Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за параметри на джанти- ЕТ, офсет и т.н.


Recommended Posts

Здравейте,

 

Скоро ще се оборудваме с още една шкода- Йети 2.0 дизел 140 к.с. 4x4 с DSG.

Колата идва с 17-ки джанти и гуми 225-50-17

За зимата съм и харесъл едни други джанти 16 цола и ще сложа гуми 215-60-16.

Дотук всичко е ок, запазваме заводските данни.

Джантите на Йети сток с с ет45, 5х112, 17х7

Въпроса ми е дали мога да сложа джанти с ет35, всичко останали параметри се запазват, с изключение на цолажа, но той няма отношение. Тоест смятате ли, че при някакви положение гумата може да опира в подкалника, тъй като с ет35 тя реално ще е с 1 см изнесена навън. Друг е въпроса , че това няма да е точно така, защото пък спрямо 225 , новата зимна гума 215 ще е 1 см по-тясна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 72
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PUF-PAF

    9

  • bega4kata

    8

  • shaft

    7

  • Андриян Златев

    6

Най-много писали в темата

Здрасти,

 

Аз също съм заинтересован от проблема :) Гледах джанти ЕТ35, обаче ми казаха, че ще опират - чух го от няколко човека и се отказах. Четох по чуждите форуми - там хората пишат така "всичко между ET45 и ET50 ти върши работа"

 

Нещо такова... та аз сега съм с ET47 на октавията... и се чудя дали ЕТ35 (между другото масов размер) стават реално... Нямам никой наоколо, за да тествам, обаче мисля, че щом 3-4-ма ми казват, че не става... Не знам :)

 

Поздрави

 

ПП:

за Yeti 2012:

Tire Rim Bolt pattern THD CB

215/60 R16 6x16 ET50 / 7x16 ET45 5x112 M14 x 1.5 57.1

215/60 R16 6x16 ET50 5x112 M14 x 1.5 57.1

225/50 R17 7x17 ET45 5x112 M14 x 1.5 57.1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се съди по сайтовете за джанти, масово за Йети се предлагат 16х7 с ЕТ35, ама може ли да им се вярва...

Гледах едно Йети със сток джанти 16-ки. Ами доста изнесени си стоят, направо не виждам нужда да "изкачам" с още цял см, но пък иначе е готино и колата ще стои по-добре на пътя. Отделно предвид дизайна на джантите , които съм си харесъл, Йетито направо ще стане модел Super 2000 :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах джанти ЕТ35, обаче ми казаха, че ще опират

Ако на тея джанти слагаш гуми 255, може и да опрат някъде :) Аз съм с 205 и няма никакъв шанс да опрат!

Гледах едно Йети със сток джанти 16-ки. Ами доста изнесени си стоят,

А сигурен ли си, че под тях няма фланци 15-20 мм?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На октавия до ет 30 на 7ж широка джанта (оригинална) няма никакъв проблем (говоря за 17-ки със 225/45) - пробвано. А за по тясни гуми може и още по-навън. Зимните 15ки са ми на ет22 (сметнато със фланците) smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие добре си пишете за октавия, ама темата е за Йети. :D Няма ли някой , който е пробвал с ет35(или подобно) на джанта 7JJ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие добре си пишете за октавия, ама темата е за Йети. :D Няма ли някой , който е пробвал с ет35(или подобно) на джанта 7JJ.

 

Като вземеш колата, защо не отидеш до някой център за гуми и да ги накараш да монтират, каквато и да е джантата на ЕТ35?

Така срещу 20 лева ще разбереш става ли не става ли smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Октавия 2 и Йети имат еднакви шасита. Единствената разлика е в задната следа, която при Йети е с 9 мм по-широка. Купето му, обаче, е с 22 мм по-широко, т.е. разсъжденията които си правим за О2, в пълна сила се отнасят и за Йети, което пък има и видимо по-големи арки. На О2 РС оригиналните джанти са ЕТ50, а на практика джанти с ЕТ 35 й стоят перфектно smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакайте сега, да използвам и аз темата да питам, да не правя нова - извинявам се за това!

 

На моята о2 фл какви джанти - всички параметри - и гуми биха паснали?

 

Гледам най-масово има 16 цолови с ЕТ 35, което значи, че два от параметрите ги знам - другите какви са и гумите какви са в случая?

 

Благодаря!

 

Поздрави

 

ПП: 5 болта по 112 разстояние - също го знам, както и централен отвор 57.1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Личната ми препоръка е за 6.5J, по причина от бордюрно естество, гуми 205/55/16. Има и друга причина - по-тесните джанти са по-леки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Личната ми препоръка е за 6.5J, по причина от бордюрно естество, гуми 205/55/16. Има и друга причина - по-тесните джанти са по-леки.

