Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тресене на волана при натискане на спирачки


StoqnSoqnov

Recommended Posts

Здравейте, имам проблем с моята О1.Тресене на волана при натискане на спирачки ..само да кажа, че съм сменил дискове и накладки сложил съм Феродо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 109
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • zdravko zankov

    10

  • setfan

    8

  • 4е4о

    8

  • StoqnSoqnov

    8

Най-много писали в темата

Не бързай! Направи първо профилактика на спирачните апарати т.е. свали накладките, почисти добре супортите(местата където лягат накладките в горния и долния край), ако няма прорез на накладките не пречи ти да си направиш(не режи до края, остави 3-4 мм),изпусни малко спирачна течност от цилиндрите като доливаш в съда чиста,огледай маркучите, ако са стари смени ги. Ще ти отнеме един час труд. После проба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте имам проблем с моята О1.Тресене на волана при натискане на спирачки ..само да кажа, че съм сменил дискове и накладки сложил съм Феродо

 

Здравей колега , според мен е възможно да е от криви дискове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом не тупка по педала на спирачката следва , че не са дискове и накладки.

Виж за дефектирали тампони по предното окачване !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом не тупка по педала на спирачката следва , че не са дискове и накладки.

Явно зависи, като изкривих дисковете, не ми тупкаше педала, ама от волана щях вибрационна болест да хвана. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен също педала не ми трепереше,но дисковете бяха криви! Не го приемай лично,явно е недостатък на модела. Аз също додох пари за нови и... свикнах. Ще шлайфам и новите дискове, да видим колко ще изкарат. За първи път проблемът се прояви на около 40 хиляди км - карал съм само автомобили на над 10 г. и с неизвестен пробег,но такова нещо не е било...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това пък е голяма каръщина - нови дискове и криви от раз. :(

Не е точно каръщина. Напоследък доста хора се оплакват от тресящи чисто нови дискове.Имам познат с Голф 4 който за 10000км сменя за втори път дискове и след 800-1000км пак почнаха да тресат.Първите бяха Текстар, после сложи АТЕ и смени и накладките с нови за всеки случай.При замерването дисковете са криви в плоскостта към главината.Явно има наплив на зверски ментаци по автомагазините.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това пък е голяма каръщина - нови дискове и криви от раз. :(

Не е точно каръщина. Напоследък доста хора се оплакват от тресящи чисто нови дискове.Имам познат с Голф 4 който за 10000км сменя за втори път дискове и след 800-1000км пак почнаха да тресат.Първите бяха Текстар, после сложи АТЕ и смени и накладките с нови за всеки случай.При замерването дисковете са криви в плоскостта към главината.Явно има наплив на зверски ментаци по автомагазините..... :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Познат до болка проблем. И при мен е така - в момента съм на 3тия комплект дискове и за съжаление и те вече леко тресат. Не изкарват дори от масло до масло :smt0344 и айде на струг, после айде пак нови - един такъв омагьосан кръг - много кофти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оригинални от ет s_flag

и това не решава проблема! пробвано от двама познати - същия ефект! аз затова тръгнах да търся алтернативи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен проблема беше същия, независимо че дисковете бяха от ЕТ. Докато бяха с гаранция един път ги сменях, но пак почнаха да бият и реших да ги шлайфам.

В София има няколко сервиза в които имат специална машина за шлайфане на дисковете.

Ходих в Дунев сервиз до хотел "Червено знаме", шлайфаха ги за по 25 лв. на диск и сега са добре, но ще видим до кога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оригинални от ет s_flag

те нали са с гаранция (мисля, че 2 години)

И при мен проблема беше същия, независимо че дисковете бяха от ЕТ. Докато бяха с гаранция един път ги сменях, но пак почнаха да бият и реших да ги шлайфам.
- това вече е много лошо. Ама докато са в гаранция ходи да ти ги сменят колкото пъти трябва - аз така бих направил, а после ще му мисля
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами при мен тресе сериозно от 70-80 тръгнали да намалям все едно в завой влизам :D има л проблем за нещо друго да де потруши или си остава само дискомфортa ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има л проблем за нещо друго да де потруши или си остава само дискомфортa ...

 

Има, разбира се - окачването и рейката. Хич добре не им се отразяват тези вибрации. Поне за това се сещам на първо четене. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си ги сменял скоро и не в кварталния гараж, а читав сервиз, търси си гаранцията. В ЕТ действа, изпробвано. Иначе, гледай несменянето на "сменени неща" да не ти излезе тройно по-скъпо в крайна сметка. :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.