Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Джанти за шкода октавия 1


Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

имам зимни гуми 195/65/15 на стоманени джанти 6Jx15 H2, но от мерцедес 190Е. Джантите са за 5 болта и се чудя дали няма да станат и на шкодата?

 

По книжка ЕТ параметъра на шкодата трябва да е 38мм, на мерцедеса мисля че е 42мм, но не намирам междуболтовото разстояние за шкодата и мерцедеса? Някой знае ли дали джанти от мерцедес 190Е могат да станат на главините на октавията? Какво е междуболтовото разстояние на октавията?

 

Поздрави,

-Николай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги, явно ще се купуват нови джанти ;–)

 

Даже май харесах едни, които са абсолютно същите като тези, на които са ми летните гуми:

 

http://prodavalnik.com/dzhanti-shkoda-15-i31685791

 

Продавачът е записал междуболтовото разстояние, и тъй като са шкода, предполагам, че и вътрешният отвор ще е 57.2мм?

 

Още веднъж благодаря за информацията!

-Николай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, именно за централния отвор става въпрос - че е 57.2 мм.

А защо държиш зимните гуми да ги монтираш на ляти джанти?

Много се драскат, а и солта през зимата им разказва играта - и след кратко време заприличват на нищо.

Тъй че за през зимата стоманените са по-добрия избор.

Хем не ги мислиш толкова - а хем и по-евтинио ще ти дойдат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти Стефане,

 

Вече взех тези джанти от линка по-горе - страхотни са!

 

Надделя това, че са по-лекички, имам болтове за тях и няма да ми се налага да купувам и тасове.

 

Още веднъж благодаря на всички, които взеха отношение по темата.

Поздрави!

-Николай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти Стефане,

 

Вече взех тези джанти от линка по-горе - страхотни са!

 

Надделя това, че са по-лекички, имам болтове за тях и няма да ми се налага да купувам и тасове.

 

Още веднъж благодаря на всички, които взеха отношение по темата.

Поздрави!

-Николай

 

Здравей и ти!

Ами щом ти харесват - много хубаво! :smt017

А и като са по-леки - и това е сериозно предимство!

Само ги пази - че по нашите дупки човек много трябва да внимава!

Преди няколко дни се разходих до Сандански - че доскоро боледувах, и си седях в къщи.

Ами какво да ти кажа - прехвалената бате Бойкова магистрала вече е дала фира по фугите!

И до пролетта какво ще стане - не ми се мисли! smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 години по-късно...

да използвам темата на колегата да попитам. джанти с ет35 j6.5 5х100 централен отвор 57.1. дали ще станат на октавията 1.9tdi 90ks дали няма да опират някъде в спирачни апарати(fs III) с гуми 195/65/15

Редактирано от goro21
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналните са 6j et 38, така че тези не би трябвало да опират, но най-добре е проба на място.

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.