Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за параметри на джанти- ЕТ, офсет и т.н.


Recommended Posts

Така е, признавам си :) Макар че вече доста хора знаят. Ако всичко е наред тази седмица ще посетя Маджо да коментираме какви гуми ще се лепнат финално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 72
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PUF-PAF

    9

  • bega4kata

    8

  • shaft

    7

  • Андриян Златев

    6

Най-много писали в темата

Да ъпдейтна какво се случва и какви впечатления натрупах :) С огромни благодарности на колегата Маджо (masterOne), който ми даде да тествам неговите гуми 225/45/17 зимни и вече 2 дни карам с тях.

 

1. Най-сетне развързахме прословутия мит, че с пакет за лоши пътища не може да се слагат 17-ки джанти. Да, не можете да си поръчате нова О3 така и в ЕТ ще ви кажат, че не можете да сложите 17-ки дори в последствие. Аз сложих 17-ки с ширина 7J и съм пробвал пълен ляв и пълен десен на влизане и излизане от гаража, никъде не опира/трака/дере и т.н. Така че не им се връзвайте.

 

2. Джантите са това:

Dy4zWf1.jpg

 

3. Разликата между моите зимни 205/55/16 спрямо тези сега 225/45/17 е огромна като усещане - въпреки че диаметърът на гумата е абсолютно еднакъв. Колата стана осезаемо по-стабилна и солидна като возене (положително), на за жалост и по-шумна, твърдя возия и по-тежка за маневриране и паркиране (отрицателно).

 

4. И на финала се отказах да слагам 225/45. Смятам да поръчам 215/50, което очаквам да резултира в по-добър баланс откъм комфорт на возене. Плюс това според мен ще стоят малко по-добре в огромните ми калници :)

 

И така, въпреки че размерът е нестандартен, и въпреки че ще издрусам по 40 лева повече за гума - съм се ориентирал към 215/50/17 Nokian Line. Някой има ли аргументи да ме разубеди?

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 7j ширина на джантите е по-добре 215 гума! Колегите ми казаха, че 225 са и широки, така че това ти е размера. Относно опирането, това е НЕВЪЗМОЖНО! Те стоковите не опират, пък твоята, която е с 2-3 см по-висока, абсурд. Еуратек не я предлагат с такива джанти, защото се предполага, че като си купиш кола 4х4 + пакет "лоши пътища", ще я караш  на места, където не е подходящо за нископрофилни гуми. А не, че не може да се сложат по принцип. 

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Павка, модела на Nokian e zLine :)

В момента другата кола е обута с Nokian z G2, който купих преди две години от Маджо барабар с джантите. Супер доволен съм от гумата. Държи идеално на сухо и в завои, а на мокро буквално кърти. Като ги взех се похвалих във форума. Доста хора си купиха и те след мен и мисля, че няма никъде негативни коментари за гумата. Поради тази причина и аз съм се спрял на новата zLine. Само чакам да си харесам джанти и да дойде време за смяна на зимните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юли прав си, и аз тази гума бях харесал. Но за жалост се оказа, че я спират на точно този размер 215/50 и не се знае кога и дали ще има. За момента са ме информирали, че има само 2 налични...и не ми се чака в неизвестност :/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има модел Nokian Line, както има и Nokian zLine. Line се намират - има бройки, но не е толкова добра колкото zLine. Не знам до колко е вярно това, което чух аз, че Nokian променят всички модели, не само zLine  :unsure:

 А в този ценови клас и размер другите марки са по-твърди от Nokian, изключение прави само GOODYEAR EfficientGrip Performance.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилен избор.За 7J широчина   215 е оптимален размер. Ще изпълни по-добре калника, ще стои малко по-навътре.  По-широката гума е по-шумна,вярно е. Ако пък и моделът ако е усилен XL,както са моите Бриджове,гумата е по-тежка заради допълнителния слой каучук, шумът допълнително се увеличава,вчера Самуил му направи впечатление,но пък  съм по-спокоен когато карам по нашите чудесни пътища. За 6 месеца не съм имал никакви проблеми с 19 ките и зимните и летните и то 35 са високи и двата чифта.

Редактирано от BlueSoulReaver
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свършихме работа. Колата вече е обута с 215/50/17 и не съжалявам за избора въпреки по-високата цена. Залепнаха на 7j ширина и колата вози много по-комфортно от 225/45 и изглежда по-добре.

 

Също така застана малко по-високо/солидно и обра малко дупките в калниците спрямо 225/45.

 

Направих и други две мънички корекции - махнах калобраните отпред и отзад, също както махнах капачките със зелената емблема и сложих тези от 16китес сребърната. Тези двете заедно с малката корекция в размера на гумите мисля дадоха доста добър резултат във возията и визията на колата!

 

Направих няколко сумрачни снимки и ще пусна в клубните красоти по-късно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е вече официално честито колега "Пуф-Паф" :hi: А да знаеш само старите ти 16-ки ,които те дразнеха как ще ми заспат на мен само, че в черен цвят :eusa_think:  започвам да ги мисля :eusa_think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е те са му за зимата :D Честито и от мен!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря :)

 

16ките са си отлични, проблемът беше в малкия размер иголемия борд на гумата, които водеха до люшкане при високи скорости - понеже колата си е голяма и висока.

 

Засега смятам да продавам само старите летни гуми. А и така или иначе нямаше да ти станат моите 16ки, защото са 5х112. На Рапида не са ли 5x100?

Редактирано от PUF-PAF
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря :)

 

16ките са си отлични, проблемът беше в малкия размер иголемия борд на гумата, които водеха до люшкане при високи скорости - понеже колата си е голяма и висока.

