Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Зимни гуми за Румстър?


Recommended Posts

Здравейте. От тази година съм с Румстър 1.4 тди и се чудя с какви зимни гуми да го обуя. Незнам дали да запазвам оригиналния размер 195.55.15 или да взема малко по-високи и тесни? Ще помоля за мнения и препоръки относно размера, а и от какви марки гуми сте доволни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.От тази година съм с румстър 1.4 тди и се чудя с какви зимни гуми да го обуя.Незнам дали да запазвам оригиналния размер 195.55.15 или да взема малко по-високи и тесни.Ще помоля за мнения и препоръки относно размера а и от какви марки гуми сте доволни.

 

Аз съм с 185/60 R15 - външния диаметър се запазва, но гумата е по-тясна.Като цяло са и по-евтини от 195/55, а и за зимата казват, че е по-добре с по-тясна гума да се кара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с 185/60-15 зимни гуми, предишните ми бяха 195 и не намирам особена разлика откъм проходимост зимата и тн. Доколкото помня 185 бяха по-евтини. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си нови гуми. 185/60 R15. 100-тина левчета на гума е добър компромисен вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено и аз съм за нови.Преди бях с една астра и имам наблюдение върху ласа и фулда кристал монтеро 3.От ласата съм недоволен а предимството и е че копа добре в сняг-но дотук със плюсовете.А от фулдата съм възхитен -страхотна гума за цената си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да ти даде някой съвет за гуми, не е зле да кажеш какъв бюджет си си определил. smile049 Аз, например, съм супер доволен от Good Year Ultra Grip 8, тази зима ще им е трета, надявам се да не ме предадат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А от фулдата съм възхитен -страхотна гума за цената си.

Аз съм със същите и съм много доволен като поведение, но в момента две от гумите се оказаха криви.Иначе тази зима реших да им е последна 5-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Колеги, 185/60/15 ще паснат ли добре на 6,5J джанти желязни, мисля да не купувам сега отделни железни за зимните, а лятото да си взема алуминиеви? Сега съм с 195/55/15 на железни. Някой знае ли какъв е точно офсета и диаметъра на джантите за Румстър?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналните железни джанти не са ли 6J? Или поне моите са такива. smile049 Гуми 185 стават без проблем, от личен опит го казвам. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес проверих резервната е 6J, незнам що в договора пише 6,5J, може да е бил просто примерен и така да си е останало. Май реших да слагам зимни 14ки, някой има ли идея къде мога да намеря в Пловдив някоя по-голяма морга? Мислите ли че разлика от 5мм в ЕТ-то 43 оригинално и 38 (тези с ет 38 са много разпространени) ще е проблем, това означава 5мм джантата ще стои на вън от калника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес проверих резервната е 6J, незнам що в договора пише 6,5J може да е бил просто примерен и така да си е останало.. Май реших да слагам зимни 14ки, някой има ли идея къде мога да намеря в Пловдив някоя по-голяма морга.. Мислите ли че разлика от 5мм в ЕТ-то 43 оригинално и 38 (тези с ет 38 са много разпространени) ще е проблем, това означава 5мм джантата ще стои на вън от калника.

14-ки не влизат заради дисковете.Само на най-малкия 1,2 без турбо стават ако не се бъркам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На капачката на резервоара пише 185/65/14 или 175/70/14 или 195/55/15 и тн.

Това ще е доста кофти ако не станат.

 

Колега, моля пиши на кирилица. gogata

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На капачката са изброени всички възможни размери, които се слагат на конкретния модел. Ако заводски си 15" джанти, твърде вероятно да си и с 288мм дискове,на които няма да влязат 14" джанти. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че сте прави. Вижте от ценовата листа за Практик:

-стоманени джанти 14" с гуми 175/70 R14 за 1,2 HTP / 70 к.с.;

-стоманени джанти 15" с гуми 195/55 R15 за всички останали модели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Колеги - идва зима, за да не пускам нова тема, реших да обновя тази, понеже не видях никой да е писал, че ползва размер 195 65 r15 евентуално да сподели как е с тях, понеже на този размер се правят най-много промоции реших да се допитам до вас, че оригиналния размер 195 55 r15 нещо много златен ми се виждам(от към марковите гуми) Поздрави ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

195/65/15 е прекалено голям за тази кола. Алтернативен на оригиналния(не напълно), който гарантирано става и е по-евтин от 195/55/15 е 185/60/15.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.