Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем със заключването Октавия2


Guest

Recommended Posts

Колеги,

Предварително благодаря за помоща.

 

Колата е Октавия 2, 2005г. От няколко седмици имам спорадични проблеми със заключването/отключването. Проблема се появява и изчезва, привидно без всякаква закономерност. И при двете дистанционни. Смених батериите, не помогна. Когато не успея да заключа с дистанционното, пробвам с ключа, но това заключва само шофьорската. За да заключа предна дясна влизам вътре, натискам копчето за централното и то заключва само предните две врати. Отварям си шофорската - дърпам два пъти и излизам. Нея заключвам с ключа. Задните заключвам аварийно с премахване на капачката отсрани и бутане на лостчето. Багажника изобщо не се отключва, когато аварира по рози начин. Налагало ми се е да се пъхам през задните облегалки, за да отключа багажника аварийно.

И след всички тези мъки в следващият момент всичко работи нормално.

Сменихме комфорт модула, пак същия проблем.

А, да, и алармата се включва понякога. Не може да се спре като вкараш ключа. Пищи докато не си изпее репертоара.

 

Какъв може да е проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, алармата е оригиналната. Забелязах, че и плафоните не гаснат, когато е аварирала и заключа с ключа. Освен това онзи ден аварийките светиха постоянно. Не можах да ги изключа. Това преди да я оставя за смяна на комфорт модула.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм каква е таз мания по комфорт модула не знам smile049

аз трета кола оправих дет уж все към модула сочат...Колега трудно е да се каже тоз проблем от какво точно е.Така както го описваш може от няколко неща да е.Нещо кара комфорт модула да се държи така.Другия ни ориентир е че от време на време се оправя.Това може да е клеясало ключе на вратата или лоша връзка с модула..Пак така ще прави ако от време на време комфорт модула губи връзката с някоя от вратите.

Трябва още ориентир да не се разглобява наслуки.. Практиката е показала че обикновенно проблемите са в шофрорската или пасажерската врата тъй като те най често са експлоатирани..

Давам общи насоки и теория

Всички врати имат връзка с комфорт модула и освен че си "говорят" модула "знае" и коя е отворена и прочие...Когато има отворена врата или пък няма връзка по информационната шина пак тъй прави..

Я си виж консумация имаш ли?! кат изключиш всички консуматори???ако модула ти е в авариен режим той дърпа променлива консумация от 0.2 до 0.45а... я си виж?

отделно дет кат закачиш колата на компютър то пак показва

а алармата едва ли прави тез неща...тя работи общо за всички..а той има избирателност на вратите

почти съм сигурен че е някоя простотия като лоша връзка или клеясал или калпав ключ и ту дава контакт ту не

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, алармата е оригиналната. Забелязах, че и плафоните не гаснат, когато е аварирала и заключа с ключа. Освен това онзи ден аварийките светиха постоянно. Не можах да ги изключа. Това преди да я оставя за смяна на комфорт модула.

микре някое е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Микроключетата, пробвай на VAG-а да видиш какво ще излезне. Би трябвало да е набил грешка откъм някоя ключалка.

 

Ако съм прав, после почва мъката...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Благодаря на всички участници в тази дискусия. :)

 

Проблемът се оказа толкова обикновен, че е трудно човек да се сети. Кофти (некачествен) бушон, който е по-тънък отколкото трябва, не прави контакт от време на време. Трудно е да се разбере, тъй като всичко изглежда наред като ги провериш дали са здрави.

Тази дреболийка коства много ядове и време. Нека всеки да има едно наум.

Благодаря на Влади и колегата му от maximum key service в Люлин. Изключително коректни и готови да помогнат!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.