Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Непознат за мен шум при гасене на двигател


Bacila

Recommended Posts

Здравейте,

От два дни при загасяне на двигател, се чува кратък (2-3 сек.) шум- глух и нисък. По детски казано -буууууу. Ако е шумно наоколо, дори не се чува.В движение и на празен ход, всичко си изглежда нормално. Не смятам да си спестя ходенето на сервиз, но тези дни (до петък) колата я използвам ежеминутно, поради повторно родилата ми женичка. Въпросът ми е дали е критично или Оки няма да се сърди до тогава. Колата е Октавия II, 1.9 TDI,2005г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно ще я диагностицираш така, колега... Поне накарай някой познат/съсед, който разбира повече от теб, да я чуе. Или намери един час да отидеш до сервиз. Може да е нещо безобидно, но може и да е нещо сериозно. И честита ви втора рожба!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случайно звука да е такъв:

 

Моята от чисто нова си я карам само аз, а на 25 000км почна тоя звук. Сега е на 62 000км и звука се засили малко, колата си върви без проблеми. По чуждите форуми хората сменят кутийката, но пак започва да бучи. В нашия форум има изписано доста, ето теми по въпроса:

http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewt ... 46&t=23393

http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewt ... 46&t=28688

 

Гледай си детенцето, ако това е звука - колата си е ОК, дори грешка няма да е набила, нито нещо могат да направят освен да сменят кутийката, но е скъпа...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги,

оказва се точно звука от линка на Shaft. Просто когато съм в колата, звука са чува по глухо. След като ми казахте, помолих една кака от офиса да врътне ключа, а аз долепих уше под капака. И беше едно към едно - жужене. Щом не е живото-, а джобо-застрашаващо, ще я оставя да ми попее така още километри.

P.S. От сумати време чета този чудесен форум, познавам вече задочно много от вас, а още не съм кацнал на форумна среща. Ще поправя тази работа, пък и имам и повод да почерпя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.