Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за параметри на джанти- ЕТ, офсет и т.н.


Recommended Posts

 

Смятам да взема такива 18-ки. Или да минавам на 19-ки :blush:

Легерите са с ет 45 и са 8J. Този размер на широчината и офсета ще стоят най добре на колата.Няма да стърчат навън,както повечето 8-ци с ЕТ 35. Не ми харесва.

19-ките също са с ЕТ 45 и 8 широки.

Цената не е много голяма като разлика. 3600 срещу 4200. За едните имам гуми,а за другите Иван ме надъхва и ще ме уреди с неговите на добра.....

На този голф обаче гумите са една идейка по-балонни от моите 18-ки защото са 235/40/18.А моите са  225/40/18.

Мнение?

19-ките мнооого повече ми харесват,но ме е страх от дупките.....

post-1700-0-30025300-1427924347_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 72
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PUF-PAF

    9

  • bega4kata

    8

  • shaft

    7

  • Андриян Златев

    6

Най-много писали в темата

Тъкмо след феста се чудех докога ще издържиш със сток джанти. Според мен скачай на 19ките. Явно е че си внимателен с колата си, а и ако ще става нещо с дупки ще стане и с 18ки и с 19ки. Като допълнение обаче си мисля и за един айбах защото с 19 и нормална височина кората ще придобие донякъде джипово излъчване. Аудито от снимката също е леко смъкнато.

ПП като гледам и брабуса те е посъветвал същото в темата за феста, а той е доказан познавач на материята.

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, тия О.З. вече са прекалено банални. Ето моето предложение:

 

ATS RaceLight

 

ATS-RaceLight-black.jpg

 

 

Ето ги и на Октавиа, но е с 20ки:

 

10259876_408317319336681_329774746616943

 

Предлагат се в сиво и черно със следните размери:

 

8,5 x 18 /   9,5 x 18
  8,5 x 19 / 10,0 x 19
11,0 x 19 /   8,5 x 20
10,0 x 20 / 11,0 x 20

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8,5 не стават с 225 гуми.

19х8.5 са малко позьорски джанти малко.Да стоят в залата с въздушното окачване.

Много са широки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Колега bega4ka, накрая ще взема аз да ти купя джантите. Знаеш ли как ще ми заспят :) А пък легерите ще ги продам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега bega4ka, накрая ще взема аз да ти купя джантите. Знаеш ли как ще ми заспят :) А пък легерите ще ги продам.

 

 

Наистина ще застанат уникално!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аууууууууу Сега видях тази снимка на Червеното комби. 20ки са 8.5. Затварят уникално калниците,но само да я гледаш. Бай Миле ако я види ще се побърка,ама като натовари Бялата РСка и колата поприлегне гумата ще започне да опира в калника ми се струва. Всъщност на него му трябва 19ка Испири за летните като моята,но Черна и Черен Екстрийм за зимните и край.Ама това е голяма инвестиция,а Бай Миле най-мрази пари да дава  :eusa_naughty: .....................................................................................................Бе я да си кара с 18ките там в Бгрупа :tongue_1:   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Здравейте колеги,

 

търся стоманени джанти за моята фабия рс дизел, че ми омръзна да кривя зимата оригиналните и намерих 16 цолови с ЕТ42 (от VW Голф 4). Гумите ми са 195/45/16. Въпросът е дали ще станат или ще опират някъде? Проверих, че оригиналните джанти са с ЕТ35.

Ще съм задължен, ако някой сподели опит или знание :))

 

http://www.carlsalter.com/skoda-wheel-fitments.html- тук намирам, че уж стават, но не ми вдъхва много доверие

 

Поздрави

Редактирано от piccinini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С ЕТ42 би трябвало гумата да се изнесе с 7мм навън в сравнение с ЕТ35. Като погледнеш старите джанти би трябвало да си представиш положението на новите.