 

Да, точно такова нещо ми трябва, защото не съм особено наясно какво-що и т.н. Сега съм с оригиналните железарки 15-ки, ET47 6J мисля, че са??? 195/95/15 гуми... Питам, ако някога ъпдейтвам на 16-ки, какво да търся, че ЕТ4х(5-6-7) трудно се намират на втора ръка - за нови няма пари. :)

 

Благодаря за отговора!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите са 16" 7J ЕТ35 с гуми 205/55/16, седят една идея по навътре от веждите, но не са съвсем хлътнали в калниците. Доста съм товарил и не са опирали, а съм с ниски пружини. Аз също бих взел 6,5J заради теглото, но нямаше такива със същото ЕТ. На 7J може да се сложат и 225/50/16 (същия диаметър) но килограмите стават множко, а май и разхода ...

П.С. ОК2 преди фейслифта, ако няма разлика в купето след ФЛ ЕТ 35 стават

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Здравейте,

някой може ли да сподели дали ще събера 215/60/16 на Суперб 1 от 2004 1.9 TDI, при положение че навсякъде по каталозите дават препоръка за 215/50/16 или 215/55/16?

 

Извинявам се за офтопика, но виждам че пишат хора, които доста са чели по въпроса с размерите и възможните комбинации.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не слагай такива гуми.Разликата със заводските препоръки и параметри е несъвместима. Дори и да ги събереш в калника,което ще стане, объркваш цялото окачване,скоростомер,въобще геометрията на автомобила. Ако по каталог дават посочените по-горе от теб данни  215/50/16 ги имат вероятно в предвид за зимен модел гуми с възможност за вериги,защото няма как летни да ги дават и 215/50/16 и 215/55/16.  При Лансера,който карах преди зимните бяха 195/60/15 стандартно или 195/55/15 ако ще са с вериги. Вероятно стандарта при теб е 215/55/16.  Ако гумата ще е 215/60 цолажът трябва да бъде 15. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагай гумите, препоръчани от производителя, и не си отваряй сам проблеми.

Иначе за различната геометрия, при наличие на нестандартни гуми - това се проявява най-много при екстрено спиране от висока скорост, и при пукане на гума. И последствията, уверявам те, няма никак да ти харесат.

Разликата в диаметрите на гумите не е голяма, уж..... но всъщност нещата стават доста различни.

Така че недей да слагаш каквото имаш подръка - а слагай препоръчаното. 

Редактирано от stivi797
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за мненията.

Ще се съобразя със заводските препоръки!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Ето колеги, тук съм намерил един калкулатор, който много си го харесвам и винаги ползвам когато имам такова питане... ще стане ли? 

 

Много добра визуализация дава. И да по добре е да се ползват заводските препоръки, но има толкова много и различни джанти, че все някога ти се иска да експириментираш. Според мен ако размера е приблизиелно същия никаква драма, единственото което се променя е показанията на уредите защото се променя диаметъра.. таа смятайте и гледайте...

 

http://www.rimsntires.com/specspro.jsp

Редактирано от paradox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за линка. Аз в момента съм супер раздвоен между 225/45/17 и 215/50/17.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за линка. Аз в момента съм супер раздвоен между 225/45/17 и 215/50/17.

Зависи от широчината на 17ката. Ако е 7.5J   225 е перфектен размер.    Ако е 7J 215 е перфектен размер.  215 на 7.5 също ще стои добре,но ще е малко стретч. Като размери 215/50 е с 12-13мм по-голям диаметър и ще напълни повече калника,но пък 225 ще застане по-агресивно. Няма да сбъркаш и с двата,но аз на твое място щях да забия 225/40 на едни 18ки и това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от широчината на 17ката. Ако е 7.5J   225 е перфектен размер.    Ако е 7J 215 е перфектен размер.  215 на 7.5 също ще стои добре,но ще е малко стретч. Като размери 215/50 е с 12-13мм по-голям диаметър и ще напълни повече калника,но пък 225 ще застане по-агресивно. Няма да сбъркаш и с двата,но аз на твое място щях да забия 225/40 на едни 18ки и това е.

 

Колега, 40 гума е много ниска за нашата реалност...даже 45 мен ако питаш е много ниска. Шанса да я спраскаш в дупка е огромен. По-добре си стой с 50, по-добър комфор и по-трудно ще я скъсаш. Рола няма да е толкова страшен и с 50 за твоите цели... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз продавам моите 18-ки.Ще ти заспят на синята стрела.Ще стане като рс4х4.

 

 

Ах тиии ! Честно казано не бях мислил затова...сега ще ми е трудно да НЕ мисля затова :)

 

Ама аз вече купих 17ки, сега остава да реша само какви гуми да взема следващите 2 седмици. Имайте милост, нека видим със 17-ките как ще е синята птица...тъкмо се кротнах малко.

 

Иначе ако живот и здраве офертата ти е валидна и след една година... :)

Редактирано от PUF-PAF
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами щом си ги купил,дай снимки,параметри-в смисъл широчина,марка и т.н. Чакаме, чакаме,чакаме  :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами щом си ги купил,дай снимки,параметри-в смисъл широчина,марка и т.н. Чакаме, чакаме,чакаме  :rolleyes:

Струва ми се, че официалната премиера ще е след края на тези снеговалежи :beach_2: И в един хубав слънчев ден ще ни ги представи в целият им блясък :sunny:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.