Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нов колега и нов Супърб... :)


Recommended Posts

Това за DSG-то ми стана интересно какво казваш можеш ли да дадеш някакъв линк и някакво инфо за плюсове и минуси? Досега само за плюсове съм чел...

 

За DSG четохо доста преди да си купя колата - преди малко повече от година. В общи линии за нашият вариянт 6 скорости няма много забележки. Конфигурацията е вече доста години на пазара и е изчистена от проблеми и детски болести. Адаптиванта и система обаче не реагира много добре при дизелите, по някога при моментно натискане на педала реагира доста остро и оборотите доста скачат и после при отпускане веднага се опитва да отде на 6 на ниски обороти (1200-1300). Не е приятно понякога. Другото което ми се е случвало е при 120-130км/ч при натискане на педала до почти макс., нищо плавно си ускорява на 6-та и не сваля на долу... чака да натисна до kick down.

От моя скромен опит с автоматици (малко амерински и някои друг немски и новият на Ситроен) бих казал, че това е най-доброто за тази кола, двигател и цена !!! smile035

 

П.С. - говорих с познати от UK - филтъра ти може да бъде сменен когато искаш в сервиза, това е максималният период при които ти важи гаранцията. Винаги може да отидеш по-рано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......

Това за 7 ск. кутия и малките и проблеми и аз го четох, а за 6ск. нямаше такива проблеми, но не сега като описваш обобщено как се проявява 6ск. кутия при дизела виждам, че всичко е точно така както го описваш. Свиква се и се нагаждаш към това...

Иначе много ми харесва в планински преход когато изпреварвам пускам на S от там нататък кутията сваля 1 предавка или в повечето случаи 2 надолу и само ме чака да натисна и се изстрелва...

Когато не ме чака изпреварване чуквам лоста пак към D пак си идва на нормалното състояние и спокойно превключване.

 

 

P.S. Филтъра може и да поискам да ми го сменят по скоро от това което са ми казали(40000мили), но най вероятно ще ми кажат двойна цена от тази която го купих(£5) и после като си преизчислят труда между £60-100 на час, ще ми кажат че им трябва 20мин. например... :lol: и става 10 филтъра на цената... smile049 , ей затова взех нова да не ходя в сервизи s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Копувай един VAG филтър и си го смени сам. Аз така направих, заедно с малсото и филтъра за маслото на 15 000км по съвет на Самуил. Всичко съм дал на Самуил 150 лева. Но ако ще е само филтъра - деиствай сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е,ти един въздушен филтър не можеш ли сам да си го смениш?!
Аз отдавна го смених. Писах в началото на темата. 5 паунда и 5мин. Яд ме е, че се усетих чак колата стана на 20000мили! Но свърши вече сега ще си го сменям често когато реша на мах 6-7000мили.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте отново, да ви представя няколко оптични промени, които направих още преди 2-3 мес, но сега ги снимах...

Това са промяна визията на маската, ринговете около врътките, новите емблеми отпред, отзад и на джантите. Преди някой да ме е питал от къде съм ги купил, http://www.superskoda.com имаха и други интересни неща за разкрасяване, но не ми се даваха повече пари... smile049

Да не забравям и фолиото на задните стъкла(50%), което направих лятото на почивката в БГ. post-3925-1384534986_thumb.jpg

post-3925-138453498701_thumb.jpg

post-3925-138453498708_thumb.jpg

post-3925-138453498717_thumb.jpg

post-3925-138453498725_thumb.jpg

post-3925-138453498752_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това с ринговете...... smile175
:smt017

много кичозно и циганско стои

 

Златев,кое точно ти хареса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това с ринговете...... smile175
:smt017

много кичозно и циганско стои

Ами въпрос на вкус "Казало котето и си облизало д..." :D

На мен лично ми харесва защото в оригиналния вариант ми стои семпло много, така ми стои по завършено, а и като го видях в сайта на superskoda как стои в сравнение с оригиналното ми хареса също. На ключа за фаровете също има такъв хромиран ринг, но не е в сайта на superakoda и не можах да го поръчам от другото място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ся...,нали си ги пуснал да видим и коментираме....не се товари.

Критиката е градивна и полезна да знаеш.Това означава да ги махнеш...но най важното е на теб да ти харесва.

Щом ТА КЕФИ ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми харесва как са се получили джантите! А идеята,ч е колегата има желание да "подобрява" колата е за похвала!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ся...,нали си ги пуснал да видим и коментираме....не се товари.

Критиката е градивна и полезна да знаеш.Това означава да ги махнеш...но най важното е на теб да ти харесва.

Щом ТА КЕФИ ;)

:D Аз съм далеч от товарене..., за критиката си прав, но това не е критика, а мнение и аз го приемам, чисто субективно погледнато аз харесвам едно а ти друго. И това е нормално, не може всички да сме еднакви, просто го поствам да видят колегите как стоят тези леки оптични подобрения. Който му хареса може и той да си подобри визията, ако смята разбира се, че се подобрява де... ;)

На мен ми харесва как са се получили джантите! А идеята,ч е колегата има желание да "подобрява" колата е за похвала!
На мен главното което ме дразнеше е това зелено в емблемите на колата и на джантите. От там тръгнах да сменям и някои други неща. А тези новите емблеми наистина ми харесват много - релефни са и стоят по хубаво.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новите емблеми са като на Фаворит от началото на 90-те.

Даже и от по-ранни задномАторни.

 

Новите /стари/ емблеми са трепач, обаче на новите Шкоди, където са си на мястото. Мнооого ги отварят. Тази си е за зелена :mrgreen: Какво нещо е дизайна. Само една емблема какво значение има. Представяте ли си О3 със зелена емблема.

Евала на чехите, че намериха начин да върнат класическото лого на марката.

А за вкусовете - освен въпрос на вкус, има и добър и лош вкус.

Най-важното, разбира се е твореца да го кефи, ние ще си чешем пръстите, т.е. ще си кажем мнението. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.