Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Питане за ксенон


shefa898

Recommended Posts

Уцелил си раздела, обаче! :lol:

По темата: ако си без лупи - никакъв ксенон. Ако искаш по-добра осветеност си вземи крушки с +ХХ% светлина, примерно Philips Extreme Vision, светят страхотно. По-евтиния вариант е Osram Nightbraker. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уцелил си раздела, обаче! :lol:

... Philips Extreme Vision, светят страхотно. По-евтиния вариант е Osram Nightbraker. smile027

:?

Гога , имам съмнения , че със светлината наваксваш някои други липси smile092

Иначе , @shefa898 , колегата ID A може да ти е полезен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе Марто Гогата каквито и лампи да тури, все тая - айнцу, цвайнцу, драйнцу........ДРЪН smile004

Иво IDA е сменял фаровете, доколкото си спомням точно заради ксенона smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не са лупи - няма смисъл.

Защото парите за нови фарове ще ти излязат приблизително същите..... smile049

Тъй че ако не ти се дават толкова пари - просто тури яки Филипси или Осрами, и осветеността пак ще ти е съвсем прилична.

Пък ако ти се дават - това вече е друга история.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не разбрах дали е за фабиа 1 или 2 но както и да е,позволете ми да не се съглася за ксенон без лупа.Карам Фабиа мк2 без лупа и имам ксенон но не от този на Илиенци а от Proparts там си земи ксенон 6000к аз не съжелявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ксенон и ксенон - има направени такива за фарове без лупа, т.е. за рефлекторен фар. И е направен така, че да не заслепява насрещните, защото това е главната причина за хората да отричат ксенона, когато нямало лупа... Ами, не е правилно - има ги, но са по-скъпички, доколкото знам.

 

Разбира се, ксенон от 50лв ще ти свърши перфектна работа, стига да си купиш крушки за рефлекторни фарове.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки фар е сертифициран и означен с каква крушка трябва да бъде. Фар непредвиден за ксенон, много трудно можеш да му насадиш такъв и тойда свети и да не заслепява. Отделно, че сега и при годишните прегледи се заяждат и полиците вече се оглеждат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично моя си го взех Х4 140 лева с 12 месеца пална гаранция на баласти и крушки. www.proparts.bg не-знам дали не е реклама това но там са свестни ксеноните моя е такава марка с монтажа 140 много съм доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето... не съм сигурен, но пробвай да питаш в xenon.bg (аз също да не се окаже, че правя реклама) - ама питай, защото няма изложени варианти за фарове с рефлектор. Моят ксенон е от там... като преди това съм карал 2 години с Филипси (не си спомням модела, но като ги проверявах едната струваше 29лв - нищо не се виждаше с тези "оригинално"-вградени крушки), след това сам си слагах Осрам НайтБрейкър +90% - смених 4 крушки за 2 години (на мен това ми е струвало към 60лв), най-последните, като изгоря осрам-а, взех най-обикновен осрам по 7лв парчето и тогава хептен станах сляп нощно време, но след като видях как свети ксенона - не мисля, че ще се върна на обикновена крушка някога.

 

Не съм сигурен, дали няма да сбъркам, но колегата karamba караше с ксенонови крушки за рефлекторен фар на Октавия 2, които имаха бленда отгоре и не заслепявали насрещните, обаче били по-скъпи от другите - поне имам такива някакви спомени, че ми беше казал, че никой не му премигва и са си супер. А на мен са ми премигвали не веднъж на моите фарове с лупи! Настроени са си добре фаровете, обаче ако ги вдигна максимално нагоре, или задницата е натоварена, или отзад возя максимум двама, тогава фаровете гледат за чавки в небето ( разбира се, се налага се да ги сваля максимално до долу, иначе всеки втори мига)...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че е H7. Не ти трябва повече от 35 вата 4300K (това е - няма да сбъркаш) :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Колеги от опит мога да кажа, че и с лупи пак няма ефект ако на кутията на ксенона пише Made in PRC. Сложих такъв 35 вата 4300К и светеше като луминисцентна лампа в сравнение с Найтбрейкърите . Не си давайте парите напразно, може би скъпите варианти от по над 170лв ще са по-добре. А за типа на крушката при фаровете с лупи на Фабия2 - Н7 и е само една обща и за късите и за дългите светлини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.