км, ATE ). Дистрибуторите на части, които са ми близки ми казаха да взимам директно Цимерман ( ако съм запомнил правилно името ). ATEто се носело на стара слава и по-висока цена, инак не държали толкова на бой. Надявам се този проблем да ми изчезне завинаги. Гледам, че има колеги, които сменят всичко и нещата се оправят, ама за първите няколко хиляди километра...

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следремонтен репорт:

Сложих 280мм Цимерман отпред със накладки Джурид. Тази кола и от фабриката не е спирала така...За момент се изблазних да взема "дупчен" Цимерман, но цената беше по 2.2 на нормалния...

Слегнаха доста бързо, може би за около 20км. градско във Варна. Сега ги разтрих и извънградско. Колата спира супер добре, грам трептене няма никъде. Надявам се и така да си остане. Единствения х*й от цялата работа е, че с тампоните от ТТто колата стана чувствително по-твърда отпред...

Успех на всички и не пестете от спирачни дискове, излиза по-скъпо накрая!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Къде шлайфат такива дискове да пробвам 1-во така.При мен тресе само волана най много между 80 и 60 км.Тампоните на предните носачи за сменени и единият лагер също.Задните апарати ми задържаха и тях ги раздвижихме,но не вярвам да е от задните дискове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е сполучливо пак се кривят най-добре нови 

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.