Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Светлини за паркиране - НЕ РАБОТЯТ


Hugo

Recommended Posts

Здравейте колеги, наскоро купих Фабия и съм много доволен от нея.

Забелязах, че не ми работят светлините за паркиране

и изчетах неща по тема та от форума.

 

- Смених прословутият датчик на скоростната кутия за светлините,

- поверих предпазителите - не са изгорели,

- крушки - работят,

- кемата която влиза в датчика изглежда добре и не смея да я пипам,

че голяма беля ще си изкарам ако я разглобя ...

(но ако там е проблема разглобявам я)

 

Някакви идеи или съвети къде може да е поблема??

 

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами почни да обикаляш с мултицета около колата - първо включваш на задна и мериш за късо самия датчик , после даваш на контакт и мериш буксата (нямам представа само дали включва + или -) ... ако вкючва плюс на едното от крачетата трябва да има 12В , а на другото нищо и като ги укъсиш през уреда (на ампермер и 20А) трябва да светнат светлините .

Ако включва минус на едното краче трябва да има чиста маса , после отиваш на куплунзите на стоповече и търсиш плюса и ако го има и него значи трябва да донатегнеш машинката (така се регулира) леко и по малко докато светнат при включена задна скорост , че може при пренатягане да светва към първа и трета и така със сигурност ще намериш проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

80 процента имаш прекъснат кабел на буксата че там им е много слабо място. За 3 години 5 пъти ми се прекъсваха кабелчетата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

80 процента имаш прекъснат кабел на буксата че там им е много слабо място. За 3 години 5 пъти ми се прекъсваха кабелчетата.

Taka e , и винаги на светлини , било то предни или задни се прекъсва винаги плюса с изключение на някои коли

( предимно японки) основните светлини на фаровете , там е минуса било то по силова ( контакти) или по

оперативна( намотка на релето) верига.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви колеги,

още когато смених датчика се замислих, да ли да не сменя и буксата.

Отказах се понеже е на супер гадно място и трудно да маневрирам, а колата беше само на крик на едната гума. :)

Явно трябва да се намери канал човек спокойно да си работи по смяната.

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.