Най-добре да чакаме мнение на колега ползваш такива. Според мен няма да има проблем стига да не излиза извън веждата на калниците, аз лично не харесвам! Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се разтърсих из нета и нещо не мога да намеря стоманени джанти, които да са 16 цола, 5х100 и офсета да е 35 или 38, някой ако има представа дали е така да каже, за да хода при гумаджия с ЕТ42 и да видя каква ще е хавата. Не знам с по изнесени гуми дали няма да се наруши конструкцията на колата.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С ЕТ42, ще са по-прибрани! По-голямо ЕТ - джантата влиза в калника, по-малко ЕТ - джантата се изнася навън към веждите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, да ... точно така е! Плюсът е навътре, минуса навън. Бил съм заблуда дълго време. Сега се зачетох,така е. Просто не ми се е налагало. Дано не съм подвел колегата! Тук нагледно се вижда:

https://postimg.cc/image/j7bwju32n/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До сега и аз бях в заблуда :D и все пак 7мм достатъчно голяма разлика ли е, за да опира гумата в калника?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До сега и аз бях в заблуда :D и все пак 7мм достатъчно голяма разлика ли е, за да опира гумата в калника?

 

 

 

Да опира в апаратите, дисковете или подкалника де  :)

Редактирано от piccinini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В твоя случай опирането в апарат/диск заради ЕТ няма как да стане. Дали ще опира или не се определя от минималния за модела цолаж на джантата. Преминаването от ЕТ35/38 към ЕТ42 като проблем може да се изрази единствено в опиране на гумата в подкалника при пълен ляв или пълен десен - това е нещото, което те интересува. И за да си сигурен, слагаш въпросната джанта с монтирана гума и гледаш какво се случва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

малко полезна информация-Много добро графично сравнение на размерите на гумите и джантите, само дето е на руски, но смятам че е разбираемо:http://tyres.spb.ru/tirecalc Може да се зададе модела на автомобила и излизат предписанията за комбинирането на гумите и джантите. Дано да е полезно.

Редактирано от bat_ton4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се разтърсих из нета и нещо не мога да намеря стоманени джанти, които да са 16 цола, 5х100 и офсета да е 35 или 38, някой ако има представа дали е така да каже, за да хода при гумаджия с ЕТ42 и да видя каква ще е хавата. Не знам с по изнесени гуми дали няма да се наруши конструкцията на колата.

 

Поздрави

16ките оригиналните са 6.5j и ет43.

15ките са 6j и ет 38

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Здравейте попаднаха ми джанти 16-ки с ЕТ 45 и широчина 7,5J. Искам да попитам първо възможно ли е да се сложат такива джанти на Octavia 2 FL и ако да, с какви гуми. Притесненията ми са ако им сложа гуми 205/55/16 дали няма да стоят смешно или пък ако сложа 215/55/16 дали няма да опира като натоваря колата или при завой. Иначе колата ми е Octavia 2 FL, комби с двигател 1.6 TDI. Много ще съм ви благодарен за споделен опит и съвети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагай 205, няма да имаш проблеми, все пак 205 е в допустимите размери за тази ширина на джантата.

На същата кола като твойта съм карал 16-ки 7,5j с гуми 205 и всичко си беше наред, гумата седеше добре на джантата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 години по-късно...

Здравейте колеги,в момента си търся джанти за октавийката 1 2003г.

Питането ми е какво ЕТ да гледам освен ЕТ38 това където съм в момента.Какъв е диапазона,колко надоло и колко нагоре мога да се отклоня от ЕТ38.Също така има ли значение цолажа на джантата, ЕТ на 15 "и на 16 " 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналните 15ки са с ширина 6J и ЕТ 38. Оригиналните 16ки са с ширина 6.5J и ЕТ 43.

https://www.willtheyfit.com/wheels/

На този сайт въвеждаш базовите параметри и параметрите на новите джанти и се ориентираш. 

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.