Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Боядисване на лайсни


Dracstera

Recommended Posts

Здравейте на всички, предстой да вкарам в клуба още един "индивид" от вида на Octacia 1,само трябва да и дойде реда да я обслужат, регистрирам и Газзззз, smile152 обаче искам съвет от вас, дали някой има представа, каква основа се слага върху лайсната за да може да бъде боядисана, защото само с боята няма шанс. Гледах на една О2 беше с боядисани лайсни в цвета на купето и много добре изглеждаше. smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, ако лаистните са черни / грапави първо:

- ги зашкурваш да позагладиш бобчетата по тях (някой са гладки някой за грапави)

- после обезмасляваш с обезмаслител за пласмаса (с него става по хубава спойката, но и обикновен или почистване с коресилин също върши работа)

- След това ги шприцваш/ грундираш

- после жулиш шприца на вода с водна шкурка ( номер 800)

след това отново обезмасляваш

- боядисваш и лакирваш

- При поставянето довабяш и двойно залепящо тиксо на 3М и си готов

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- При поставянето довабяш и двойно залепящо тиксо на 3М и си готов

Колега относно това тиксо - след пребоядисване ми залепиха лайсната на задна лява врата с такова и тя падна при първата автомивка. Имаш ли представа с какво ги лепят оригинално, че след 6месеца и силикона изтърва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за изчерпателния отговор, лайсните са черни оригиналните, на октавия. s_flag Предполагам , ще трябва и силиконче и тиксо, аз съм си взимал двойно лепечо на марката "Бизон", и мога да кажа, че до сега каквото съм лепнал, там си остава... :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Ами ние ползваме на 3М и проблеми не сме имали досега, на някои слагаме и на няколко места силикон около пъпката която влиза във вратата ако има такава (К+Д или силикон за стъкла) преди да замине колата при собственика задължително със водоструйката, проблеми няма :)

 

Иначе оригинално са пак така залепени, но незнам каква е марката са самото тиксо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://rosen360021.snimka.bg/automobile ... ane.749053 Аз се занимавах и станаха така ,на мен ми харесват !! правил съм Шкурка(400) ,Водна шкурка(2000),Хартиено тиксо ,Спрей(мат за пластмаса) и Гланц .От спрейовете по две ръце като между тях има по 20 минути на слънце (да изсъхнат )..... smile152
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.