 

Засега смятам да продавам само старите летни гуми. А и така или иначе нямаше да ти станат моите 16ки, защото са 5х112. На Рапида не са ли 5x100?

А ей сега ме хвана не се сещам :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5х100 са да :) Няма да станат на рапида (само с фланци).

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5х100 са да :) Няма да станат на рапида (само с фланци).

 

Поздрави

Благодарско колега :banana_beer: Пуф-Паф да знаеш,че тръпнем в очакване на премиерата :walkman:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито Павка, нямам търпение да видя синята красавица, с новите гуми и джанти, а и без калобраните-знаеш, че не ги харесвам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Позволявам си тук да коментирам снимките от раздела за "клубните шкоди"! Изглежда страхотно,като танк е готов да прегази всичко по пътя си :banger_2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито Павка, нямам търпение да видя синята красавица, с новите гуми и джанти, а и без калобраните-знаеш, че не ги харесвам :)

Боре, за теб съм ги махнал - чувствай се поздравен :)

 

И отново благодаря на Маджо и брат му за експедитивността и коректността!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ъпдейтна какво се случва и какви впечатления натрупах :) С огромни благодарности на колегата Маджо (masterOne), който ми даде да тествам неговите гуми 225/45/17 зимни и вече 2 дни карам с тях.

 

1. Най-сетне развързахме прословутия мит, че с пакет за лоши пътища не може да се слагат 17-ки джанти. Да, не можете да си поръчате нова О3 така и в ЕТ ще ви кажат, че не можете да сложите 17-ки дори в последствие. Аз сложих 17-ки с ширина 7J и съм пробвал пълен ляв и пълен десен на влизане и излизане от гаража, никъде не опира/трака/дере и т.н. Така че не им се връзвайте.

 

2. Джантите са това:

Dy4zWf1.jpg

 

3. Разликата между моите зимни 205/55/16 спрямо тези сега 225/45/17 е огромна като усещане - въпреки че диаметърът на гумата е абсолютно еднакъв. Колата стана осезаемо по-стабилна и солидна като возене (положително), на за жалост и по-шумна, твърдя возия и по-тежка за маневриране и паркиране (отрицателно).

 

4. И на финала се отказах да слагам 225/45. Смятам да поръчам 215/50, което очаквам да резултира в по-добър баланс откъм комфорт на возене. Плюс това според мен ще стоят малко по-добре в огромните ми калници :)

 

И така, въпреки че размерът е нестандартен, и въпреки че ще издрусам по 40 лева повече за гума - съм се ориентирал към 215/50/17 Nokian Line. Някой има ли аргументи да ме разубеди?

 

Благодаря!

Тези джанти като са от стария модел на Октавия/Суперб е много тъпо да ги слагаш. Лично мнение.Ама свършило вече.

Тези джанти са със заоблен дизайн,заоблени линии и много биха подхождали на ОК2 ф.л.

На твоята Октавия,няма да и ходят,първо щото всеки знае,че са от предния модел и второ няма да подхождат на острите лини на Ок3!!!!Очаквах,някакави за ОК 3 да си поръчаш.Дано да стоят добре на колата ти.

Като ги видим,окончателно ще дадем мнение.

И тези тесни гуми....но пък те и джантите не са широки.....Странно е че на суперб са такива 17-ките 7 джаула.На супербите обикновено им слагат по-широки джанти.Поне при 16-ките е така.16-ките при Суперб са по-широки от тези на Ок 2. А какво им е ЕТ-то на тези? Може би е малко по-малко,тоест по-изнесени леко.Характерно е за джанти на Суперб това. На Октавия 2 17-ките са с ЕТ 54 и като са 7 джаула,прибранички си стоят малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те джантите са от Супърб 2, не й отиват много на колата, но пък важното е него да го кефи! Както моите мен ме кефят, пък уж й малеели ;)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те джантите са от Супърб 2, не й отиват много на колата, но пък важното е него да го кефи! Както моите мен ме кефят, пък уж й малеели ;)

 

Поздрави

Мда,и аз мисля като теб,но нека ги сложи.

Твоите са много хубави.Може би на-хубавите 16-ки изглеждащи най големи дори. Само един голям недостатък имат.-Че не са 17-ки. :tongue_1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мнем... По-различни са на Октавията.

 

На неговата или Denom или Teron ще стоят страхотно :)  (стр. 46-47):

http://www.skoda.lv/files/catalog_eng/octavia.pdf

 

Тези са 17" Venus на чистия супърб 2 (при фейса има някои яки) (виж каталога на 38-ма страница):

http://www.skoda-auto.com/shared/sitecollectiondocuments/models/superb/en/superb-catalogue.pdf

 

Поздрави

 

ПП: Ето и на О2 ФЛ каталога (на 34-35) : http://www.skoda-auto.com.ng/shared/sitecollectiondocuments/models/octavia/en/octavia-catalogue.pdf

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ама са със сменени капачки така, че се водят вече фейслифт :tongue_1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юнаци, благодаря за откровените мнения, оценявам го!

 

Аз пък точно тези джанти винаги много съм харесвал и не робувам на това дали са стар/нов модел и т.н.

 

Идеята на колата никога не е била да изглежда остро/спортно/агресивно, а да бъде вълк в овча кожа и е точно това  :)

 

Също така Сами знае, че искам да бъде различна от другите Октавии по пътищата. На бас, че няма друга TSI 4x4 DSG светло синя с панорамен покрив, пакет за лоши пътища и такива джанти :)

 

И за последно, ако искаме да изглежда по-агресивно, то просто трябва да бъде смъкната малко. Ето откъде ми дойде идеята, дотук само един датчанин съм видял с такива джанти на 1.6 ТДИ.

 

post-736-0-97290300-1426999336_thumb.jpg

Редактирано от PUF-PAF
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.